Вшанування пам’яті жертв у Бучі, ліки за рецептом, священники УПЦ МП не йдуть з Лаври Європейські лідери вшанували пам'ять жертв у Бучі
Володимир Зеленський, президент України, та лідери іноземних держав та урядів 31 березня вшанували пам'ять мешканців міста Бучі, що на Київщині, які загинули під час російської окупації. Про це повідомляє Офіс президента.
Церемонія відбулася біля церкви Святого апостола Андрія Первозванного та всіх святих у Бучі.
Разом із лідером України держави вшанували пам'ять загиблих: президент Молдови Майя Санду, прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер, прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб, прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, а також українські політики.
Присутні встановили лампадки до пам'ятного хреста на місці поховань мирних мешканців Бучі, вбитих російськими окупантами.
Під час церемонії прозвучали імена 77 ідентифікованих осіб, похованих у братській могилі біля храму, а також 11 військовослужбовців, які загинули у боях за Бучу.
Священники УПЦ МП не покинули Лавру
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики щодо приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври 31 березня знову не змогла потрапити на територію монастиря для проведення перевірки, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Представники комісії вранці прийшли, як і 30 березня, до 111 корпусу лаври, але священнослужителі та парафіяни перешкоджали потраплянню їх усередину будівлі. Після цього комісія ухвалила рішення у п'ятницю завершити свою роботу.
РБК-Україна відзначає, що після спроб членів комісії протиснутися вперед на території лаври виникла невелика бійка.
Згодом стало відомо, що комісія Мінкульту має намір звернутися до поліції, а також подати позов до суду щодо усунення перешкод користування майном.
"Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що відсутні будь-які правові підстави для перебування монастиря на території заповідника. Ми звертатимемося спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це "незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь". Наступна дія - одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкод користування майном", - розповіла агентству Інтерфакс-Україна член комісії, директор департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар'яна Томин.
За її словами, з понеділка, 3 квітня комісія здійснить усі необхідні юридичні дії та дочекається рішення суду для подальшого розвитку подій.
Через те, що представники УПЦ МП не припиняють блокувати роботу комісії Мінкульту заповідник Києво-Печерська лавра звернувся до Господарського суду Києва. Про це повідомив голова Мінкульту Олександр Ткаченко.
Ткаченко додав, що згідно із законом, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Ліки за електронним рецептом
В Україні з 1 квітня ліки можна буде придбати за електронним рецептом, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
У міністерстві зазначили, що рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Інші ліки, які не вимагають обов'язкового призначення лікарем, можна, як і раніше, придбати в аптеці без рецепта.
За рецептом в Україні відпускаються антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань, деякі антигельмінтні препарати, деякі антигістамінні засоби, препарати для розрідження крові, антидепресанти, нейролептики та релаксанти, стероїдні лікарські засоби, деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Щоб перевірити, чи потрібний рецепт на придбання лікарського засобу, можна скористатися сервісами онлайн-аптек або сайтом Держреєстру лікарських засобів України. У пошуковому рядку ввести назву ліків або назву діючої речовини, відкрити реєстраційне посвідчення відповідних ліків, у профілі ліків знайти рядок Умови відпустки.
ЗСУ отримають все необхідне для наступу
НАТО має намір забезпечити українських військовослужбовців усім необхідним для майбутнього контрнаступу, який, можливо, відбудеться цієї весни. Про це заявила прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П'єр.
"НАТО має намір забезпечити Україну всім необхідним для контрнаступу. Союзники обговорять це на майбутній міністерській зустрічі у Брюсселі", - зазначила речниця.
Зустріч міністрів оборони країн Північноатлантичного альянсу відбудеться у Брюсселі з 3 по 5 квітня.
Наразі апогей "великого російського наступу" – розвідка
Ворожі війська так і не досягли жодної зі стратегічних цілей в Україні, які ставив перед ними кремль, а нинішня ситуація на фронті є апогеєм так званого великого наступу. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов.
"Зараз Україна бачить апогей цієї компанії, яка називалася "новий російський великий наступ". Однак варто нагадувати й Україні, і всьому світу, що ми живемо в умовах повномасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року. Це спроба ворога деморалізувати українське суспільство, а також деморалізувати наших партнерів та союзників, мовляв, тут така армада, для чого їм більше надавати допомогу”, – заявив розвідник.
Він зазначив, що результати оновлення цього "великого наступу" можна побачити у збільшенні кількості демілітаризованих ворогів та знищенні їхньої техніки.
"Чергові терміни і завдання, які кремлівський карлик ставив перед окупаційним корпусом в Україні, зокрема перед Валерієм Герасимовим після його призначення відповідальним за війну в Україні, провалені", - відзначив представник ГУР.
Він нагадав, що Путін ставив завдання перед окупаційними військами захопити територію Луганської та Донецької областей до кінця березня, однак у черговий раз у них нічого не вийшло.
"Це означає, що досі жодної з озвучених стратегічних цілей цієї ганебної війни, яку росіяни називають СВО, не досягнуто і не буде досягнуто", - підсумував він.
Бої за Бахмут стали найдорожчими для ворога
Бої за місто-фортецю Бахмут стали найдорожчими для росії за весь період повномасштабної війни. Крім того, час не грає на руку російським окупантам. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
"Грамотні дії нашого командування на Бахмутському напрямку та мужність бійців зробили для ворога ці тривалі бої найдорожчими за час повномасштабного вторгнення", - розповіла вона.
За її словами, час, зброя, техніка та величезна кількість загиблих, яку окупанти втратили з метою захопити Бахмут, не виправдовують себе з погляду військової доцільності.
"Втім, ворог не залишає своїх планів й пішов на принцип і підняв ставки на шкоду собі. Це дуже "по-російськи", логікою не зрозуміти", - резюмувала Маляр.
![]() 49610 |
Інше по темі:
|