Резолюція МАГЕТЕ, СБУ бореться з колаборантами, законопроєкт щодо визнання рф спонсором тероризму МАГАТЕ вимагає від росії вивести війська із ЗАЕС
Рада керівників Міжнародного агентства з атомної енергії, що складається з представників 35 держав-членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до країни-терориста припинити окупацію Запорізької атомної електростанції. Про це повідомляє видання Reuters.
За резолюцію проголосували 26 держав, проти було дві - росія та Китай, решта утрималася під час голосування. Як повідомили у представництві росії при міжнародних організаціях у Відні, це Бурунді, В'єтнам, Єгипет, Індія, Пакистан, Сенегал та Південно-Африканська Республіка.
У документі міститься заклик до росії "негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об'єкта в Україні та на них".
У Кривому Розі оголошено часткову евакуацію
Міський голова Кривого Рогу оголосила часткову евакуацію в місті через ризик підтоплення низки його вулиць. Про це повідомив Олександр Вілкул, міський голова.
"росія здійснила ще один терористичний акт. Вісім крилатих ракет було випущено по дуже великій гідротехнічній споруді у Кривому Розі. Спроба - просто змити частину нашого міста. Ми ситуацію контролюємо, йде ліквідація аварії, задіяні всі служби, все на місцях. Але рівень води в річці Інгулець піднявся. Для того, щоб відійти від зайвих ризиків, я прошу мешканців деяких вулиць евакуюватися", - написав він.
Раніше заступник Кирило Тимошенко, керівника Офісу президента України, повідомив, що внаслідок російських ракетних ударів по Кривому Розі рівень води у річці Інгулець змінюється щогодини, є загроза підтоплення.
При цьому він зазначив, що на місці удару спостерігається витік води 100 м кубічних за секунду.
"Це значний обсяг. А рівень води в річці Інгулець змінюється щогодини. Ми чітко розуміємо масштаби завдань, які стоять перед нами для ліквідації наслідків ракетних ударів", - написав він.
Тимошенко додав, що рівень води на вулицях міста постійно моніторять спеціальні пости, ведеться спостереження за приватним сектором, будинки якого знаходяться в Інгулецькому та Центрально-Міському районах міста, де є ризик підтоплення.
Удар по Кривому Рогу - спроба вповільнити контрнаступ ЗСУ на півдні - аналітики
Ударом по гідротехнічних спорудах у Кривому Розі країна-терорист, ймовірно, хотіла завадити контрнаступу ЗСУ на півдні. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (далі ISW).
Зазначається, що річка Інгулець є важливим географічним об'єктом контрнаступу українських військ, що триває, уздовж херсонсько-миколаївського кордону, зазначили експерти.
"Російські сили, ймовірно, націлилися пошкодити українські понтонні мости нижче за течією, особливо у світлі недавніх повідомлень про те, що ЗСУ намагаються розширити свій плацдарм через річку в районі Давидова Брода в рамках контрнаступу, що триває на Херсонщині", - пояснюють в ISW.
Царьову повідомили про підозру
Служба безпеки України заочно повідомила про підозру колаборантам, які намагалися "увійти у Київ" із військами російської федерації. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
"Ідеться про двох колишніх народних депутатів України від партії регіонів Олега Царьова і Володимира Олійника, а також так звану "міністра закордонних справ "днр" Наталію Никонорову. Вони відомі своїми українофобськими і сепаратистськими поглядами, а з 2014 року переховувалися від правосуддя", – йдеться у повідомленні відомства.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24 лютого зрадники незаконно перетнули держкордон і прибули на тимчасово окуповану росією територію Київщини.
"Зокрема, в окупованому селі Катюжанка Вишгородського району зрадники записували інтерв'ю для росЗМІ, у яких маніпулювали "фактами", виправдовуючи вторгнення росії. Вони у супроводі збройних військових сил рф вторглися у церкву під час богослужіння та схиляли місцевих жителів перейти на бік ворога. Також неодноразово відвідували Катюжанську школу, у приміщеннях якої окупанти катували українців", – повідомляють в СБУ.
Колаборантам заочно повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
На деокупованій Харківщині СБУ затримала 16 колаборантів
Після деокупації Харківської області співробітники Служби безпеки України затримали 16 місцевих колаборантів. Тринадцятьом з них уже повідомлено про підозри, а одинадцятьом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Повідомляється, що у звільнених населених пунктах Харківщини співробітники СБУ провели поглиблену перевірку майже 7 тисяч осіб.
Також під час оперативних дій на звільнених територіях співробітники СБУ отримали повні списки з даними представників колишньої окупаційної адміністрації та осіб, які з ними співпрацювали.
Зазначається, що співробітниками відомства виявлено реєстри "податкової служби" загарбників. До цих "документів" окупанти вносили всі комерційні структури і їхніх керівників, які фінансували збройну агресію проти України сплатою так званих "податків" у бюджет росії.
"Під час слідчих дій за місцями знаходження зловмисників вилучено кинуту окупантами "касу" з російськими банкнотами більш як на 21 млн рублів та документальні матеріали з доказами злочинних дій на користь країни-агресора", – йдеться у повідомленні.
В СБУ зазначили, що в рамках кримінальних проваджень, відкритих за державну зраду і колабораційну діяльність, тривають досудові розслідування.
На цей момент на деокупованій території сходу Служба безпеки продовжує комплексні заходи з виявлення та притягнення до відповідальності всіх учасників окупаційних угруповань і їхніх поплічників.
Операції з викриття та затримання зловмисників проводили співробітники СБУ Харківської області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.
ФРН обіцяє Україні ще одну партію військової техніки
Кристіне Ламбрехт, міністерка оборони ФРН, заявила про плани постачання в Україну ще однієї партії військової техніки. Повідомляє видання DW.
Як повідомила міністерка, Німеччина планує передати Україні ще дві реактивні системи залпового вогню (далі РСЗВ) MARS, 50 бронемашин Dingo та 200 ракет для РСЗВ.
Постачання бойових машин піхоти і бойових танків, на яких наполягала Україна, Ламбрехт не анонсувала.
У США подали законопроєкт про визнання рф спонсором тероризму
Два сенатори - демократ Річард Блюменталь і республіканець Ліндсі Грем внесли на розгляд верхньої палати Конгресу двопартійний законопроєкт, відповідно до якого росія кваліфікується як держава-спонсор тероризму. Про це повідомляє Голос Америки.
Сенатор Блюменталь заявив, що "необхідність такої міри зараз як ніколи актуальна", пославшись на вбивства мирних українців та інші прояви жорстокості, що супроводжують російське вторгнення в Україну.
Сенатор Грем, інший співавтор законопроєкту, підкреслив, що включення росії до списку держав-спонсорів тероризму стане переконливим свідченням американської підтримки як Києву, так і іншим союзникам США, і водночас дозволить запроваджувати проти росії жорсткі санкції.
"Поки що неясно, коли законопроєкт буде винесений на голосування. Блюменталь і Грем, починаючи з липня, відразу після відвідування Києва, лобіювали визнання росії державою-спонсором тероризму. Підтримку цієї ініціативи тоді ж висловила речник Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, заявивши, що ця міра "давно назріла", - зазначає видання.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46832 |
Інше по темі:
|