"Не в кількості мегапікселів щастя": роздуми про життя та фотографування Колись давно, дев'ять років тому, Олександр жив в обласному центрі Луганщини, проте окупація міста змусила його, як і багатьох інших, залишити рідний дім. Він переїхав до Старобільська, звідки знову був вимушений виїхати через те, що місто захопили російські війська. Зараз він мешкає в Києві, працює в Луганській обласній науковій бібліотеці, займається графічним дизайном, фрілансом, волонтерством й всяким таким, творчім і не зовсім. І, звичайно, фотографуванням "Перші думки були з серії: "Що, знову?". Втім виїхали не відразу, лише наприкінці березня. Плану дій не було, ми з дружиною та друзями гадки не мали, куди їхати та що робити. Але ж і лишатись було неможливо", — розповідає Олександр про виїзд з окупованого Старобільська.
"Не люблю постановчої фотографії"
Олександр майже з дитинства цікавився фотографією, але серйозно почав займатися фотографуванням десь з 15 років.
"Починав з телефону, цілих 0.3 мегапікселя. "Неймовірна" якість! Але насправді не в кількості мегапікселів щастя, тому для початку цього було достатньо. Щобільше, якби зараз мав доступ до камери того телефону, то був би вельми радий. Це ж такий простір до експериментів!" — розповідає він.
Якихось особливих вподобань щодо жанру фото Олександр не має, проте зізнався, що є помітна схильність до абстракції та до того, що його друзі відносять до флуксусу. Грубо кажучи, флуксус — це об'єднання несумісних жанрів та відкриття нових.
"Певно мені подобається флуксус через мою любов до дивного гумору, яким сповнено життя навколо. А загалом можу точно сказати, що не люблю поставні фотографії. Все має бути справжнім, живим, у моменті", — пояснив свою точку зору наш співбесідник.
Участь у виставках
Загалом Олександр брав участь у багатьох проєктах, знайомлячи людей зі Старобільськом і не тільки.
"Були персональні та спільні виставки у Львові, Києві, Дніпрі, Чернівцях, Херсоні, Старобільську, десь в Європі пару разів теж виставляли, здається. В Грузії ще... Скажімо так, виставок 15 точно було, може й більше. Найбільш вдалою була експозиція Strada у 2016 році, присвячена життю переселенців в нових умовах", — каже він.
Мрії та роздуми про Старобільськ
Олександр мріє після деокупації Луганщини повернутися на Старобільщину, проте є але.
"Старобільськ — дивне мале містечко, яке попри всі свої недоліки (наприклад, амброзія, літня спека, пісок замість доріг, одвічну підозрілість аборигенів і таке інше) має якусь унікальну затишну атмосферу. Але якщо друзі лишаться в тих містах та країнах, де вони перебувають наразі, то сенс може й втратитись. Місто — це ж не лише будинки й вулиці, а, в першу чергу, люди близькі тобі", — вважає він.
Також герой нашого інтерв'ю розповів про найулюбленіші міста в Старобільську.
"Бетонний блок за бібліотекою. Він вчить мене основам дзен-буддизму. Річка, крейдяні гори. Або будь-яке місце, якщо/або: а) туман; б) світанок; в) ніч; г) весна. В моїх планах було створення різних артоб'єктів, схованих десь навколо міста. Такі собі сховані сюрпризи. Тож може по поверненню нарешті почну це все робити", — зізнався хлопець.
Він висловив думку, що Старобільську взагалі бракує місць, які не мають утилітарного значення та не несуть чіткого культурного навантаження.
Степан Андрющенко
Фото надав Олександр
Читайте також Денис і його світлини-мандрівники 50382 50381 50377 50376 50378 50379 50380 50383 50384 50385 50386 50387 50388 |
Інше по темі:
|