Куп’янськ остаточно звільнений, масові поховання в Ізюмі, готовність до опалювального сезону Куп'янськ повністю звільнено від російських загарбників
Місто Куп'янськ, що на Харківщині, повністю звільнено від російських окупантів. Про це повідомляє підрозділ KRAKEN у Телеграмі.
"Внаслідок злагоджених дій підрозділом KRAKEN було успішно форсовано річку Оскол, що дозволило нашим силам вибити ворога з лівобережної частини міста", - йдеться у повідомленні.
Наголошується, що тепер місто повністю деокуповане та перебуває під українським прапором.
Аміак в обмін на військовополонених - Зеленський
Володимир Зеленський, голова української держави, повідомив, що допускає експорт російського аміаку через Україну лише в обмін на звільнення українських військовополонених. Про це він заявив в інтерв'ю виданню Reuters.
Голова держави сказав, що передав таку пропозицію ООН, яка запропонувала відновити постачання російського аміаку через Україну на тлі глобальної нестачі добрив.
"Я проти постачання аміаку з рф через нашу територію і зробив би це тільки в обмін на наших полонених. Саме це я запропонував ООН", - заявив Володимир Зеленський.
У деокупованому Ізюмі знайдено масові поховання
Масові поховання людей знайдено у звільненому від рашистів Ізюмі, що на Харківщині. Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України.
"В Ізюмі будуть журналісти – українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається і до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... росія всюди залишає смерть. І винна за це відповідати", - йдеться у повідомленні.
Голова держави впевнений, що світ має притягнути росію до реальної відповідальності за цю війну.
"Вічна пам'ять усім, чиє життя забрали окупанти! Вічна слава кожному, хто воює за Україну!", - наголошується в повідомленні.
Трохи згодом Радіо Свобода опублікувало фото масового поховання військовослужбовців ЗСУ під Ізюмом.
"Ми так порахували, тут десь близько 20-25 осіб. Хоча напис тут був 17. Ми перевіримо це вже коли підніматимуть тіло", - повідомив уповноважений з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин Олег Котенка.
Наразі невідома точна кількість осіб, похованих у могилі та невідомо, хто похований у сусідніх могилах.
У п’ятницю, 16 вересня, в Ізюмі почалася ексгумація тіл у місцях масових поховань. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
"У місті Ізюм Харківської області в рамках операції з розшуку загиблих на чолі з уповноваженим з питань осіб, які зникли безвісти за особливих обставин Олегом Котенком почалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання", - йдеться у повідомленні.
Як уточнив Котенко, одну з братських могил було виявлено за відео, яке у вільний доступ виклали самі ж росіяни. Спочатку територію було зачищено від вибухонебезпечних предметів, потім почалася власне ексгумація.
"На цей час ми працюємо над ексгумацією тіл військовослужбовців. Потім тіла будуть передані експертам для подальшої ідентифікації осіб загиблих. На жаль, це тільки початок нашої роботи тут, скільки локацій ще буде знайдено на деокупованих територіях, поки не відомо, але сувора реальність вказує на те, що кількість загиблих в Ізюмі може у рази перевищувати Бучанську трагедію", - зазначив Котенко.
Як повідомляє видання Barrons, Офіс Верховного комісара ООН з прав людини заявив, що хоче направити групу своїх співробітників до Ізюма для перевірки місця масового поховання, де після вигнання окупантів було знайдено понад 400 могил.
Прес-секретар Офісу Елізабет Тросселл назвала ці повідомлення приголомшливими, додавши, що команда ООН намагатиметься з'ясувати, загинули цивільні чи військові, а також дізнатися про причину всіх смертей.
Згідно інформації Радіо Свобода, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець відвідав місце поховання військовослужбовців Збройних сил України.
"Є факти - наприклад, зв'язані руки, - що їх катували та вбивали впритул", - зазначив він.
Крім того, він розповів про поховання цілих сімей, зокрема з дітьми.
"Масштаби просто вражають. Усіх їх було вбито під час окупації і під час того, як російська армія наступала на нашу територію", - зазначив Лубинець.
Денис Шмигаль оцінив готовність до опалювального сезону
За місяць до початку опалювального сезону Україна готова до нього на 80%. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, на черговому засіданні уряду.
"Вже скоро в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Найскладніший в історії. Підготовка до нього йшла влітку, триває і зараз. Стан готовності вже понад 80%. Накопичено значні ресурси вугілля, триває закачування газу до сховищ", - сказав він.
Шмигаль повідомив, що наразі йдуть переговори про додаткові постачання газу. На підготовку до екстрених ситуацій виділено 1,4 млрд грн, закуплено майже 1,5 тисячі мобільних генераторів, десятки резервних котлів.
"Сформовано оперативний штаб, який швидко вирішуватиме будь-які кризові питання. Насамперед, питання ліквідації наслідків атак росії на нашу критичну інфраструктуру. Ми готувалися і готуємося до всіх сценаріїв. І зробимо все можливе, щоб цієї зими українці були з теплом, світлом і водою", - розповів прем’єр.
Загарбники заявили про вбивство "заступника голови адміністрації" Бердянська
У тимчасово окупованому Бердянську сталося подвійне вбивство – у мікрорайоні Колонія загинули "заступник голови адміністрації" з ЖКГ та його дружина – керівниця місцевого "виборчкому". Про це повідомила окупаційна адміністрація.
"Біля свого гаража було вбито "заступника голови військово-цивільної адміністрації" міста Бердянськ з питань житлово-комунального господарства Олега Бойка та його дружину Людмилу Бойко, яка очолювала міську територіальну виборчу комісію" з проведення "референдуму", – йдеться у повідомленні.
Гауляйтер Запорізької області Євген Балицький уточнив, що вбивство сталося вночі. Він заявив, що подія породжує "почуття люті".
Зеленський затвердив транспортний безвіз із ЄС
Володимир Зеленський, президент України, затвердив угоду між нашою державою та Євросоюзом щодо вантажних перевезень автомобільним транспортом. Про це йдеться в указі №654/2022, оприлюдненому на сайті голови держави у п'ятницю, 16 вересня.
"Затвердити угоду між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом, укладену 29 червня 2022 року у місті Ліоні", – йдеться у оприлюдненому документі.
Покарання за отримання російського паспорта
Законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта узгоджено на урядовій нараді. Українські держслужбовці можуть одержати до 15 років позбавлення волі. Про це повідомляє Ірина Верещук, віце-прем'єр-міністр–міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Зазначається, що держслужбовець, який одержав паспорт рф, отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років. Також згідно законопроєкту відомо, що за пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років, а примус громадян України до отримання російського паспорта тягне за собою позбавлення волі строком від восьми до 12 років.
Крім того, від восьми до 12 років позбавлення волі за створення умов, у яких неотримання російського паспорта знижуватиме громадянина України у правах або іншим чином ставитиме у невигідне становище. Тобто, тут йдеться про непрямий примус.
"Ці нововведення спрямовані проти держслужбовців із ворожими паспортами та проти тих, хто прямо або опосередковано сприяє російській паспортизації. Інших осіб цей законопроект не стосується", - додала вона.
За словами віце-прем'єр-міністра, норми нового закону спрямовані, насамперед, на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. У тому числі, покаранню підлягають російські громадяни, які займалися незаконною паспортизацією на території України.
Підготував Євген Голобородько
Фото Радіо Свобода 46844 |
Інше по темі:
|