Прем’єр-міністр Японії в Києві, потреби в артилерії, повернення депортованих дітей Президент зустрівся з прем'єр-міністром Японії
Володимир Зеленський, президент України, та японський прем'єр-міністр Фуміо Кішіда зустрілися 21 березня у Києві. Про це йдеться у заяві голови української держави.
"Радий вітати в Києві прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіду - справді сильного захисника міжнародного порядку та давнього друга України", - зазначив Зеленський.
Президент додав, що Кішіда прибув до України в той час, коли важливо активізувати глобальне лідерство для захисту цілей та принципів Статуту ООН та міжнародної безпеки загалом.
Видання NHK повідомило, що Кішіда та Зеленський під час зустрічі мали обговорити підтримку Японії у відновленні України.
Також прем'єр-міністр Кішіда Фуміо відвідав Бучу, яка постраждала від звірств російських окупантів. Про це повідомило агентство Kyodo News.
Кішіду супроводжували перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.
Він поклав квіти біля церкви, де ховали мирних жителів, убитих росіянами.
"Обурливою є ця жорстокість для мене. Дозвольте від імені моєї нації висловити співчуття за тими, хто загинув", – зазначив прем'єр.
Необхідна кількість артилерії для ЗСУ
Потреба Збройних сил України в артилерії становить близько 2000 стволів, які потребують постійного оновлення. Про це заявив в. о. начальника Головного управління бойових ударних систем Генштабу полковник Сергій Баранов, передає АрміяInform.
За його словами, поки що українським захисникам потрібна радянська техніка, адже "війна - це дуже дороге задоволення, а нове озброєння коштує великих грошей".
Україна має можливість модернізувати стару техніку до таких характеристик, щоб вона фактично була на одному рівні із зразками країн-союзників.
За словами полковника, це зараз проводиться постійно, у ЗСУ є чинні дослідно-конструкторські установи.
"Я сподіваюся, що найближчим часом ми обов'язково вже матимемо наші вдосконалені системи, - повідомив Баранов, зазначивши, що на сьогодні потреба становить близько 2000 стволів, які від часу та інтенсивного застосування виходять з ладу і вимагають оновлення.
Велика Британія дасть ЗСУ снаряди зі збідненим ураном
Україна отримає від Британії снаряди зі збідненим ураном, призначені для танків Challenger 2. Про це заявила заступниця міністра оборони Британії Анабель Голді.
"Окрім надання Україні ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, що містять збіднений уран", - розповіла Голді.
Заступниця також зазначила, що такі снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків та бронетехніки.
Повернені депортовані діти
Україні вдалося повернути 15 дітей разом із їхніми матерями та законними представниками із тимчасово окупованих населених пунктів Харківської та Херсонської областей, які були захоплені на самому початку російського вторгнення. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
"Незважаючи на всі виклики, ми продовжуємо працювати, щоб українці могли побачити рідних і бути на своїй землі. Так, станом на сьогоднішній день, за даними Національного інформаційного бюро, на територію України повернулися 308 дітей", - повідомив омбудсмен.
Іспити для набуття громадянства України
Верховна Рада України прийняла закон про умови прийняття до громадянства України. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Повідомляється, що законопроєкт №7606 у другому читанні підтримав 281 народний депутат.
«Парламент підтримав в цілому запровадження як умови прийняття до громадянства складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою», - написав Железняк.
Закон запроваджує зобов'язання протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою та подання документів про це.
НАТО узгоджує нові цілі виробництва зброї для України
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО узгоджує нові цілі виробництва ключових видів озброєнь для потреб України.
"Щоб зберегти підтримку України і водночас захистити Альянс, союзники також перебувають у процесі узгодження нових цільових показників потужностей для виробництва боєприпасів, які є вирішальними в бою, і взаємодіють із промисловістю для нарощування виробництва", – зазначив Столтенберг.
За словами генсека, сім із 30 країн НАТО наразі виконали завдання зі збільшення своїх оборонних витрат до 2% ВВП. На липневому саміті у Вільнюсі вони мають ухвалити нові зобов'язання і підвищити понад 2% ВВП.
Крім того, НАТО посилює захист критично важливої інфраструктури, включно з підводними кабелями і трубопроводами, зокрема шляхом створення Координаційної групи з підводної інфраструктури та спільної оперативної групи НАТО–ЄС.
![]() 49432 |
Інше по темі:
|