Заблоковані кораблі покинули Україну, екологічна катастрофа на ЗАЕС, обсяги вкраденої води Україна відправила 12 кораблів із зерном, незважаючи на демарш агресора
ООН та Туреччина погодили рух кораблів гуманітарним коридором на 31 жовтня. З портів Великої Одеси вийшли 12 суден із 355 тис. тонами агропродукції для країн Африки, Азії та Європи, повідомляє Міністерство інфраструктури України.
Зазначається, що серед цих кораблів судно Ikaria Angel із пшеницею для Ефіопії, яка перебуває на межі голоду. Це вже сьоме судно, зафрахтоване у рамках Всесвітньої продовольчої програми під егідою ООН.
При цьому представники ООН та Туреччини ведуть переговори з російською делегацією та продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації зернової угоди.
"Згідно з пропозицією Об'єднаного Координаційного центру (далі СКЦ), представники ООН та Туреччини передбачають роботу 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден. Така пропозиція була прийнята представниками України. Представники рф були проінформовані", – йдеться у повідомленні Мінінфраструктури.
Крім того, дозволено прохід до українських портів під завантаження чотирьом суднам, які напередодні пройшли інспекцію СКЦ за участю всіх сторін, включаючи представників росії.
Окупанти спровокували екологічну катастрофу на ЗАЕС
Військові країни-терориста спровокували на Запорізькій атомній електростанції екологічну катастрофу. Внаслідок зупинки енергоблоків станції тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач ЗАЕС. Через це температура води впала до +13 градусів та викликала загибель риби. Про це повідомили в Енергоатомі.
Повідомляється, що через зниження температури води у ставку спостерігається масовий мор риби.
"Наразі він зариблений двома видами риб – тепловодною тілапією та азіатським сомом, які були завезені близько 25 років тому для забезпечення екологічної чистоти. Риби виконують санітарну функцію, знищуючи зелені водорості та забезпечуючи чистоту трубок, що охолоджують", – йдеться в повідомленні.
В Енергоатомі зазначили, що якщо температура води у ставку-охолоджувачі не підніметься найближчим часом, на берег викине близько тисячі тонн мертвої риби.
Укренерго запроваджує масштабні графіки відключення
У зв'язку з пошкодженням обладнання магістральної мережі енергосистеми Укренерго запроваджує з 17:00 графіки аварійного відключення електропостачання для промислових та побутових споживачів у всіх регіонах України.
"Через ракетні атаки теророзшистів пошкоджено обладнання магістральної мережі української енергосистеми відразу в кількох регіонах. Наразі обмеження споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як інфраструктура була пошкоджена обстрілами росіян", – йдеться у повідомленні компанії увечері у понеділок, 31 жовтня.
Наголошується, що такі заходи дозволять енергетикам швидше відновити пошкоджені об'єкти та тримати систему збалансованою.
"Укренерго разом із операторами розподільчих мереж робить все можливе для того, щоб відновити пошкоджену енергетичну інфраструктуру у найкоротші терміни. Ремонтні бригади працюють цілодобово", – зазначили у компанії.
Українців вкотре попросили максимально економно використовувати електроенергію.
"Просимо українців про розуміння та допомогу. Питання собі "Що я можу вимкнути" і виключення зайвого – це допомога нам на енергетичному фронті", – наголосили в Укренерго.
В Україні підрахували обсяг вкраденої окупантами води
З початку повномасштабного вторгнення російські загарбники за допомогою пошкодження дамби Каховського водосховища вкрали 410 млн кубометрів води на 15,5 млрд грн. Таку оцінку надала Державна екологічна інспекція.
"У перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, російські війська захопили всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу, розташовані в Херсонській області. Окупанти отримали контроль над цими об'єктами, щоб здійснювати водопостачання до Криму, а якщо простими словами - окупанти почали красти нашу воду для своїх потреб", - йдеться у повідомленні.
Відомство нагадало, що 27 лютого окупаційній війська зруйнували дамбу, автомобільний міст і головну перегородкову споруду каналу, що спричинило неконтрольований витік води з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал.
"Наголошуємо, що такими діями росія завдає колосальної шкоди навколишньому середовищу та природним ресурсам нашої держави", - додали у Держекоінспекції.
На російському аеродромі знищено два Ка-52
На військово-повітряній базі зс рф «веретьє» (псковська область) вночі 31 жовтня відбувся потужний вибух. Внаслідок чого два російські ударні вертольоти Ка-52 «алігатор» повністю знищено, а ще два отримали суттєві пошкодження. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
У відомстві зазначили, що наразі уточнюються деталі знищення іншої техніки та особового складу.
