Новий український безпілотник, культурні втрати України, про мобілізацію В Україні створили безпілотник, що може корегувати HIMARS
Компанія Укрспецсистем розробила новий, стійкий до роботи в умовах РЕБ, безпілотний авіаційний комплекс ШАРК, який може коригувати американські реактивні артилерійські системи HIMARS. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на прес-службу компанії.
Повідомляється, що розробка цього розвідувального БПЛА від проєкту до першого польоту тривала менш як півроку. Тепер ШАРК повністю готовий до застосування у бойових умовах. Безпілотник сконструйований спеціально для проникнення на територію, що тимчасово контролюється ворогом: для проведення глибинної аеророзвідки та коригування, в тому числі, західного далекобійного озброєння - зокрема, HIMARS.
ШАРК, серед іншого, має надійний зашифрований зв'язок та камеру з 30-кратним оптичним збільшенням та додатковим цифровим зумом. Завдяки високонадійному модулю зв'язку та сучасній камерній системі, безпілотник дозволяє заглибитись у тил ворога до 60 км та вести спостереження на відстані до 5 км від БПЛА до об'єкта.
Час польоту ШАРКА - понад 2 години, дальність зв'язку - 60 км, злітна маса - 10 кг, розмах крил - 1,91 м, час розгортання -15 хвилин, температура експлуатації - від -15°С до +50°С, метод шифрування - AES256, крейсерська швидкість - 70-90 км/год, максимальна швидкість польоту - 150 км/год, швидкість звалювання - 60 км/год, спосіб зльоту - катапульта, спосіб посадки - парашут.
В Україні не планують збільшувати темпи мобілізації
В Україні не планують збільшувати темпи мобілізації, яка проводиться за планом, починаючи з 24 лютого, повідомляє заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
"Заходи мобілізації в Україні проводяться з 24 лютого, заходи проводяться планово. Щомісяця призивається військовозобов'язаний на доукомплектування певних військових структур або формування нових структур, згідно з обстановкою на фронті, тим рішенням, які прийняті військово-політичним керівництвом", - сказав Громов.
Громов запевнив, що суттєвого збільшення чи активізації проведення мобілізації наразі немає.
"Заходи мобілізації проводяться за планом і будуть проводитись за планом", - додав він.
У ЮНЕСКО оцінили культурні втрати від війни
Агентство ООН з культури ЮНЕСКО заявило, що внаслідок російського вторгнення в Україну було завдано шкоди 207 культурним об'єктам в Україні. Про це повідомляє AlJazeera. Серед них: 88 релігійних об'єктів, 15 музеїв, 76 будівель, що становлять історичний та/або художній інтерес, 18 пам'ятників та 10 бібліотек.
"Ми дійшли висновку, що ситуація погана. Далі може стати ще гіршою", - заявила директорка ЮНЕСКО з культури та надзвичайних ситуацій Кріста Піккат.
Піккат додала, що на даний час під час війни жоден із семи об'єктів всесвітньої спадщини, які знаходяться на території України, не постраждав. Свої висновки ЮНЕСКО робить ґрунтуючись на даних Супутникового центру ООН ЮНОСАТ.
"Грунтуючись на звітах з місць, ЮНЕСКО надсилає до ЮНОСАТу список потенційно пошкоджених об'єктів. Потім замовляє супутникові зображення у комерційних постачальників, і невелика група експертів вивчає різницю між фотографіями до і після. Команда порівнює зображення і потім може вказати тимчасове вікно, в якому сталося пошкодження", - пояснила Кріста Піккат.
Перевіряють критичну інфраструктуру на виявлення колаборантів
Служба безпеки України перевіряють критичні об'єкти інфраструктури України на виявлення серед працівників, що здатні співпрацювати з ворогом. Про це повідомив Василь Малюк, в.о. голови СБУ, в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
"Загалом кожне місце, де розташовані наші потужності, постійно відпрацьовується у рамках контрдиверсійних та антитерористичних заходів. Що це означає? Береться конкретна локація, заходять сили Служби безпеки України, Нацполіції, Нацгвардії, і шляхом такого поетапного "пересіювання" ми знаходимо тих, хто потенційно готовий працювати з ворогом. Як правило, виявляються також ті, хто вже реально працює на нього", – зазначив Малюк.
За його словами, нещодавно затримали одного із співробітників ТЕС, який буцімто здійснював ремонт.
"Насправді він передавав ворогу дані з актуальними координатами енергетичних об'єктів, а потім збирав результати обстрілів і передавав окупантам. Він уже дає викривальні свідчення", – розповів Малюк.
У разі відходу з Херсонщини окупанти можуть підірвати житлові масиви
Ворожа армія росіян при відході з лівого берега Херсонщини може вдатися до підриву житлових масивів, щоб перетворити окуповану ним територію на випалену землю. Про це заявив Олексій Громов, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал, під час брифінгу.
"Враховуючи відсутність у так званої "другої армії світу" гуманності та дотримання міжнародних конвенцій, а також патологічну брехню всіх кремлівських політиків і пропагандистів, противник може прийняти "непрості рішення". Найбільш ймовірно, що під час відступу противник крім масової евакуації може вдатися до проведення серії терактів з підривом житлових масивів, перетворення тимчасово окупованої ним території на випалену землю із завданням критичної шкоди інфраструктурі повернутих Україні територій", - заявив він.
США та Китай готові зробити крок до порозуміння
Пекін "готовий працювати" з Вашингтоном, щоб "знайти способи порозумітися на благо обох сторін". Про це лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив на заході Національного комітету з американо-китайських відносин, повідомляє Xinhua.
За словами лідера Китаю, "тісніші зв'язки і співпраця" США та Китаю "допоможуть забезпечити більшу стабільність і впевненість у світі, а також сприятимуть миру і розвитку в усьому світі".
Сі Цзіньпін зазначив, що Пекін готовий шукати "правильний спосіб ладити один з одним у нову епоху на основі взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва, що принесе користь не лише двом країнам, а й усьому світу".
У свою чергу, Джо Байден, президент Сполучених Штатів, під час зустрічі з військовими радниками заявив, що Вашингтон не прагне конфлікту з Пекіном і що Сі знає про це.
За словами Байдена, США "продовжуватимуть порушувати низку питань, від російської агресії проти України до зміни клімату і питань Індо-Тихоокеанського регіону".
Підготував Євген Голобородько
Фото Українська правда
47426 |
Інше по темі:
|