Події в Києво-Печерській лаврі, небезпека на ЗАЕС, розкол серед еліт рф Московські попи відмовляються покидати Києво-Печерську лавру
Комісію Міністерства культури та інформаційної політики, яка прибула 30 березня для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври, не пустили на її територію. Парафіяни УПЦ МП заблокували вхід до одного з корпусів лаври, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Митрополит Паша «Мерседес» знову заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.
Комісія мала зайти до 111 корпусу та розпочати перевірку, проте приміщення виявилося зачиненим - парафіяни заблокували прохід, а сам монастир не забезпечив доступ до приміщення, про що було поінформовано заздалегідь.
Вранці, об 11:30 члени комісії біля адмінбудівлі, де мала розпочатися перевірка, зіткнулися з імпровізованим молебнем.
У зв'язку з цим, що комісія з прийому-передачі державного майна національного заповідника Києво-Печерська лавра не змогла розпочати роботу, Мінкульт звернувся до поліції. Про це повідомив голова відомства Олександр Ткаченко.
"Маємо констатувати, що через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП комісія з прийому-передачі державного майна Національного заповідника Києво-Печерська лавра не змогла розпочати роботу сьогодні", – повідомив Ткаченко.
За його словами, представники монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, які входять до складу комісії, не змогли пояснити, хто має ключі від будівлі, перевірку якої було заплановано. А численні невідомі особи перешкоджали заходженню членів комісії всередину будівлі.
"За фактом перешкоджання роботі комісії була подана заява в поліцію", – зазначив Ткаченко і додав, що "груба поведінка представників УПЦ МП щодо представників комісії глибоко дисонує з їхніми закликами до Бога".
Міністр запевнив, що завтра комісія продовжить свою роботу у будь-якому разі.
Кількість окупантів біля ЗАЕС збільшилася – Гроссі
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що Запорізьку АЕС зараз неможливо захистити, оскільки в районі станції значно збільшилася кількість російських окупаційних військ, повідомляє Sky News.
Після свого візиту на територію тимчасово окупованої Запорізької АЕС Гроссі зазначив, що попри роботу групи експертів МАГАТЕ на території станції ситуація продовжує залишатися нестабільною.
"Очевидно, що військова активність у всьому регіоні зростає. Тому станцію не може бути захищено", - резюмував Гроссі.
Японія надала пакет допомоги на 470 млн доларів
Японія виділила Україні новий пакет гуманітарної допомоги на 470 млн доларів. Ці кошти переважно підуть на розмінування територій та відновлення енергетичної системи. Про це повідомила прес-служба японського МЗС.
"Японія у співпраці з міжнародним співтовариством, включаючи країни Великої сімки, продовжить підтримувати та бути поряд з народом України, який зіткнувся із труднощами внаслідок російського вторгнення", - йдеться в повідомленні.
Японія в рамках нового пакету гуманітарної допомоги придбає обладнання, необхідне для відновлення енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури, а також для розмінування та розчищення завалів.
Розкол серед російських еліт
Серед нинішніх російських еліт стався розкол на ґрунті війни проти України. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк.
За його словами, на росії з кожним днем зростає актуальність формування бізнес-політичної еліти, яка розглядає повалення Путіна. А одним із прикладів цього є запис розмови, як передбачається, російського продюсера Йосипа Пригожина та екс-члена Ради Федерації і мільярдера Фархада Ахмедова.
"Цей злив аудіозапису – одне з яскравих свідчень, що розкол усередині так званих кремлівських еліт – не сценарій, а факт, що відбувся. Інша справа – глибина цього розколу і готовність тих чи інших груп до дій", – зазначив Черняк.
За його словами, невдоволення серед населення рф зараз також зростає "з кожним новим вантажем із чорними мішками". Але про неминучість протестів поки що говорити зарано через пропагандистський вплив та страх перед репресіями.
Черняк вважає, що падіння підтримки дій Путіна серед населення відбудеться лише після того, як він перестане правити.
"Усунення диктатора може призвести до того, що більшість російського населення, яке в неоімперському чаді підтримувало агресивну війну, битиме себе в груди і присягатиметься у вічній опозиційності режиму. Таке вже не раз бувало в російській історії, коли на мертвого або недієздатного лідера списували всі гріхи, катастрофи та злочини", – додав представник розвідки.
Македонія передасть Україні гелікоптери
Уряд Македонії ухвалив рішення передати гелікоптери для України і визначив текст протоколу. Про це повідомила прес-служба македонського уряду.
"Уряд розглянув і ухвалив рішення щодо необхідності укладення протоколу про передачу літаків (вертольотів) в дар між Міністерством оборони Республіки Північна Македонія і Міністерством оборони України", — йдеться у повідомленні.
Хоч у рішенні не вказано тип гелікоптерів а також їх кількість, але видання Libertas пише, що міністр оборони Слов'янка Петровська раніше заявляла, що Україні передадуть 12 вертольотів Мі-24.
Вплив війни в Україні на НАТО
Війна в Україні стала викликом для колективної безпеки НАТО, але альянс зумів швидко відреагувати, посиливши свій східний фланг. Про це заявив Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі під час виступу в Берліні з нагоди 75-ї річниці Плану Маршала, перадає Голос Америки.
"У відповідь на російське вторгнення в Україну, альянс НАТО створив велику і потужну військову структуру на східному фланзі. Зараз під моїм командуванням понад 40 тисяч військових, і ще 200 тисяч військових, яких країни привели до готовності на випадок, якщо я їх потребуватиму. У нас є майже 100 літаків, які патрулюють повітряний простір зараз, майже 100 суден, які контролюють ситуацію на воді", - сказав Крістофер Каволі.
Він віддав належне згуртованості та єдності, проявленим альянсом після російського вторгнення.
"Союзники та партнери активізувалися заради захисту цінностей свободи та демократії, вони поставили інтереси України навіть вище за власні", - підкреслив генерал.
Каволі вказав на необхідність і надалі надавати підтримку Україні.
"Ми повинні продовжувати підтримувати потенціал українців, щоб вони здобули перемогу, росія не може вийти з цієї війни з перемогою, наше майбутнє просто не витримає цього", - заявив він.
Він зазначив, що США та ЄС щодня тренують українців і в рамках двосторонніх програм, і у рамках військової допомоги ЄС. За його словами, понад 11 тисяч українських солдатів зараз проходять підготовку по всій Європі.
![]() 49592 |
Інше по темі:
|