«З метою ліквідації наслідків вибухів, а також «пошуку диверсійних груп» особовий склад військової частини піднято по тривозі, у військовій частині проходять слідчі дії», - йдеться в повідомленні ГУР.
У розвідці відзначили, що Ка-52 «алігатор» («Hokum B» за класифікацією НАТО) - розвідувально-ударний вертоліт російського виробництва, вартістю - близько $16 млн.
Швеція планує передати сучасне озброєння Україні
Пол Йонсон, міністр оборони Швеції, заявив, що країна надасть Україні сучасніше озброєння як ілюстрацію своєї нової оборонної політики. Про це міністр сказав в інтерв'ю газеті Dagens Nyheter, пише інтернет-видання Euractiv.
За словами Йонсона, Швеція активніше підтримуватиме Київ у війні проти росії.
"Моя перша двостороння зустріч була з міністром оборони України Олексієм Резніковим", - зазначив він.
Як заявив раніше представник християнських демократів з питань оборонної політики Мікаель Оскарссон, найбільш актуальними є дві системи озброєнь - ЗРК 70 та система Archer. За інформацією ЗМІ відомо, що ЗРК 70 - це легка ракетна система, а система Archer - шведська самохідна гармата на колесах.
Проблема зі зброєю російських «чмобіків» - розвідка Британії
Агресор відправляє мобілізованих на фронт із автоматами 1950-х років або зовсім без зброї. Наявні автомати часто перебувають у непридатному для використання стані через погане зберігання, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.
Повідомляється, що із середини жовтня рф скерувала на лінію фронту в Україні кілька тисяч нещодавно мобілізованих резервістів. У багатьох випадках вони погано забезпечені. У вересні російські офіцери були стурбовані тим, що деякі недавно мобілізовані резервісти прибувають до України взагалі без зброї.
"Фотографії з відкритих джерел показують, що ті автомати, які були видані мобілізованим резервістам, це, зазвичай, АКМ, зброя, вперше представлена в 1959 році. За даними британської розвідки, багато з них, ймовірно, перебувають в майже непридатному для використання стані через погане зберігання. АКМ стріляє набоями калібру 7,62 мм, тоді як регулярні бойові частини росії в основному озброєні автоматами АК-74М або АК-12 калібру 5,45 мм", - зазначили у відомстві.
У розвідці відзначили, що такий стан справ додасть росіянам логістичних проблем.
"Інтеграція резервістів із контрактниками та ветеранами бойових дій в Україні означатиме, що російським логістам доведеться доставляти на передові позиції два типи боєприпасів для стрілецької зброї, а не один", - повідомляє міноборони Британії.
Ракета росії впала на території Молдови
У Молдові впала російська ракета, яку збила українська система протиповітряної оборони. Про це повідомили у МВС Молдови.
"Сьогодні вранці у північному кінці міста Наславча у Республіці Молдова на кордоні з Україною впала ракета, збита українською протиповітряною системою", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що інформації про жертв немає, проте відомо, що були пошкоджені вікна кількох будинків у Наславчі.
За інформацією від української влади, сьогодні вранці було здійснено атаку безпілотників на Дністровську дамбу, яка розташована за 10 км від дамби Наславча.
Російська атака не пошкодила греблю, але пошкоджень зазнали електричні компоненти, пов'язані з нею.
Українська влада заявляє, що наразі загрози повені немає. Сили МВС оточили район падіння ракети, щоб уникнути можливої небезпеки, на місці працює документальна група.
Оголосили підтверджену кількість жертв війни в Україні
В Україні офіційно підтверджено загибель майже восьми тисяч цивільних, ще понад 10 тисяч поранено. Про це повідомив Андрій Кості, генпрокурор, в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
"За нашими даними, загинуло 7938 цивільних осіб, з них - 430 дітей. Поранених - 10897. Але, підкреслю, це лише офіційні, підтверджені дані, які є в матеріалах кримінальних проваджень. З урахуванням неможливості доступу до окупованих територій та відсутності повної картини того, що там, наприклад, у Маріуполі, відбувалося і відбувається зараз, можемо тільки припустити, якою страшною є ця цифра", - сказав генеральний прокурор.
За даними ОФісу генпрокурора, внаслідок військових дій зруйновано та пошкоджено понад 51 тис. об'єктів цивільної інфраструктури, з них – 41 184 житлових будинків та споруд, 2688 – навчальних та виховних закладів (331 зруйновано повністю), 389 – медичних закладів.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 47471 |
Інше по темі:
|