НАТО — з Україною, росія — з фейками: про що брехали кремлівські ресурси протягом минулого тижня За самітом НАТО, який відбувся 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) спостерігав весь світ. Звичайно, спостерігали й у Кремлі. Ще до того, як він почався, пропагандисти стали плодити фейки і продовжили їх ліпити навіть по закінченні. Наприклад, громадянам Литви на телефони приходили SMS, в яких йшлося про "секретні договори". У поліції зазначили, що інформація брехлива і повідомлення можна сміливо видаляти. Про що ще брехали протягом тижня кремлівські фейкомети — в черговій добірці Вступ України в НАТО — загроза росії
Кремль постійно наголошує на тому, що якщо Україна вступить до НАТО, то це буде прямою загрозою рф, адже Альянс впритул підійде до російських кордонів. Через Вільнюський саміт на росії знову згадали цю лякалку для жителів "мордору".
Насправді Росія вже давно має кордони з країнами НАТО, наприклад, зі Сполученими Штатами. Так, до Москви кордон далеко, але все ж таки сусідство є. Та й ближче до рф є кордони — Литва, Латвія. Естонія, Норвегія, а торік додалася ще Фінляндія. Але як кістка в горлі росії стоїть саме Україна.
Чи поїде Джоні Депп на росію
Підтримка України світовими зірками просто шалена. Наприклад, Україну підтримали Шон Пенн, Анджеліна Джолі, Боно та U2, Стінг, Бенедикт Камбербетч та багато інших. А от у росії прихильників у світі дуже мало, наприклад, Жерар Депард'є попри агресію рф проти України продовжує зізнаватися у коханні до росії. У кремлі своїм прихильником вирішили зробити й Джонні Деппа. У мережі розповсюдили відео, де він начебто каже, що збирається відвідати країну-терориста.
Як повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики, ролик, який поширюють на росії, був записаний для передпрем'єрного показу картини "Жана Дюбарі" для всіх країн, де фільм виходить у прокат. Чутки про візит актора спростував і помічник актора. "Не менш важливо, що зараз Депп зі своїм гуртом Hollywood Vampires гастролює країнами Європи. Під час виконання пісні Heroes на величезному екрані за артистами транслюються кадри з війни в Україні. А наприкінці з'являється український прапор", — додали в Мінкульті.
"Розп'яті" священники
12 липня виповнилася дев'ята річниця з дня, коли російські ресурси розповсюдили брехню про "розіп'ятого хлопчика". Чи то до дати, чи ні кремлівські пропагандисти розповсюдили черговий фейк, цього разу вони "розіп'яли" священнослужителів. У відео дві росіянки, вдягнуті у військову форму, розповіли про "жахіття", які нібито відбуваються в Бердянську, Донецьку та Луганську.
Брехню росіян ніхто не став спростовувати, та й доказів вони ніяких не надали.
Продаж військової техніки в Польщі
Ще одна брехня, яку розповсюджують росіяни, стосується важкої військової техніки. За словами пропагандистів, нібито на польських інтернет-ресурсах продають автомобілі Star 266, які отримала Україна в якості військової допомоги від західних партнерів.
Але таких автомобілів на сайті Motodemont, з якого росіяни поширюють сфабриковані скриншоти, немає. "Ба більше, в жодному з оголошень не вказують, звідки привезли автомобіль. Також на сайті є доволі маленький вибір БМП і БТР. Ця техніка — доволі стара та не передавалась Україні західними партнерами. Наприклад, Motodemont виставив на продаж танк T-55AM Merida, який зняли зі складу польської армії", — зазначили в Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
"Зізнання" українських військовополонених
Управління стратегічних комунікацій повідомило, що протягом останніх тижнів зафіксовано понад 4800 повідомлень з полоненими українськими захисниками. У роликах військові розповідають про те, що в українській армії їх не навчають, вживають алкоголь, зброї не вистачає, мотивації немає тощо.
"Аналіз такої "інформації", першоджерел та каналів її поширення дозволяє дійти висновку, що в переважній більшості вона є фейком, орієнтованим на внутрішнього споживача. Масова поява матеріалів з полоненими захисниками батьківщини — це активізація одного з напрямків інформаційної війни рф проти України. Це не підвищення кількості осіб, що потрапили в полон — це саме підвищення кількості вироблених російською пропагандою матеріалів впливу", — наголосили в управлінні стратегічних комунікацій.
Через 9 років після пропагандиського "хіта" про "распятого мальчіка" з'явилась нова історія - про "распятих батюшок" 51414 51415 |
Інше по темі:
|