Обмін полоненими, членство України в НАТО, росіяни стратили більш ніж 300 людей Україна та рф обмінялись полоненими
У середу, 29 червня, проведено черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисника. Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України. З 144 звільнених – 95 захисників «Азовсталі». Серед них – 43 військовослужбовці полку «Азов».
Загалом звільнено:
59 бійців Національної гвардії,
30 – Військово-морських сил,
28 – Збройних сил України,
17 – Державної прикордонної служби,
9 – територіальної оборони,
1 – Національної поліції.
Серед звільнених 23 офіцери і 69 військовослужбовців сержантського і старшинського складу. Старшому із звільнених виповнилося 65 років, наймолодшому – 19. Зазначається, що більшість звільнених військових мають тяжкі поранення: вогнепальні й уламкові, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Усі вони отримують належну невідкладну медичну і психологічну допомогу.
ЗСУ знову завдали удар російським загарбникам на Півдні
На південній ділянці фронту українські захисники завдали п'ять авіаударів, ліквідувавши понад два десятки ворожих солдатів та РСЗВ Ураган. Про ці досягнення повідомили в оперативному командуванні «Південь».
«Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами при виконанні вогневих завдань скорочено вороже військо на 22️ рашиста, реактивну систему залпового вогню Ураган, 3 одиниці броньованої та 5 одиниць - іншої автомобільної техніки та 2 склади боєприпасів», - йдеться у повідомленні командування.
Зазначається, що російські загарбники атакували наших захисників парою ударних вертольотів Ка-52 околиці Олександрівки на Херсонщині, у відповідь ЗСУ п'ять разів застосували авіацію, зокрема в районі адмінкордону Миколаївської та Херсонської областей. Також українські штурмовики та вертольоти завдали ударів по скупченню ворожої сили та техніки, опорному пункту та ЗРК Стріла-10. Крім того, на Миколаївщині українські захисники збили ворожий безпілотний апарат Орлан-10.
Росіяни стратили більш ніж 300 людей в окупованих регіонах
Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні, що працювала з 24 лютого по 15 травня, зафіксувала понад 300 вбивств, включаючи страти серед цивільного населення у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях під час окупації російськими загарбниками. Про це йдеться у доповіді Управління ООН з прав людині, оприлюдненій 29 червня.
У доповіді задокументовано, що багато військових засобів та методів порушували норми міжнародного гуманітарного права, що регулюють ведення бойових дій.
У доповіді зафіксовано незаконні вбивства, включаючи сумарні страти цивільних осіб у більш ніж 30 населених пунктах у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях, скоєні, коли ці території перебували під контролем рашистів наприкінці лютого та в березні.
Станом на 15 травня моніторингова місія отримала інформацію про більш ніж 300 таких вбивств. Але ця цифра може збільшитися з появою нових доказів. Лише у Бучі представники ООН задокументували, щонайменше, 50 цивільних осіб, убитих росіянами, доки місто перебувало під їх контролем.
У доповіді також описано випадки тортур та жорстокого поводження з цивільними особами. Моніторингова місія має доступ до місць інтернування військовополонених на території, яку контролює уряд України, і закликає росію та її бойовиків надати такий доступ.
Місія також спромоглася перевірити та підтвердити 23 випадки сексуального насильства, зокрема зґвалтування, групове зґвалтування, тортури, примус до публічного роздягання, загрози сексуального насильства. Більшість таких випадків було скоєно на місцевостях, які контролюють збройні сили рф, але також були випадки і на місцевостях, контрольованих урядом, наголошується в доповіді
Матільда Богнер, голова місії зазначила, що жертви не завжди хочуть говорити або подавати скаргу, тому для розуміння всього масштабу сексуального насильства можуть знадобитися роки. У доповіді також зафіксовано 248 випадків кричущого затримання представників місцевих органів влади, журналістів, активістів громадянського суспільства та інших цивільних осіб, багато з яких можуть становити насильницькі зникнення, ймовірно, скоєні армією росії та пов'язаними збройними групами. Серед цих випадків шість жертв - одна жінка і п'ять чоловіків - були згодом знайдені мертвими.
У НАТО готові знову розглянути членство України в альянсі
Альянс готовий повернутися до розгляду питання про вступ України після її перемоги у війні з Росією. Про це заявив представник НАТО під час саміту у Мадриді у середу.
«Зараз фокус українського уряду - виграти війну. І це те, що ми повністю підтримуємо. І коли Україна захоче знову поговорити про наступні кроки, ми повернемося до цього питання. Зараз фокус усіх нас на тому, щоб зробити найбільший внесок, який допоміг би Україні на полі бою проти російських загарбників. І коли Україна буде готова повернутися до питання тимчасових проміжків... І, знову ж таки, це вирішуватиме Україні. Однак фокус зараз - виграти війну», - сказав він.
Під час саміту зазначили, що двері НАТО залишаються відчиненими і це видно через запрошення до Альянсу Швеції і Фінляндії.
Фінляндія та Швеція увійдуть до НАТО
Фінляндія та Швеція під час саміту НАТО в Мадриді офіційно отримали запрошення приєднатися до Північноатлантичного альянсу і стати членами НАТО.
«Ми підтверджуємо нашу прихильність до політики відкритих дверей НАТО. Сьогодні ми прийняли рішення запросити Фінляндію і Швецію стати членами НАТО і погодилися підписати протоколи про вступ», - йдеться у повідомленні НАТО.
Зазначається, що при вступі до Альянсу дуже важливо, щоб законні інтереси безпеки всіх союзників були належним чином враховані.
«Ми вітаємо укладання тристороннього меморандуму між Туреччиною, Фінляндією та Швецією з цього питання. Приєднання Фінляндії та Швеції зробить їх безпечнішим, НАТО - сильнішим, а євроатлантичну зону – безпечнішою», - сказано в повідомленні.
Ратифікувати вступ Фінляндії та Швеції до НАТО мають усі 30 країн-учасниць
Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 45528 |
Інше по темі:
|