Відповідність законам ЄС, пакет допомоги від США, Leopard 1 від Німеччини Єврокомісія оцінила відповідність України законам ЄС
Єврокомісія оприлюднила звіти з оцінкою здібностей України, Молдови та Грузії взяти на себе зобов'язання щодо членства в Євросоюзі.
Оприлюднені звіти містять аналіз того, на якому рівні країни перебувають відповідно до законодавства ЄС, зведення загальних прав та обов'язків його членів. Ці звіти доповнюють Висновки щодо заявок трьох країн на членство в ЄС, ухвалені Єврокомісією у червні минулого року.
67-сторінковий звіт щодо України заснований на даних станом на червень 2022 року. Згідно з оцінкою Єврокомісії, законодавство України у питаннях стандартів фінансового контролю, вільного переміщення працівників, інтелектуальної власності, соціальної політики, захисту навколишнього середовища та клімату, а також законодавство щодо сфери сільського господарства та лову риби перебуває на початковому рівні відповідності стандартам ЄС.
Більш високо було оцінено законодавство України у галузі правосуддя, свободи та безпеки, а також держзакупівель, статистики, руху капіталу, корпоративного права, конкуренції, захисту прав споживачів та здоров'я у сфері оподаткування.
На середньому рівні було оцінено нормативно-правову базу у сфері вільного переміщення товарів, цифрової трансформації та медіа, економічної та монетарної політики, науки та досліджень. У сфері надання цифрових послуг населенню та бізнесу Україна перебуває на рівні.
Найвище оцінили законодавство України в галузі енергетичної політики, зовнішньої політики, а також політики безпеки та оборони. Окрім того, високу оцінку отримала готовність України увійти до Митного союзу ЄС.
У звітах також надаються рекомендації щодо майбутньої роботи з різних напрямків.
Очікується, що ЄК звітуватиме про прогрес, досягнутий трьома країнами у вирішенні пріоритетів реформ у рамках наступного "пакету розширення", який має бути представлений восени. У цих звітах враховуватимуться зміни у політиці з червня 2022 року та містяться рекомендації щодо реформ, які необхідно провести у наступному періоді.
Подоляк прокоментував плани росії на “великий наступ”
Диктатор Путін планував заморозити українців цієї зими, але його план провалився. Так само зазнає невдачі і його "великий наступ". Про це написав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Твіттері.
"Тим часом непомітно розпочався останній місяць зими. За планом Путіна, Україна мала бути без опалення та електрики, а українці вимагати від уряду капітуляції. План провалився, як і попередні. Не вдасться і план "великого наступу". А буде український план: деокупація, репарації, суд", - написав Подоляк.
ЗСУ будуть і далі боронити Бахмут – Володимир Зеленський
У разі отримання далекобійної зброї українські війська не лише не відступлять від Бахмуту, але й зможуть розпочати деокупацію раніше захоплену росією територію. Про це сказав президент Володимир Зеленський на прес-конференції за результатами саміту Україна - ЄС.
"Здавати Бахмут ніхто не буде. Боротимемося, скільки можемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею... Якщо буде прискорення щодо зброї, а саме далекобійної зброї, ми не тільки не відійдемо від Бахмута, ми почнемо деокуповувати Донбас, який був окупований з 2014 року", – заявив Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що Україна знає конкретні потреби для цього, і подякував усім державам, "які на цьому шляху поряд із нами".
Зеленський наголосив, що українське керівництво обізнане, що на сході посилюватиметься тиск, бо "росія хоче реваншу".
"І цього реваншу вони хочуть саме там, де він їм дуже потрібен. Наше завдання – не дати їм цієї можливості до моменту зміцнення нашої армії відповідною зброєю. Вважаю, що ми маємо шанс", – підсумував Зеленський.
Німеччина передасть Leopard 1 Україні
Берлін ухвалив принципове рішення дозволити підприємствам військово-промислового комплексу передати Україні танки Leopard 1 з їхніх запасів. Про це сказав речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт на брифінгу у Берліні, повідомляє Укрінформ.
"Можу підтвердити: дозвіл є. Докладніше наразі сказати не можу", – сказав Гебештрайт і додав, що про подробиці буде повідомлено найближчим часом.
Він уточнив, що з відповідною ініціативою до уряду звернулися представники промисловості: "У них є такі танки, і вони готові їх передати. Але для цього потрібне схвалення".
Leopard 1 – перший основний бойовий танк, який виробляли для німецької армії із середини 1960-х до середини 1980-х років. Відомо, що танки Leopard 1 не перебувають на озброєнні бундесверу з 2003 року.
У Польщі заявили, що Олімпіаду можуть бойкотувати 40 країн
Європейські олімпійські комітети не проти повернення росіян та білорусів на міжнародні турніри. Свою позицію вони висловили в офіційній заяві. Натомість, коаліція країн, які бойкотуватимуть Олімпіаду в Парижі у разі допущення рф та Білорусі, може досягти 40 країн. Про це заявив міністр спорту та туризму Польщі Каміль Бортнічук, повідомляє ВВС.
Міністр зазначив, що до коаліції можуть приєднатися, зокрема, США, Велика Британія та Канада. Бортничук вважає, що такої кількості буде достатньо, щоби зробити проведення змагань безсенсовним.
США виділяють ще один військовий пакет допомоги
Сполучені Штати Америки офіційно надають черговий великий пакет військової допомоги для Збройних сил України.
Про це заявив представник Пентагону бригадний генерал ВПС США Патрік Райдер, повідомляє РБК-Україна.
"Сьогодні Міністерство оборони США оголошує, що виділяє новий пакет допомоги для України на суму 2,2 млрд доларів. Пакет включає протитанкові ракети Javelin, артилерійські боєприпаси, а також звичайні та далекобійні ракети для HIMARS", - заявив він.
Таким чином, з моменту повномасштабного вторгнення Росії військова допомога США Україні досягла 29,3 мільярда доларів.
- Повний список військової допомоги від США:
- боєприпаси для HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм;
- 120-мм мінометні міни;
- 190 великокаліберних кулеметів з тепловізійними прицілами та відповідними боєприпасами для боротьби з безпілотниками;
- 181 мінно-вибухозахищена машина із захистом від засідок (MRAP);
- 250 протитанкових ракетних комплексів Javelin;
- 2 000 протитанкових ракет;
- протипіхотні боєприпаси Claymore;
- боєприпаси для підриву;
- Дві зенітно-ракетні установки HAWK;
- зенітні гармати та боєприпаси.
Оголошено терміни запуску ППО SAMP-T в Україні
Італійсько-французька система протиповітряної оборони SAMP-T буде розгорнута в Україні протягом найближчих двох місяців. Про це заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, повідомляє Rai News.
Таяні зазначив, що зенітно-ракетний щит "для захисту Києва та інших стратегічних районів буде розгорнутий на території України протягом наступних семи-восьми тижнів". 48678 |
Інше по темі:
|