Полонені повернулися додому, механізм вступу до ЄС, дату вироку за збитий Боїнг Великий обмін полоненими
У середу, 21 вересня, відбулась операція з обміну військовополонених. У підсумку вдалося звільнити 215 українських захисників. Про це повідомив Андрій Єрмак, голова Офісу президента України. За даними Єрмака, серед звільнених героїв 108 бійців батальйону Азов і загалом 124 офіцери.
"Відбувся великий обмін полоненими. Він пройшов у кілька етапів і в різних локаціях. З російського полону ми повернули 215 людей. Це військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, трошники, митники, цивільні. Серед них - офіцери, командири, Герої України, захисники Азовсталі та вагітні військові", - йдеться у повідомленні.
За словами голови Офісу президенту, Денис Прокопенко "Редис", Сергій Волинський "Волина", Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко - командири з Азовсталі - вони вже перебувають у безпеці.
"Це результат особистих домовленостей президента Зеленського із президентом Ердоганом", - зазначив Єрмак.
Також він підтвердив інформацію про те, що російській стороні було передано колишнього депутата Верховної Ради, лідера ОПЗЖ та державного зрадникак - Віктора Медведчука.
"Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі свідчення слідству. А 5 героїв-командиров Азовсталі - на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу. Це був складний процес. Є 215 звільнених - це вагомий результат, який став наслідком правильної тактики з використанням позиції сили, включаючи результати фронтової роботи ЗСУ", - уточнив голова ОП.
Україна отримала ще шість зеніток Gepard від Німеччини
Німеччина передала Україні ще шість зенітних самохідних установок Gepard та 6000 боєприпасів до них. Про це повідомляє Telegram-канал Оперативний ЗСУ.
Таким чином, в аресеналі української армії наразі є 30 таких німецьких установок. У повідомленні йдеться також про передачу 3000 одиниць 155-міліметрових снарядів.
Гаазький трибунал призначив дату вироку за збитий у 2014 році Боїнг
Окружний суд Гааги на засіданні у четвер, 21 вересня, призначив дату оголошення вироку у справі про збитий у небі над Сходом України 17 липня 2014 року рейс МН17 Малайзійських авіаліній. Про це повідомляє Кореспондент.нет.
Як повідомив головуючий суддя Гендрик Стейнгаус, засідання відбудеться 17 листопада о 13.30. Сьогоднішнє засідання стало останнім у судових слуханнях, які почалися 9 березня 2020 року.
Обвинуваченими у справі є три росіянини – Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, а також українець – Ігор Гіркін. Сторона обвинувачення вимагає дати їм довічне ув'язнення.
Крім того, обвинувачені особи повинні виплатити компенсації рідним і близьким загиблих – від 30 тис. до 40 тис. євро.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама у Куала-Лумпур, розбився на Донеччині. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту. Під час слідства було встановлено, що літак було збито російськими військовослужбовцями за участю проросійських сепаратистів за допомогою зенітно-ракетного комплексу Бук, переправленого в Україну з росії. Він належав 53-й зенітно-ракетній бригаді міноборони рф.
ЗСУ починають контролювати логістичну артерію на Луганщині
Українські захисники демонструють успіхи на Луганщині Про це повідомляє СтратКом ЗСУ.
"Одна з найважливіших логістичних артерій Луганської області плавно, але впевнено переходить під вогневий контроль ЗСУ", - йдеться у повідомленні СтратКому.
Там нагадали, що в Харківській області також було встановлено вогневий контроль над артерією Вовчанськ-Великий Бурлук-Куп'янськ-Ізюм, після чого просунувся контрнаступ.
"За завданими ударами в тил тимчасово окупованої Луганської області можна говорити, що в районі Лисичанська в окупантів якось зовсім погано складається, адже через них залітає вже в Новоайдар", - заявили в СтратКомі.
У Збройних силах України очікують, що у разі встановлення контролю над трасою в Луганській області ситуація на фронті може змінитися.
Євросоюз описав механізм для вступу України
Переговори щодо вступу України у Євросоюз - це процес адаптації країни-кандидата до європейських правил, у якому кожен етап потребує згоди всіх країн ЄС. Про майбутній механізм вступу України в інтерв'ю Європравді розповіла заступниця гендиректора Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Єврокомісії Катаріна Матернова.
"Їх називають переговорами, але це насправді не переговори. Це - процес впровадження в Україні європейських норм, правил, директив і регуляцій, їхнє перенесення до системи українського законодавства... Кожен подальший крок у цьому процесі, у процесі розширення ЄС, вимагає одностайної згоди всіх держав-членів. І таких кроків у цьому процесі багато. Тому це, на превеликий жаль, не є спринтом. Це марафон з великою кількістю блокпостів на цій дорозі. І буде багато перешкод на шляху, які вам доведеться розчищати", - пояснила Матернова.
Катаріна зазначила, що виконання рекомендацій, наданих Україні разом із статусом кандидата, не означає автоматичного початку переговорів. За її словами, Києву потрібно буде попрацювати над побудовою консенсусу всередині ЄС для запуску переговорів.
Матернова також наголосила на перших кроках України щодо виконання семи рекомендацій ЄС.
"Наприклад, призначили голову антикорупційної прокуратури, призначили членів етичної ради для суддів, є також кроки для втілення антиолігархічного закону, а також у сфері національних меншин. Процес відбору нового директора НАБУ, як я розумію, розпочнеться у вересні. Словом, є дуже добрий прогрес", - наголосила представник ЄК.
Термін нових санкцій ЄС проти рф
Новий пакет санкцій Євросоюзу проти росії можуть ухвалити на засіданні Європейської ради 6-7 жовтня. Про це пише Reuters із посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.
Повідомляється, що голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила з пропозицією встановити додатковий контроль за експортом цивільних технологій ЄС до росії.
"Вона сказала, по-перше, що, звісно, будуть розглянуті санкції проти фізичних та юридичних осіб. А, по-друге, вона заявила, що ми запропонуємо додатковий експортний контроль над цивільними технологіями. Тобто контроль над експортом Європейського Союзу до росії", – повідомив представник Єврокомісії Ерік Мамер.
Очікується, що обмеження цін на російську нафту відповідатиме кроку, про який домовляється G7.
Серед інших заходів розглядаються обмеження експорту предметів розкоші. Польща та країни Балтії пропонують заборонити імпорт російських діамантів та конфіскувати заморожені російські активи в Європі, але останнє, ймовірно, не підтримає більшість членів ЄС, пише агентство.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46945 |
Інше по темі:
|