Перевірка на колабораціонізм, нові РСЗВ від Британії, демонтаж совєцького гербу з Батьківщини-матері В РНБО оцінили можливість перевірки українців на колабораціонізм
Покарання має знайти всіх колаборантів, які співпрацювали з ворогом під час війни, – за сучасних засобів не вийде приховати правду. Про це заявив Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО).
"Правду приховати не може ніхто. Усі люди, які діяли в цьому ганебному явищі (співпраця з окупантами, - авт.), обов'язково нам будуть відомі. Питання лиш часу", – запевнив секретар РНБО.
За його словами, за можливості також можна провести масштабну перевірку всіх українців задля вияву колабораціонізму, адже від цього залежна національна безпека.
"Якби була можливість перевірити всіх без винятку українців, це зробили б. Бо це питання нацбезпеки. Неважливо, де ці "кроти" сидять. Нам потрібно цих гнид виявляти і витруювати, витруювати, витруювати. Щоб їх не залишилося на нашій території", – заявив Данілов.
Велика Британія передала Україні додаткові РСЗВ М270
Велика Британія передала Україні анонсовані раніше ракетні системи залпового вогню М270. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков у Twitter-каналі.
"Велика Британія обіцяла, Велика Британія виконала! В Україну прибули нові РСЗВ М270. Дякую Бену Воллесу та всім громадянам Британії. Ваша підтримка дуже важлива для України. Наша українська армія вміло використовує це поповнення на полі бою", - зазначив міністр оборони.
Резніков додав, що більше постачання озброєння слід очікувати незабаром.
Зазначимо, що Велика Британія раніше анонсувала, що подвоїть кількість реактивних систем залпового вогню М270, які надає Україні. Лондон вирішив надати Києву ще три РСЗВ та боєприпаси до них.
Стало відомо, коли демонтують радянський герб зі щита Батьківщини-матері
Радянський герб зі щита скульптури Батьківщини-матері планують демонтувати наступного 2023 року. Про це повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, в ефірі телемарафону "Новини Єдності".
"Зніматимемо серп і молот, обережно переноситимемо пам'ятники радянським "видатним" діячам, але робитимемо це відповідно до закону. Ми все ж таки європейська держава", - зазначив міністр.
Ткаченко сказав, що до кінця поточного року планується залучити провідні українські інститути для визначення найкращого методу демонтажу. Крім цього, зараз існує законодавча суперечність між ставленням до пам'ятників Другої світової війни та боротьбою із радянськими символами.
У Мінкульті проведуть конкурс на проєкт зображення українського герба, на який замінять нинішній символ.
"Думаю, до кінця цього року зможемо провести технічні та проектні роботи, на це у нас вистачить ресурсів. А сам демонтаж розпочнемо наступного року, тоді ж як і конкурс на проект тризубу, який ми збираємося там розмістити", - каже Ткаченко.
Резніков озвучив умови "територіального компромісу" з росією
Олексій Резніков, голова Міністерства оборони заявив, що територіальний компроміс із агресором – це вихід України на кордони 1991 року. Про це він сказав в ефірі DR Denmark.
За словами міністра, Україні потрібно стабілізувати фронт, щоб Генштаб міг обрати найсприятливіші шляхи і напрямки для контрнаступу.
"Контрнаступ нам необхідний для звільнення територій, саме тому ми його анонсували як факт. Наші люди і партнери чекають на активні дії, наші партнери мають знати, що нам для активних дій потрібно більше зброї. Наша головна мета – це звільнення всіх тимчасово окупованих територій у межах 1991 року. Включно з Херсоном, Маріуполем, Бердянськом, Луганськом, Донецьком і, звісно, Кримом", – заявив Резніков.
Він також зазначив, що питання "компромісів" з росією можна допускати тільки тоді, коли Україна матиме стабільну підтримку союзників і розуміння архітектури безпеки на роки наперед.
"Компроміс можливий, тільки коли росіяни виведуть війська з території України й обговорюватиметься питання сусідства між країнами після звільнення територій. Вони муситимуть заплатити репарації за всю зруйновану інфраструктуру і всіх убитих українців – за вбивства, зґвалтування, тортури і всі злочини. Територіальний компроміс – це вихід України на кордони 1991 року", – наголосив міністр.
ЗМІ оцінили наслідки війни для економіки країни-агресора
Три місяці війни проти України відкинули російську економіку на чотири роки назад. Таку оцінку 12 аналітиків публікує у виданні "Bloomberg".
Повідомляється, що у першому кварталі 2022 року економіка росії зростала, але вже у другому кварталі різко впала - ВВП скоротився вперше за рік, впавши на 4,7% за рік.
"Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до рівня 2018 року у другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через послаблення монетарної політики, що підтримує попит. Проте економіка втратить ще 2% у 2023 році, оскільки європейська енергетична заборона приведе до зниження експорту", - вважає російський економіст Олександр Ісаков.
Порушення ланцюгів торгівлі через санкції паралізувало такі галузі, як автомобілебудування, а споживчі витрати припинилися.
Bloomberg зазначає, що падіння економіки країни-терориста поки що менш стрімке, ніж передбачалося. Центробанк рф прогнозує, що падіння погіршиться у наступних кварталах і не очікує відновлення до другої половини наступного року.
Також по економіці росії вдарить скорочення постачання нафти.
Підготував Євген Голобородько
Фото з твіттер-акаунту Олексія Резнікова 46303 |
Інше по темі:
|