Розширення прикордонної смуги, 5 млн євро на відбудову шкіл, виробництво снарядів для ЗСУ Розширять смугу на кордоні з росією та Білоруссю
Україна розширить смугу кордону з росією та Білоруссю до двох кілометрів завширшки. Уся ця територія буде замінована і на ній діятиме спеціальний режим. Про це заявив спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко, повідомляє РБК-Україна.
Спікер зазначив, що минулого тижня Верховна Рада своїм рішенням ухвалила відповідний законопроєкт.
"Було визначено спрощену процедуру виділення земель шириною у смузі до двох кілометрів - це на кордоні з країною-агресором та Білоруссю. І була врегульована діяльність Сил оборони у військовий та мирний час", - заявив представник відомства.
За його словами, вздовж лінії кордону встановлюється фактично прикордонна смуга, у межах якої діятиме особливий режим використання земель. На цій території буде вестись мінування, а також облаштування інженерно-технічних і оборонних споруд.
"Прикордонна смуга - це зазвичай 30-50 м. на всіх ділянках держкордону, а з росією та Білоруссю ця смуга буде до двох кілометрів", - пояснює Демченко.
Він додав, що не обов'язково скрізь буде два кілометри. Це залежить від ландшафту та загрози напрямків. А спеціальний режим не передбачає того, що місцевих мешканців виселятимуть. Для переміщення та діяльності на цих ділянках передбачать спецдозволи. Механізм їхньої видачі ще опрацьовується.
У Дії можна подати заяву про шлюб
У Дії запрацювала функція подання заяв про шлюб. Про це повідомив віце-прем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"10 хвилин онлайн замість походів у ДРАЦС, заповнення паперових заяв, перевірки у держреєстратора, витрати часу у банку та інших зовсім не романтичних речей", - зазначив він.
За словами міністра, на порталі можна обирати місце, час, формат та зал, де планується церемонія. ДРАЦС надішле на електронну пошту відповідь та деталі церемонії.
Болгарія відновлює виробництво снарядів для української армії
Болгарський завод Терем у місті Костенц після 35 років простою відновлює виробництво снарядів 122 мм. Боєприпаси поставлятимуть виключно для потреб Збройних сил України, повідомляє видання The New York Times.
Наголошується, що старт виробництва боєприпасів на заводі став приємною новиною для мешканців Костенця, оскільки це означає збільшення робочих місць. Завод припинив виробництво 122-міліметрових снарядів у 1988 році, коли Холодна війна добігла кінця. Незабаром конвеєри знову запрацюють – через 35 років після того, як останні 122-міліметрові снаряди пішли з Терема.
За даними видання, минулого місяця представники посольства США були непомітно присутні на церемонії перерізання стрічки для нової виробничої лінії в Костенці.
NYT також повідомляє, що снарядний завод у місті Сопот перейшов на 6-денний робочий тиждень, щоб задовольняти потреби України у боєприпасах.
При цьому джерела фінансування виробництва снарядів непублічні. Видання додає, що фінансувати виробництво може уряд Болгарії або інвестиції країн Заходу.
Перший батальйон ЗСУ закінчив навчання на БМП Bradley
Заступник міністра оборони Олександр Павлюк повідомив, що перший батальйон Збройних сил України закінчив навчання у Німеччині з використання американського БМП М2 Bradley.
За його словами, українські військовослужбовці вчились користуватись американськими БМП на базі Сполучених Штатів у Німеччині.
Німеччина виділяє 5 млн євро на ремонт шкіл України
Німеччина виділяє 5 млн євро на ремонт українських шкіл, пошкоджених внаслідок військових дій в Україні. Про це повідомляє Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні.
"Перші об'єкти, де буде профінансовано проведення ремонтів, було обрано зі списку із 74 шкіл, розташованих у 12 містах, які потребують термінових ремонтних робіт. Список було складено Міністерством освіти України", - зазначається у повідомленні.
Фінансовий внесок уряду Німеччини буде розподілено між 12 школами у Запорізькій, Миколаївській, Рівненській, Сумській та Чернігівській областях. Таким чином, понад 3 тис. учнів зможуть повернутись у повноцінний освітній процес.
Повідомляється, що для ремонтних робіт застосовуватиметься стандарт Єврокод 8, який поширюється на проектування і будівництво споруд та інші будівельні роботи у сейсмічних районах. Крім того, буде заборонено використовувати небезпечні будівельні матеріали (азбест, ущільнювачі, що містять стійкі органічні забруднювачі тощо), заохочуватиметься використання екологічно чистих меблів та обладнання. Ключовою частиною початкової проектної задачі та частиною вимог до відбору проектної команди і розробників стануть критерії архітектурної доступності.
"Команда ПРООН вже приступила до оглядів кожної будівлі та оцінки конкретних потреб у відновленні. Прискорена процедура закупівель дозволить визначити групу компаній для проведення ремонтних робіт, які будуть виконані у повній відповідності до національного законодавства та стандартів Єврокоду 8, з дотриманням принципів Build Back Better ("відбудувати краще, ніж було")", - заявив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє, зазначивши, що заклади, які зазнали незначних або часткових пошкоджень, будуть відремонтовані та модернізовані.
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зауважила, що важливо інвестувати у майбутнє України.
"Зрештою, ці діти житимуть у цій великій країні і відновлюватимуть її на краще. Але їм потрібні школи, в яких вони навчатимуться, і вчителі, які показують їм шлях. Ми також повинні переконатися, що шкільні будівлі є безпечними для здоров'я місцями для навчання з погляду екологічних стандартів", - наголосила вона.
Китай попередили про наслідки у випадку надання зброї агресору
Якщо Китай підтримуватиме росію у війні проти України, йому доведеться заплатити "реальну ціну". Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в етері телеканалу CNN.
Він зазначив, що Китай поки не зробив кроків до надання летальної допомоги агресору у її вторгненні в Україну, проте США за зачиненими дверима чітко дали зрозуміти, що такий крок матиме серйозні наслідки.
"Пекіну доведеться приймати власні рішення щодо того, як він діятиме, чи надаватиме він військову допомогу, але якщо він піде цим шляхом, це завдасть реальних збитків Китаю", - сказав Салліван.
49076 |
Інше по темі:
|