Про забезпеченість електроенергією, 18 млрд євро від ЄС, підготовка дев’ятого пакету санкцій Зі світлом 50% споживачів
Станом на 19:00, 24 листопада, в Україні електроенергією забезпечено понад 50% споживачів, повідомляє Укренерго.
За даними компанії, у країні вже працює значна частина теплоелектростанцій та гідроелектростанцій. Поступово набирають потужність усі атомні станції, за винятком захопленої росіянами Запорізької АЕС.
"Але АЕС після вимушеної зупинки повертаються до робочого режиму повільно – це технологічна необхідність", – пояснили в Укренерго.
У компанії додали, що насамперед енергоживлення подається на об'єкти критичної інфраструктури: газорозподільні мережі, водоканали, очисні споруди, лікарні. Потім йде поступове заживлення побутових споживачів.
При цьому в "Укренерго" не беруться назвати точні терміни повного відновлення енергосистеми.
"Ми підготували енергетичну мережу до включення в роботу електростанцій, але дефіцит потужності в системі все ще 50%. Якщо ми хочемо зберегти об'єднану енергосистему, незважаючи на російські терористичні атаки, контрольовані відключення необхідні", - резюмували в компанії.
Ірландія та Молдова визнали Голодомор геноцидом
Парламенти Ірландії та Молдови визнали, що Голодомор є геноцидом українського народу. Про це повідомляє посольство України в Ірландії.
"Справді історичне рішення Сенату Ерена (верхня палата парламенту Ірландії, - авт.) визнати Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами", - сказано в повідомленні.
Крім того, як повідомляє NewsMaker, у парламенті Молдови проголосували за декларацію, якою пропонувалося визнати Голодомор "наслідком запланованих заходів із навмисним наміром винищити опонентів комуністичного режиму та ключовим інструментом політики поневолення тих часів".
З полону повернулися ще 50 захисників України
З російського полону повернулися 50 українських воїнів. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Він уточнив, що додому потрапили 20 нацгвардійців, 12 військових Військово-морських сил, десять бійців Збройних сил України, шість прикордонників та два учасники тероборони.
Серед них - два офіцери та 48 рядових та сержантів.
"Важливо, що нам вдалося повернути 19 захисників Маріуполя, 12 з яких було евакуйовано з Азовсталі, а також 15 полонених з ЧАЕС та сім - з острова Зміїний. Продовжуємо працювати над звільненням з полону всіх наших людей", - наголосив керівник ОП.
Європарламент схвалив виділення 18 млрд євро для України
Європарламент 24 листопада ухвалив пакет підтримки України на 2023 рік на суму до 18 млрд євро. Про це повідомила президент Європарламенту Роберта Мецола.
"Рекордно швидко Європарламент щойно схвалив 18 мільярдів євро для того, щоб Україна пережила війну і почала відновлення. Через дев'ять місяців невибіркової війни, яку веде Кремль, наша підтримка України лише посилюється. Ми не зрушимо з місця", – зазначила Роберта Мецола.
ЄС готує дев'ятий пакет санкцій проти агресора
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готує дев'ятий пакет санкцій проти росії за вторгнення в Україну. Про це вона сказала під час візиту до Фінляндії, пише видання Spiegel.
"Ми наполегливо працюємо над тим, щоб ударити росію у найболючіше місце, щоб ще більше послабити її здатність вести війну проти України", - зазначила фон дер Ляєн.
За її словами, ЄС "невдовзі домовиться про глобальне обмеження ціни на російську нафту з G7 та іншими важливими партнерами".
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет
47761 |
Інше по темі:
|