Новини щодо членства України в НАТО, вартість продуктів для ЗСУ, план «нормалізації» відносин між Косово та Сербією Членство України в НАТО - довгострокова перспектива
Україна стане членом НАТО, але це станеться у довгостроковій перспективі. Таку заяву зробив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє видання Daily Mail.
"Союзники по НАТО погодились, що Україна стане членом нашого Альянсу, але водночас це довгострокова перспектива", – сказав Столтенберг на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Фінляндії Санною Марін у Гельсінкі.
Генсек сказав, що "зараз питання полягає у тому, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава, і тому нам потрібно підтримувати Україну".
За його словами, коли російсько-українська війна закінчиться, "ми повинні зробити так, щоб історія не повторилась".
Зі свого боку, Санна Марін заявила, що не можна дозволяти президенту Путіну "продовжувати нападати на сусідів".
"Він хоче контролювати Україну, і він не планує мир, він планує ще нову війну", – зазначила фінська прем'єрка і додала, що бачить майбутнє України у ЄС і НАТО.
Активісти у Криму z-свастику перетворюють на пісочний годинник
Проукраїнські активісти запустили безстрокову акцію Наближається час свободи у тимчасово окупованому Криму. Про повідомляє рух опору Жовта стрічка.
Зазначається, що російську військову символіку z перетворюють на пісочний годинник, зафарбований у кольори українського прапора.
Синьо-жовті знаки вже з'явились на вулицях Севастополя, Ялти та Сімферополя.
"Нагадайте окупантам, що часу на те, щоб залишити українські території, у них залишилося небагато", – наголосили активісти.
Міноборони розкрило вартість продуктів для військовослужбовців
У Міністерстві оборони опублікувало документи щодо цін на харчування. Вартість послуги добового харчування бійців, залежно від договору, коливається від 137,04 грн до 144,06 грн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Така політика буде послідовною для забезпечення прозорості, зазначає відомство. Ціна враховує не тільки саму вартість продуктів, а й доставку, в тому числі в безпосередній близькості до фронту, а також зберігання, заміну продуктів та інші додаткові послуги.
У додатках, у каталозі продуктів, з яких начальники із забезпечення продовольством певного військового підрозділу або військової частини формують добове харчування для військовослужбовців, ціна, зокрема, на яйця як першого, так і вищого ґатунку, склала від 8 до 9 грн за штуку.
Прес-служба відомства при цьому наголосила, що оборонне відомство закуповує не продукти зі списку, а послугу з організації харчування військової частини, яка, крім самих продуктів, включає: прийом, зберігання, переміщення, оновлення запасів продовольства, видачу продуктів харчування, їх облік та інше.
За результатами висновку експертизи Національного наукового центру Інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса, які також були оприлюднені міністерством, ціни на картоплю свіжу та картоплю свіжу ранню визначено на рівні 7-36 гривень/кілограм, на макаронні вироби - 43-53 гривні/кілограм, куряче стегно - 69-165 гривень/кілограм, яйця курячі 90 грн.
В рамках роботи даної робочої групи опрацьовуються питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має на меті збалансування дотримання таємності та публічний контроль за закупками для армії.
Під Москвою впав безпілотник
Безпілотний літальний апарат впав поблизу села Губастово у Коломненському окрузі Підмосков'я. Про це повідомив губернатор Московської області Андрій Воробйов.
"Щодо події з падінням БпЛА у міському окрузі Коломна: це сталось поблизу села Губастово, ціллю, ймовірно, був об'єкт цивільної інфраструктури, він не постраждав. Жертв та руйнувань на землі немає. фсб та інші компетентні органи займаються ситуацією, безпеці жителів нічого не загрожує", - написав чиновник.
Пізніше у проросійських Telegram-каналах з'явились фотографії з місця події. Ударний безпілотник знайшли за сто метрів від газової компресорної станції Воскресенськ у Коломненському районі Підмосков'я.
