Звільнені населені пункти, тюремний строк бойовикам "лнр", пошкодження трубопроводів Північного потоку ЗСУ звільнили село на Донеччині, у Куп'янську Узловому український прапор
Українські захисники звільнили с. Рідкодуб у Донецькій області. Про це повідомив народний депутат України Юрій Мисягін.
"Українські бійці вже у звільненому селищі Рідкодуб Донецької області", - написав народний депутат та розмістив відео у своєму телеграм-каналі.
Пізніше Головне управління розвідки опублікувало відео з встановленням українського прапору в звільненому Куп'янську Узловому, тим самим підтвердивши повідомлення, які потрапили в мережу ще вчора.
Чотири бойовики "лднр" отримали по 10-15 років в'язниці
Рішенням суду чотири бойовики терористичних організацій "л/днр" отримали терміни ув'язнення, строком від 10 до 15 років. Про це повідомляє СБУ.
Вказано, що зловмисники у складі російських окупаційних військ воювали на Харківському, Луганському та Донецькому напрямках.
Зокрема вирок 14 років позбавлення волі отримав ворожий "снайпер-радіотелефоніст", якого бійці ЗСУ взяли в полон у Момотовому на Харківщині.
Цей 23-річний громадянин росії, мобілізований із Донецька, воював проти української армії в окремому стрілецько-снайперському взводі 3 батальйони 115 полку так званої "днр" зс рф.
У своєму підрозділі він відповідав за польовий зв'язок та забезпечував пропускний режим на блокпостах у районі населених пунктів Веселе, Кутузівка та Момотове. Брав участь у бойових діях під селом Бобрівка.
У полон бойовик потрапив разом зі своїм взводом під час визволення селища Момотове.
Іншого бойовика, уродженця Антрацита, стрільця 208 полку так званої "народної міліції лнр", бійці ЗСУ взяли в полон під час боїв у районі міста Рубіжне Луганської області.
Зважаючи на той факт, що бойовик є громадянином України, за перехід на бік ворога в період збройного конфлікту йому інкримінували державну зраду. Його засудили до 15 років позбавлення волі за трьома статтями КК України.
Двом іншим захопленим у полон бойовикам судді ухвалили вирок 10 років позбавлення волі.
Один із них – "старший стрілець" гранатометного взводу незаконного військового формування "лнр", який потрапив у полон під час боїв за Сєвєродонецьк.
Досудове розслідування встановило, що колишній шахтар уже давно не працює за фахом. Починаючи з 2006 року, він був тричі засуджений за торгівлю наркотиками. Востаннє звільнився лише 2021-го і одразу вступив до складу незаконного збройного формування.
Інший бойовик – мешканець селища Зимогір'я Луганської області. Воював у складі так званого "2 армійського корпусу" російських окупаційних військ на території Луганської та Донецької областей.
Перед широкомасштабним вторгненням рф у грудні 2021 року його мобілізували, і на фронт він уже потрапив як "стрілець". Свій "бойовий досвід" розпочав зі штурму українських позицій у районі Кремінної.
Після захоплення окупаційними військами Сєвєродонецька брав участь у "зачистках" міста. Разом із товаришами по службі зламував і грабував покинуті жителями квартири.
На початку серпня в бою в районі Соледара українські захисники захопили його в полон разом із шістьма іншими бойовиками так званого "2 армійського корпусу", тоді як решту підрозділів було знищено.
Обох бойовиків суд визнав винним за двома статтями КК України.
Україна повністю закрила експорт на росію
Кабмін на засіданні, яке відбулося 27 вересня, прийняв постанову, якою повністю забороняється вивезення товарів з України на митну територію агресора. Як повідомляє Міністерство економіки, постанова діятиме до припинення чи скасування воєнного стану і припинення недружніх дій росії проти України.
Постановою забороняється вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торгівельною чи країною призначення яких є рф.
У відомстві констатують, що з початку війни експорт товарів у росію "де-факто" було зупинено. А сьогоднішнє рішення просто його закріпило на правовому рівні.
Зазначається, що дане рішення не матиме негативних економічних наслідків для України.
