Черговий обмін полоненими, ситуація на Херсонському напрямку, засідання країн G7 Україна та рф провели обмін полоненими
Українська та російська сторони провели черговий обмін полоненими. В результаті, Україна змогла повернути 32 своїх воїнів та тіло ізраїльтянина Дмитра Фіалки. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
"Серед звільнених - офіцери, сержанти та солдати ЗСУ. Усі вони були в місцях, де тривали жорсткі бойові дії. Багато хто з цих людей вважався зниклим безвісти. У кожного бранця своя історія", - написав Єрмак.
Голова Офісу президента зазначив, що ізраїльтянин Дмитро Фіалка останні два роки проживав в Україні. Тут він працював дитячим тренером з футболу у клубі Динамо (Львів).
"Він воював за Україну, саме тут він зустрів своє кохання – дівчину, з якою у них народилися діти. На фронт пішов добровольцем", - йдеться у повідомленні.
Також Єрмак розповів про звільненого рядового, який служив разом зі своїм старшим братом. Останній загинув у нього на його очах, а він сам того ж дня потрапив у полон. У загиблого брата залишилася дружина та дві доньки.
Голова Офісу президента додав, що звільнені українці наразі проходять медичний огляд. Далі на них чекає реабілітація та зустріч із рідними.
Про ситуацію на Херсонщині
ЗСУ продовжують контрнаступ на Херсонському напрямку. Окупанти змінюють свої межі оборони, окопуючись глибше, але це ніяк не впливає на швидкість просування українських військ. На цьому наголосила начальниця об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.
"Що відбувається на суші. Розвиток ситуації під нашим контролем, ми продовжуємо звільняти території, продовжуємо відтісняти ворога у Херсонській області, де він міняє свої рубежі оборони на більш глибокі, на ті, що облаштовувалися раніше, і всі ці сім місяців за допомогою залізобетонних конструкцій. Тому може здатися, що наш поступ сповільнився, але він просто правильно розрахований", – зазначила Гуменюк.
Україна отримала ППО IRIS-T - ЗМІ
Німеччина 11 жовтня передала Україні першу з чотирьох обіцяних систем ППО IRIS-T. Про це повідомляє видання Spiegel.
За інформацією ЗМІ, передача відбулася поблизу польсько-українського кордону. Україна одержала батарею систем ППО. Решта має надійти наступного року.
Точних даних про запаси ракет у росії немає
Точної інформації про кількість ракет у ворога немає, заявив представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"Ніхто не може дати чіткої відповіді. Є тільки припущення, а також дані розвідки Міноборони та західних розвідок. Не вся інформація може бути оприлюднена у ЗМІ про кількість цих ракет і таке інше. Відповідь тут може бути не прямою, а для роздумів. Якщо вони вже кілька місяців не застосовували далекобійну, високоточну і дуже дорогу зброю, то очевидно, що її залишається мало. Її потрібно притримувати для найважливіших цілей та об'єктів, які вони собі визначили у своїй терористичній діяльності. Це і є об'єктами критичної інфраструктури", – пояснив військовий.
Він нагадав про обіцянки міжнародних партнерів надати Україні сучасні системи ППО. Є вже перші кроки – Німеччина надасть одну батарею систем IRIS-T SLM, а також Україна очікує на норвезькі системи NASAMS з американськими ракетами.
Крім того, він зазначив, що ворог продовжує застосовувати зенітні ракети з наземних цілей ХА-22, які не є точними.
"Тому від них страждає мирне населення", - підсумував Ігнат.
G7 зробила заяву після переговорів із Володимиром Зеленським
Лідери країн Великої сімки знову заявили про готовність продовжувати підтримувати Україну, постачати їй озброєння та надавати гуманітарну допомогу. Про це йдеться у заяві глав держав та урядів G7 за підсумками віртуальної зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулась у вівторок, 11 жовтня.
"Ми запевнили президента Зеленського, що непохитно і рішуче віддані наданню Україні необхідної підтримки, щоб вона могла відстоювати суверенітет та територіальну цілісність", - йдеться у заяві.
Голови країн G7 заявили, що готові надавати Києву "фінансову, гуманітарну, військову, дипломатичну та юридичну допомогу, а також підтримувати Україну стільки, скільки потрібно".
"Ми продовжимо координувати зусилля для задоволення невідкладних потреб України у військовій техніці та засобах оборони", - йдеться у заяві.
Крім того, лідери країн G7 наголосили, що допомагатимуть Україні і в підготовці до зимового періоду.
У G7, окрім іншого, знову засудили нещодавні удари по українській території. Лідери цих країн також закликали Білорусь не надавати підтримки російським військовим.
Також лідери Великої сімки пообіцяли притягнути до відповідальності Путіна та всіх, хто відповідальний за ракетний обстріл цивільних об'єктів України.
Крім цього, у "сімці" вітали проведення розслідування щодо інцидентів із витоками газу з трубопроводів Північний потік та Північний потік-2.
Німеччина та Чехія погодили схему постачання техніки в Україну
Німецький концерн Rhinemetall домовився з Чехією про постачання Україні чеської військової техніки в обмін на нове обладнання у рамках програми "кругового обміну". Про це повідомила прес-служба концерну.
Представники Чехії, Німеччини та Рінеметал провели переговори в Празі на початку вересня. Сторони зійшлися на тому, що чеська сторона отримає бойові танки Leopard 2A4 та броньовані ремонтно-евакуаційні машини Buffalo. У результаті, Чехія зобов'язується передати Україні свою військову техніку разом із запчастинами.
Перші поставки нового обладнання чеська сторона отримає вже у грудні 2022 року, а весь процес має завершитися до кінця 2023 року.
Наразі невідомо, які саме зразки озброєння Чехія передасть Україні. Однак може йтися про техніку радянського зразка.
Підготував Євген Голобородько
Фото Андрій Єрмак 47231 |
Інше по темі:
|