Допомога від Естонії, вибухи в Білорусі, загроза посухи у Франції Міністр оборони Естонії привіз до Києва допомогу ССО
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур прибув з візитом до Києва в неділю й оголосив про новий пакет військової допомоги, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
"Це вже не перший візит нашого великого друга до Києва. І я знову і знову хочу наголосити на сміливості пана міністра. Переоцінити допомогу Естонії важко. Тільки уявіть - загальна сума допомоги Україні від Естонії вже перевищила 1% ВВП!" - написав Резніков.
"Постійна підтримка в рамках "Рамштайну", гаубиці 155 мм, ініціатива "1 мільйон снарядів 155 мм для України", польові шпиталі та лікування наших воїнів - це лише невеликий перелік того, що для нас робить дружня Естонія. Я в захваті від народу Естонії та їхньої підтримки", - додав міністр.
Естонський портал ERR повідомив, що Певкур у Києві оголосив про черговий пакет військової допомоги Естонії, який цього разу складається зі зброї та обладнання для Сил спеціальних операцій.
Пакет, переданий Україні в неділю, включає штурмові гвинтівки, пістолети, безпілотні літальні апарати, тепловізори, генератори й зарядні пристрої та одяг.
На аеродромі в Білорусі чули вибухи
На білоруському військовому аеродромі Мачуліщі, розташованому за 12 кілометрів від Мінська, сталися два вибухи, внаслідок яких пошкоджено російський військово-транспортний літак і снігоприбиральну техніку, повідомляє білоруська опозиційна ініціатива.
Зазначається, що в районі вказаного аеродрому місцеві жителі спостерігають велику кількість військових та екіпажів ДАІ, які перевіряють усі автомобілі, що проїжджають.За інформацією місцевих жителів, два вибухи сталися вранці о 8:00-9:30 і, ймовірно, ще один вночі.
Наслідки вибухів в Маріуполі
Українські захисники нині завдають потужних ударів по особовому складу, військовій техніці та складах з озброєнням окупантів у Маріуполі. Про це заявив радник голови міста Петро Андрющенко в ефірі 24 каналу у неділю, 26 лютого.
Наші військові влучили з хірургічною точністю. І це завдяки роботі наших людей усередині міста. Тому що всі цілі, які були надані, у всі влучили, щоб там не розповідали окупанти", - розповів чиновник.
За його словами, не всі втрати ворога можна підтвердити рахунком, зокрема на заводі Ілліча.
"Там дуже велика територія – туди неможливо підібратися, щоби щось зафіксувати. Але з того, що нам відомо, у ворога дуже великі втрати", - додав він.
Андрющенко заявив, що українські захисники влучили:
у два великі склади з боєкомплектами;
у два великі склади з пально-мастильними матеріалами;
у військову техніку;
у казарму, де перебувало щонайменше 50 бойовиків "ДНР".
Віялові відключення світла можуть повернутися
Віялові відключення електроенергії в Україні можуть відновитися навіть без нових російських обстрілів. Зараз їх вдається уникати завдяки збігу декількох сприятливих факторів.
Про це розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
За його словами, в останні два тижні українці живуть без масових відключень світла, оскільки всі доступні джерела електрогенерації працюють на максимумі – потепління викликало паводки, що забезпечують ГЕС водою, дні стали довшими, що підвищило сонячну електрогенерацію, атомні станції теж працюють на піку можливостей.Він зазначив, що в рамках підготовки до наступного зимового сезону енергетикам доведеться зупиняти на планові ремонти окремі блоки електростанцій.
"Все це може призводити до обмежень, які у нас були, починаючи з жовтня минулого року", – попередив представник ДТЕК.
У Франції закликають заощаджувати воду
В уряді Франції закликають співгромадян економно використовувати воду, оскільки зима видалася дуже посушливою та літо може бути складним, повідомляє BFMTV.
Президент Еммануель Макрон у суботу закликав до "плану тверезого ставлення до води", тому що "часи достатку закінчилися".
Міністр екологічного переходу Крістоф Бешю заявив, що ситуація безпрецедентна, бо після літньої посухи 2022 року рівень ґрунтових вод і так був дуже низьким, а лютий видався найпосушливішим з 1959 року – відколи ведуться спостереження.
"Ситуація ще складніша, ніж минулого року, коли майже всі наші департаменти опинилися у кризовій ситуації... Зараз усі індикатори червоні", - каже він.
За словами міністра, вже зараз потрібно запроваджувати заходи економії води, щоб до літа ситуація не стала критичною.
На початку березня в уряді запустять спеціальну міжвідомчу групу, яка має оцінити ризики, пов'язані із посухою та спекою, та запропонувати план реагування.
49062 |
Інше по темі:
|