Військова допомога від США, БМП Marder в дорозі до України, боєприпаси від ЄС США оголосили про новий пакет військової допомоги для України
Влада Сполучених Штатів прийняла рішення виділити 34 транші військової допомоги Україні на суму 350 млн доларів. Про це сказав держсекретар Ентоні Блінкен, передає Голос Америки.
Цей пакет військової допомоги включає боєприпаси для наданих раніше установок HIMARS та гаубиць, а також для бойових машин піхоти Bradley, ракети HARM, протитанкову зброю, річкові катери та іншу військову техніку.
"Ми вітаємо більш ніж 50 країн, які об'єдналися для надання підтримки Україні, яка захищає свій суверенітет та територіальну цілісність. росія могла б припинити свою війну сьогодні. Поки росія цього не зробить, ми будемо єдині з Україною доти, доки це необхідно", – заявив держсекретар.
Німеччина підтвердила відправлення БМП Marder
ФРН розпочала постачання бойових машин піхоти Marder для Збройних сил України. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ та оборони Євросоюзу 20 березня у Брюсселі, пердає CNN.
Голова відомства зазначив, що БМП Marder перебувають у дорозі. При цьому Пісторіус він не уточнив, яка кількість машин і строки доставки в Україну.
Євросоюз погодив постачання боєприпасів для України
Міністри закордонних справ країн-членів ЄС досягли прогресу за угодою про спільну закупівлю боєприпасів для потреб України. Про це 20 березня повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
"Білий дим: угода між міністрами закордонних справ ЄС щодо плану боєприпасів для України", - написав він.
Зазначену інформацію також підтвердило агентство Agence France-Presse з посиланням на дипломатичні джерела. Йдеться про затвердження плану верховного представника Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля щодо постачання 1 млн снарядів Україні на загальну суму 2 млрд євро протягом року.
У Македонії підтвердили передачу чотирьох штурмовиків Су-25
У Північній Македонії підтвердили передачу Україні чотирьох штурмовиків Су-25. Про це повідомляє Janes. За словами голови міноборони Македонії Слав'янки Петровської, доставлене в Україну обладнання складається з "піхотної зброї та боєприпасів, артилерійської техніки, основних бойових танків, літаків, систем протитанкового і зенітного озброєння, а також устаткування та боєприпасів для використання військовою авіацією".
Зазначається, що про передачу чотирьох непридатних до польотів Су-25 (три одномісних Су-25 і один двомісний Су-25УБ) згадувалося ще в липні 2022 року.
За даними ЗМІ, уряд Македонії також розглядає передачу ЗСУ 12 вертольотів Мі-24.
Ліквідовано організатора катівень на Херсонщині
На тимчасово окупованій території ліквідовано організатора тортур на Херсонщині Сергія Москаленка. Про це 20 березня повідомило Головне управління розвідки Мінооборони.
"Зрадник 1978 р.н., був мешканцем Нової Каховки та власником місцевої охоронної фірми. Під час окупації пішов на співпрацю з росіянами та отримав посаду так званого начальника СІЗО, де над полоненими українцями вчиняли нелюдські тортури", - йдеться у повідомленні відомства.
У розвідці також нагадали, що «за кожен воєнний злочин, здійснений проти України, буде справедлива відплата».
Сі Цзіньпін відвідав Путіна
Сьогодні, 20 березня, Сі Цзіньпін, лідер КНР, прибув до Москви на зустріч із Путіним.
У рамках зустрічі Сі заявив, що Китай нібито вважає рф "хорошим і надійним партнером", і що його візит до Москви надасть "нового імпульсу" розвитку цих відносин. Про це пишуть прокремлівські змі.
За словами Сі Цзіньпіня, розвиток відносин двох країн принесе "не лише вигоду", а й так званий "значний внесок у прогрес усього світу".
Також, як повідомлялося раніше, голова КНР Сі Цзіньпін напередодні свого візиту до Москви опублікував на сайті Міністерства закордонних справ статтю про китайсько-російські відносини. Китайський лідер висловив упевненість у можливості мирного врегулювання "конфлікту" між росією та Україною.
Україна уважно стежила за візитом Сі до Москви та очікує, що КНР вплине на рф у питанні закінчення війни проти України. Про це заявив спікер українського МЗС Олег Ніколенко в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
"Ми очікуємо, що Пекін використає свій вплив на Москву, щоб змусити її покласти край агресивній війні проти України. Як наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у телефонній розмові зі своїм китайським колегою минулого тижня, відновлення територіальної цілісності України має бути основою всіх дипломатичних зусиль", - зазначив представник міністерства.
Він додав, що МЗС готове до більш тісного діалогу з Китаєм для відновлення миру в Україні відповідно до принципів, закріплених у Статуті ООН, та останній резолюції Генасамблеї ООН з цього питання.
49408 |
Інше по темі:
|