Прогнози щодо звільнення Херсона, екс-голова НБУ у розшуку, новий прем’єр Великої Британії Голова розвідки розповів, коли Україна деокупує Херсон
Збройні сили України можуть звільнити Херсон від російських загарбників до кінця 2022 року. Про це заявив Кирило Буданов, голова управління розвідки Міноборони, в інтерв'ю Українській правді.
За його словами, росіяни справді "евакуюють" із Херсона промсвязьбанк, інші фінансові структури, які самі туди завезли. Водночас у багатьох аспектах проводиться більш інформаційна операція та маніпуляція. Так, окупанти вивозять готівку, сервери, так звану окупаційну владу, переводять усіх неходячих і тяжко поранених, намагаються якнайшвидше виписувати з лікарень тих, хто може ходити.
"Тобто створюють ілюзію того, що все зникло. А водночас вони, навпаки, заводять туди нові військові підрозділи та готують вулиці міста до оборони", - розповів керівник ГУР.
Він зазначив, що росіяни розуміють, що якщо ЗСУ візьмуть хоча б контроль над каховською дамбою, яка зараз є єдиною повноцінно функціонуючою транспортною артерією, їм потрібно буде приймати швидко рішення: або дуже-дуже швидко залишати місто і виходити, або вони ризикують опинитися в тій ситуації, в якій раніше опинилися українські захисники у Маріуполі.
"І ось, розуміючи це все, вони готують ґрунт, щоб, якщо буде потрібно, дуже швидко звідти вийти. Однак вони не готуються до виходу зараз, вони готуються до оборони", - заявив Буданов.
На Херсонщині звільнено понад 90 населених пунктів
Українські військові звільнили більше 90 населених пунктів у Херсонській області. Про це повідомляє Оперативне командування Південь.
"У Херсонській області сили оборони Півдня звільнили понад 90 населених пунктів, в яких проживає понад 12 тисяч осіб", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі у звільнених селах реалізуються комплекси стабілізаційних заходів.
Колишнього голову НБУ оголосили у розшук
Національне антикорупційне бюро оголосило у розшук трьох фігурантів справи Укргазбанку, зокрема Кирила Шевченка, екс-голову Національного банку. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України (далі НАБУ).
"НАБУ розшукує трьох посадових осіб АБ Укргазбанк, причетних до розкрадання понад 200 млн грн. Йдеться про екс-голову правління Укргазбанку, одного із заступників Укргазбанку та заступника директора департаменту роботи з корпоративними віп-клієнтами цієї держустанови", - йдеться у повідомленні.
У НАБУ зазначили, що про підозру їм повідомили ще на початку жовтня, проте у спеціальному порядку, оскільки місцезнаходження цих осіб було невідоме. З того часу підозрювані ігнорували виклики до слідчого, через що їх було оголошено в розшук.
Україна запросила МАГАТЕ для перевірки звинувачень про "брудну бомбу"
Україна запросила експертів МАГАТЕ, щоб перевірити звинувачення кремля у створенні "брудної бомби". Про це повідомив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, за підсумками розмови із Рафалем Гроссі, головою МАГАТЕ.
Міністр зазначив, що в організації ухвалили запрошення.
Західні партнери України в обличчі США, Великобританія та Франція засудили спроби росії звинуватити Україну в готовності застосувати "брудну бомбу".
"Ми, міністри закордонних справ Сполучених Штатів, Великобританії та Франції, знову запевняємо в нашій непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України на тлі агресії рф. Ми, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати зусилля України щодо захисту її території стільки, скільки це знадобиться", - йдеться у спільній заяві.
Зазначається, що всі три країни висловили єдину позицію і "відкидають відверто брехливі твердження росії про те, що Україна готується застосувати "брудну бомбу" на власній території".
Країни попередили, що викриють будь-яку спробу Кремля використати ці звинувачення як підставу для ескалації.
"Ми також відкидаємо будь-який привід для ескалації з боку рф", - йдеться у повідомленні.
Розширено список осіб для отримання статусу учасника бойових дій
Кабмін розширив список осіб для отримання статусу учасника бойових дій. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Внесеними змінами передбачається приведення Постанови від 20 серпня 2014 року у відповідність до оновленого законодавства України та забезпечення захисту прав і свобод військовослужбовців та представників інших Сил безпеки та оборони, які брали та беруть участь у захисті України від росії.
Визначено процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією рф проти України.
Завдяки внесеним змінам, зазначена категорія осіб зможе користуватися пільгами та гарантіями, визначеними чинним законодавством, зокрема Законом України Про статус ветеранів війни, гарантіями їхнього соціального захисту.
У Великій Британії визначилися з новим прем'єром
Новим прем'єр-міністром Британії стане Ріші Сунак. Це стало відомо 24 жовтня, після того, як свою кандидатуру зняла голова Палати громад Пенні Мордонт. Про це повідомляє BBC.
"Ріші Сунак обрано новим головою Консервативної партії", – заявив голова "комітету 1922" Палати громад, який займався процесом вибору нового лідера, сер Грем Бреді.
Сама Мордонт повідомила, що відкликала кандидатуру на вибори, заявивши, що таким чином "ми вибрали нашого нового прем'єр-міністра", зазначивши, що повністю підтримує Сунака.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 47376 |
Інше по темі:
|