"За даними статистики, за період з березня по червень 2022 р. експорт українських товарів на територію рф становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція із чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Як порівняння: лише у січні 2022 року українські підприємства експортували в рф товарів на 250 млн доларів", – зазначили у Мінекономіки.
Крім того, повідомляється, що ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов'язання перед суб'єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони матимуть змогу сконцентрувати активність на інших ринках.
Новий трубопровід для транспортування норвезького газу
Виконувач обов'язків гендиректора Оператора ГТС України Павло Станчак взяв участь у церемонії відкриття газопроводу Baltic Pipe, який з'єднав Норвегію та Польщу через Данію. Про це повідомляє Оператор ГТС.
Як зазначив керівник ВДТСУ, потенційно в українських замовників з'являється можливість купувати газ через цей газопровід або в Норвегії, або в Польщі для подальшого постачання в Україну.
Baltic Pipe планує розпочати транспортування газу в суботу, 1 жовтня, з початковою потужністю, еквівалентною 2-3 мільярдам кубометрів на рік.
"Очікувалося, що він досягне піку своєї потужності в 10 млрд. кубометрів газу на рік на початку 2023 року. Проте нещодавно польська та данська сторони повідомили, що роботи "просуваються добре, і повну потужність буде досягнуто достроково - до кінця листопада цього року", - йдеться у повідомленні.
На сьогодні є технічна можливість транспортувати норвезький газ в Україну або безпосередньо з Польщі (гарантована потужність на добовій основі) або через польсько-словацький інтерконектор.
Повідомляється, що зараз Україна має можливість купувати скраплений газ із Норвегії, США, Катару, регазифікувати його на LNG-терміналах у Польщі та Литві і транспортувати до України.
Витік газу в районі Північного потоку у Данії
Витік газу зафіксований не тільки в районі газопроводу Північний потік-2, а й на Північному потоці-1. Про це повідомляє Морське управління Данії.
За даними управління, витоки зафіксовано у винятковій економічній зоні Данії на північний схід від острова Борнхольм.
Навколо зон витоків встановлені 5-мильні зони заборони для судноплавства.
Крім того, влада Данії не виключає, що причиною витоку газу з газопроводу Північний потік може бути диверсія. Про це заявив прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, повідомляє видання EUobserver.
"Важко уявити, що це випадковість. Ми не можемо виключити диверсію, але зараз надто рано робити висновки", – сказала вона у Польщі на відкритті трубопроводу Baltic Pipe, який з'єднає норвезьку газову мережу з Польщею.
Данії підвищили рівень готовності в енергетиці через витік газу на газопроводах. Про цеповідомляє телеканал TV2 з посиланням на Данське енергетичне агентство.
"Прориви газопроводів стаються вкрай рідко, і тому ми бачимо підстави для підвищення рівня готовності внаслідок інцидентів, які ми спостерігали за останні 24 години", – заявив директор Данського енергетичного агентства Крістоффер Беттцаув.
Зважаючи на НП, ДЕА вирішило, що електроенергетичний та газовий сектори мають перейти на рівень надзвичайної ситуації. Це другий найвищий рівень із п'яти можливих, і це означає, що компанії сектору мають звернути увагу на безпеку навколо своїх об'єктів.
Міністерство клімату, енергетики і постачання підтвердило, що на газопроводах Північний потік–1 та Північний потік–2 було виявлено три витоки.
"Унаслідок цих інцидентів Данське енергетичне агентство звернулося до компанії Energinet із проханням підвищити рівень готовності електроенергетичного і газового сектору Данії", – повідомив міністр клімату, енергетики і постачання Дан Йоргенсен.
У ДЕА зазначили, що жоден з інцидентів не матиме впливу на постачання газу у Європу, бо газопроводи наразі не експлуатуються.
Влада Данії запевнила, що судноплавство й авіація у районі, де стався витік, є безпечними, а екологічні наслідки – мізерні.
"Влада й уряд уважно стежать за ситуацією і постійно інформуватимуть громадськість", – заявили у відомстві.
Також про виток газу на Північному потоці–1 оповістила Швеція.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 47032 |
Інше по темі:
|