Росзмі пишуть, що це уламки безпілотника UJ-22 Airborne, який здатний пролетіти близько 800 км зі швидкістю 130-140 км/год.
Дрон нібито "виявлений за 10 метрів від паркану" газової компресорної станції у Коломненському районі.
Наразі офіційної версії про те, звідки прилетів дрон і кому належить, поки що немає.
«Найближчі три місяці у війни – вирішальні» - ГУР
Найближчі три місяці на фронті вирішать подальший перебіг подій. Про це заявив керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю Голосу Америки.
"Вони будуть досить активними. Дуже активні, які визначать подальший перебіг подій. Це активні бойові дії… Так, вони будуть. І з їхнього боку спроби, і з нашого боку", - вважає Буданов.
За словами головного розвідника, йдеться не лише про схід України.
Голова відомства також зазначив, що ворог не готовий нині до тривалої війни через обмеженість ресурсів, хоча показово демонструє протилежне.
Німеччина постачає Україні систем розвідки з використанням безпілотників
Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG розпочав постачання в Україну автоматичних систем розвідки з використанням БПЛА. Про це йдеться у прес-релізі концерну.
"Rheinmetall за дорученням уряду Німеччини направляє Україні автоматичні системи розвідки. Головним чином їх використовують для обстеження місцевості при залученні мінімуму персоналу. У рамках реалізації цього проекту Rheinmetall співпрацює з естонською компанією DefSecInt", - йдеться у прес-релізі.
Зазначається, що системи SurveilSPIRE складаються з мобільних спостережних пунктів, оснащених камерами для денного та нічного огляду, міні-безпілотників, які можна використовувати для патрулювання та інших місій та комплексу їхнього управління. Крім того, в замовлення входять засоби доставки вантажів.
SurveilSPIRE можна легко доставити на причепі в потрібну точку, а при складанні пункту спостереження потрібно три особи.
Для передачі зображень використовуються мережі 4G та Starlink, з метою підвищення автономності SurveilSPIRE її механізми живляться від сонячних батарей.
Сербія та Косово підтримали "план нормалізації" відносин
Сербія та Косово підтримали запропоновану ЄС угоду Про шлях до нормалізації відносин.
Як заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, лідери двох країн "продемонстрували відповідальний підхід і готовність знайти рішення".
При цьому він наголосив, що сторони "висловили готовність розпочати реалізацію угоди", але для цього необхідні подальші переговори.
У тексті документа зазначено, що сторони домовилися розвивати нормальні, добросусідські відносини одна з одною на основі рівноправності, визнати свої відповідні документи та національні символи, вирішувати будь-які суперечки між собою виключно мирними засобами та не блокувати одна одну на шляху до Євросоюзу.
Крім того, угода передбачає, що Сербія не заперечуватиме проти членства Косова в будь-якій міжнародній організації, а обидві сторони "зобов'язуються встановити конкретні механізми та гарантії, щоб забезпечити належний рівень самоврядування для сербської громади в Косові".
Також країни офіційно закріплять статус Сербської православної церкви у Косові та обміняються постійними представництвами.
Україна проведе самоаудит законодавства відповідно до вимог ЄС
Кабмін ухвалив постанову про самоаудит українського законодавства щодо його відповідності європейським стандартам. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Рівно рік тому, на п'ятий день повномасштабної війни, Україна підписала заявку на членство в Євросоюзі. За цей час ми набули статусу кандидата, виконали на дві третини Угоду про асоціацію та отримали п'ять безвізів з ЄС", - написав Шмигаль.
За словами прем'єра, зараз важливо провести точну оцінку зусиль. Саме для цього було прийнято постанову про самоаудит українського законодавства щодо його відповідності європейським стандартам.
До 30 червня міністерства та центральні органи виконавчої влади мають провести відповідну роботу, а до 30 серпня подати уряду звіт. У ньому обов'язково мають бути конкретні пропозиції щодо погодження секторального законодавства відповідно до права ЄС. 49092 |
Інше по темі:
|