Заборона партії регіонів, результати зустрічі Україна-ЄС-НАТО, українізація Укрзалізниці Суд заборонив Партію регіонів
Восьмий апеляційний адміністративний суд повідомив про заборону політичної партії «партія регіонів».
«21 лютого 2023 року колегія суддів Восьмого ААС завершила розгляд адміністративної справи про заборону політичної партії партія регіонів», – йдеться у повідомленні.
Суд задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції України про заборону діяльності партії регіонів.
Політична сила зобов'язана передати майно, кошти та інші активи, а також активи обласних, міських, районних організацій, первинних організацій та інших структурних утворень у власність держави.
Укрзалізниця розпочинає українізацію
Укрзалізниця розпочинає трирічну програму Залізна українізація, мета якої повністю позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту, повідомляє голова правління товариства Олександр Камишін.
"Пора нарешті позбутися радянського та імперського минулого, яке понад 100 років просочувало українську залізницю, викинути на звалище історії все, що пов'язує нас і заважає розвиватися. Пора повністю українізувати залізницю", - наголосив голова правління.
Камишін зазначив, що ще влітку минулого року УЗ розпочала процес підготовки до повної українізації: було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти та зібрано велику кількість інформації про об'єкти, що підлягають українізації.
"На основі цих даних ми склали комплексну програму українізації, яка не просто змінює назви та знімає радянські символи чи російські назви, а фундаментально змінює українську залізницю", - зазначив очільник.
Комплексна програма розрахована на три роки - 2023-2025 рр. Вона буде реалізована у кілька етапів. Керівництво відомства запевняє, що буде українізовано чи демонтовано все, що досі пов'язувало залізничну галузь України із країною-агресором: назви, позначки, барельєфи.
В окупованому Маріуполі стрімко зростає захворюваність на коронавірус
В тимчасово окупованому Маріуполі зростає захворюваність на коронавірус, але лікувати хворих немає чим. Про це повідомляє радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
"У Маріуполі знову хвиля зростання захворювань. Але якщо захворюваність на простудні хвороби та запалення легенів у постійному зростанні з листопада, додався ще й COVID-19. Безперечна епідемія з приростом близько 100 осіб на тиждень. Щось або російський "супутник" не працює, або антивакси остаточно перемогли (насправді обидві причини разом). Але головне. Всі апарати ШВЛ де? Правильно. Вкрадені руснею та вивезені на московію. Кисню в лікарнях також немає. Все зараз взяти ніде. Тож знову смертельна хвиля поглинула місто. Все, що робить росія в Маріуполі, призводить до одного: руїни і смерті", - пише радник.
кремль має намір захопити аеропорт у Молдові
Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що агресор планує захопити аеропорт у Кишиневі та перекинути туди своїх військових. Про це повідомляє Moldova1.
Він зазначив, що є кілька сценаріїв дестабілізації ситуації у Молдові, зокрема той, про який говорив президент України Володимир Зеленський. За словами Речана, молдовські органи готові протистояти цим викликам.
"Молдова виступає за мирне врегулювання Придністровського конфлікту, і нам потрібно узгодити наші цілі щодо миру і безпеки", - заявив Речан.
НАТО допоможе Україні із закупівлею зброї
Україна, Євросоюз та НАТО на тристоронній зустрічі погодилися про допомогу з розробкою ефективної, прозорої та підзвітної системи закупівлі зброї для Збройних сил України. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції з високим представником ЄС Жозепом Боррелем за підсумками зустрічі формату Україна-ЄС-НАТО.
"Це перетворилося на війну на виснаження, на боротьбу логістик. Ключові можливості повинні добиратися до України до того, як росія зможе скористатися моментом. Ми з міністром закордонних справ Кулебою, високим представником Боррелем обговорили потребу у прискоренні виробництва та покращення нашої системи закупівель, щоб продовжувати підтримувати Україну. На запит України ми погодилися, що НАТО потрібно допомагати з розробкою системи закупівель, яка була б ефективною, прозорою та підзвітною", - пояснив генсек.
За його словами, сторони погодилися провести зустріч експертів із закупівель України, ЄС та НАТО.
Кулеба зі свого боку зазначив, що сторони погодилися інтенсивно працювати для вирішення трьох питань: якомога ефективніше тренувати, якнайефективніше виробляти зброю та снаряди і якнайефективніше постачати це на поле бою.
Глава МЗС України також додав, що запрацює контактний механізм на робочому рівні для того, щоб вирішувати питання щодо виробництва одиниць зброї та снарядів. Крім того, Кулеба порушив питання тренувань пілотів.
48980 |
Інше по темі:
|