Перечин: сир, зубна фея та інше Іван Погоріляк, голова Перечинської МТГ: " Туристичний напрямок є одним із пріоритетних у нашій громаді, оскільки ми знаходимося на перетині головних туристичних шляхів" Перечинська міська територіальна громада була створена у 2016 році. До її складу увійшло чотири села: Сімер, Сімерки, Зарічево, Ворочово. Загальна кількість населення складає трохи більше 12 тисяч чоловік Перечин вважається промисловим містечком. На території як міста, так і громади, працює декілька потужних підприємств. Одне з найвідоміших - це Перечинський лісохімічний комбінат, який зайнятий в галузі виробництва продукції деревообробки.
Крім того у самому Перечині знаходяться два готельних комплекси, п'ять хороших ресторанів та біля двадцяти закладів харчування, а також купа магазинів. І природа неймовірної краси. Панорамні види захоплюють подих та закохують у себе. Така інфраструктура, на думку І.Погоріляка, міського голови, є хорошою передумовою для розвитку туристичного напрямку. Саме над цим працює вся команда місцевої влади після реформи децентралізації на Закарпатті.
Курс на туризм
Як розповів голова Перечинської громади, разом з місцевими активістами та культурними діячами вони зрозуміли - аби до них "повалили" туристи, треба створити цінний продукт, за яким прийдуть люди.
- І так сталося, що таким нашим першим об'єктом стала приватна сироварня, - пояснює голова. - Ми віддали будівлю, яка вже розвалювалася, підприємцю, як то кажуть, за 1 грн. Він її відремонтував та створив там сироварню, яка не є найпотужнішою в Закарпатській області, але за інформаційним простором вона найпопулярніша серед туристів. Завдяки "Перечинській мануфактурі сиру" до нас автобусами їздять туристи ледве не щодня.
Ще одна принада для туристів - Лавандова гора, про яку нещодавно вже писала "Телегазета". Аби лаванда настільки "розрослася", Перечинська міська рада виділила 22 га землі в оренду сім'ї підприємців. Тепер тисячі туристів відвідують поля лаванди та дамаської троянди в період цвітіння, що приносить Перечину популярність та дохід.
- Туристичний напрямок є одним із пріоритетних у нашій громаді, оскільки ми знаходимося на перетині головних туристичних шляхів: Львівщини та Свалявщини, - говорить Іван Погоріляк. - А тому треба надавати місцевим підприємцям умови для того, аби вони розвивалися та заробляли. Від цього і люди щасливіші, і вся громада.
Місцеві "родзинки"
Крім сироварні та лаванди, в громаді ще є немало "родзинок", які полюбляють відвідувати туристи. Десятком років раніше в Перечині встановили єдиний у світі пам'ятник листоноші. Так місцеві жителі увіковічили пам'ять листоноші Федора Фекеті, який щодня носив пошту з села Тур’я-Реметі в Ужгород, а потім повертався назад, долаючи близько 50 км.
Дуже популярною локацією в Перечині є 200-літній дуб, який став Будиночком зубної феї. Ця дитяча атракція дуже нагадує шпаківню: таку собі вишукану, металеву, незвичну. А всередині неї - скульптура дитячого зуба. Саме сюди з усієї Закарпатської області та й не тільки діти везуть свої молочні зуби з надією, що фея вночі покладе під подушку подаруночок.
Кожного року у День стоматолога представники цієї професії збирають біля Будиночка зубної феї дітей та дарують їм цукерки, вчать культурі чищення та догляду за зубами. Як розповів Федір Шандор, місцевий екскурсовод, президент Закарпатської туристичної організації, вже декілька років комунальники мають додаткову роботу - збирати дитячі зуби.
Найбільша металева підкова в Україні - також в Перечині. У 2010 році її навіть занесли до Книги рекордів України. Ця пам'ятна споруда сягає у висоту 2,56 метра. Її встановило подружжя, у якого поруч знаходиться однойменна корчма "Підкова".
Курорт "Воєводино"
Хоча територіально ця окраса Закарпаття не знаходиться на території Перечинської громади, але вона варта уваги. Курорт "Воєводино" розташований в екологічно чистому місці в Закарпатті серед тисячі багатолітніх велетенських дубів та казкової краси українських лісів.
На 17 гектарах території, серед дерев, галявин і гірських струмків розташовані готелі, невеликі котеджні будиночки, ресторани, SPA-центр з басейном і фітнес-залом, лазні, кінний клуб, ігрові майданчики та Арт-клуб, тенісний корт, спортивні майданчики, парк Шенборна та багато-багато іншого. Тут є навіть власне форелеве господарство.
Але незабутні враження залишаються від краси Парку Шенборна - відтвореної копії знаменитого парку замку Шенборн. У центрі парку розташоване штучно створене озеро, де росте квітка папороті. У сучасному Парку Шенборна можна прогулятися широкими алеями, милуватися водною гладдю озера, пройтися усіма 12 містками, що символізують 12 знаків Зодіаку, побачити в Кельтському саду календар друїдів і побувати на діючому водяному млині.
Марина Мухіна
Фото автора
Матеріал підготовлений в рамках Прес-туру в межах проєкту Харківського прес-клубу Media Hub Kharkiv за підтримки "Медійної програми в Україні", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews
Вхід до Парку Шенборн 42107 Краса пейзажів Парку Шенборн 42108 Будиночок зубної феї 42109 Найбільша підкова в Україні 42110 42111 Біля знаку "Я люблю Перечин" знаменитий пам'ятник листоноші 42112 |
Інше по темі:
|