Нові звільнені населені пункти, підпільний рух в армії ворога, затверджено нові санкції проти агресора ЗСУ звільняють українські землі
Збройні сили України продовжують звільняти тимчасово-окуповані населені пункти. 5 жовтня були опубліковані фото та відео підтвердження звільнення населених пунктів у Луганській області. Наразі відомо, що наші захисники увійшли до сіл Греківка та Макіївка. Сергій Гайдай, голова Луганської обласної військової адміністрації, заявив про звільнення шести населенних пунктів на Луганщині.
Також 5 жовтня стало відомо про деокупацію на Донеччині сіл Ямполівка та Терни.
Крім того, український прапор ЗСУ підняли у селі Нововоскресенське, що на Херсонщині.
Підпільний рух в окупаційній армії
В тимчасово-окупованому Криму з'явився підпільний рух Атеш, який має на меті руйнувати ворожу російську армію зсередини. Про це повідомляє правозахисна організація КримSOS.
"В окупованому Криму залучають кримських татар та проукраїнських росіян до підпільного руху українців Атеш. Вони руйнуватимуть армію окупанта зсередини", - йдеться у повідомленні.
В організації наголосили, що таким чином в армії росії з'явився свій "троянський кінь".
У деокупованому Лимані знайшли свіжий цвинтар
У нещодавно звільненому від російських загарбників Лимані виявили понад 50 поховань із цивільними. Про це повідомляє Громадське.
Зазначається, що росіяни рили траншеї та змушували людей, підозрюваних у співпраці з українськими військовими, збирати тіла загиблих для перепоховання. Наразі не всі поховані люди ідентифіковані.
"Їхні тіла могли довго лежати на вулицях. Також загиблих внаслідок обстрілів іноді ховали їхні сусіди", - йдеться у повідомленні.
Крім того, російські загарбники не забирали тіла своїх військових.
"В одному з будинків жили росіяни та організували там медпункт. Коли вони відступали, забрали поранених, а мертвих залишили", - повідомляє Громадське.
На цьому цвинтарі поховано понад 50 осіб: є просто пронумеровані могили, але деякі поховання позначені табличками з іменами загиблих.
Лінгвоцид на окупованих територіях
На тимчасово-окупованих територіях України виявлено та доведено понад 100 фактів цілеспрямованої заборони та утисків української мови. Інакше кажучи, лінгвоциду. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень.
"Таких фактів ми зібрали понад 100, які доведені, з відео-, аудіо файлами. Це стосується зовнішньої реклами, освітнього процесу, діяльності окупаційної влади, телебачення, радіомовлення, так званих пересувних зомбо-скриньок та інше", - сказав Тарас Кремень.
За словами мовного омбудсмена, інформація про факти лінгвоциду на тимчасово окупованих територіях, як і минулого року, так і цього року, збирається з відкритих джерел (інтернет-ресурсів, газет, повідомлень у соціальних мережах і ін.).
Мовний омбудсмен зазначив, що утиски українців за мовною ознакою на тимчасово-окупованих територіях, порушення мовних прав громадян є одним із елементів геноциду українського народу, який проводиться росією.
"З точки зору правоохоронних органів потрібен заявник, який наживо, письмово дасть згоду на надання такої інформації. У нас є співпраця з правоохоронними органами, які зацікавилися цією інформацією, і ми допомагаємо їм, щоб кожен громадянин України, який зазнав переслідувань або за мовною ознакою, що кваліфікується за статтею 161 Кримінального кодексу України, або за іншими статтями, став свідком. І це, зрештою, допоможе узагальнити всі матеріали, які можуть піти далі і в міжнародні інстанції в тому числі", - сказав Кремень.
У ЄС погодили нові санкції для агресора
Комітет постійних представників країн Євросоюзу 5 жовтня погодив нові санкції проти росії, повідомляє головування Чехії в ЄС.
Зокрема, новий пакет санкцій включає заборону постачання високотехнологічної продукції до рф, надання російським структурам послуг IT, інжинірингу, юриспруденції.
Також санкції передбачають "заборону на транспортування морем російської нафти третім країнам за ціною, що перевищує ліміт, а також на супутні послуги".
Обмеження ЄС торкнуться і імпорту із росії сталеливарної продукції, деревної маси, паперу, обладнання та побутової техніки, хімічних речовин, пластику, сигарет.
Крім того, буде розширено і санкційний список персональних обмежень, а також встановлені критерії, що визначають обхід чинних санкцій.
Як уточнив постійний представник Литви в ЄС Арнольдас Пранцкявічюс, до санкційного списку включать 35 нових осіб і компаній, залучених у війну, псевдореферендуми та пропаганду.
"8-й пакет санкцій проти росії щойно схвалений у Комітеті постійних представників. Включає обмеження цін на нафту, нові заборони на імпорт та експорт сталі, дерева, машин, авіації, пластмас, хімікатів, заборона на різні послуги, 35 нових осіб та компаній, залучених у війну, фіктивні референдуми та пропаганду", - написав Пранцкявічюс.
Підготував Євген Голобородько
Фото Deep State 47155 |
Інше по темі:
|