НАТО не проти вступу України, військова допомога від США та Німеччині, звільнені захисники У НАТО дійшли до консенсусу щодо членства України
За словами Ольги Стефанішиної, віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції України, усі 30 країн-членів НАТО погоджуються з необхідністю вступу України до Альянсу, повідомляє "Європейської правди".
"Ми маємо прогрес у питанні наближення до НАТО. На останній міністерській зустрічі у Бухаресті всі 30 країн-членів НАТО погодилися з необхідністю надання Україні членства в Альянсі… Члени НАТО підтвердили, що двері перед Україною відкриті. Важливо, що це рішення не є повторення висновку Бухарестського саміту 2008 року. Це новий потужний сигнал, і дуже важливо, що він показує: ніхто не боїться тиску рф", - заявила Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єрка сказала також, що у НАТО збираються за допомогою політичних інструментів тиснути на Угорщину, яка через питання нацменшин блокує участь України у політичних зустрічах союзників.
Звільнено з полону 50 захисників України
Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив про звільнення із полону 50 захисників України.
"Провели черговий великий обмін полоненими. Звільнили 50 захисників України. Ми повертаємо захисників Маріуполя і Азовсталі, повертаємо полонених, які перебувають в Оленівці, поранених, у тому числі в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках. Це велика робота, яка триває щодня. Ми працюватимемо до звільнення останнього українця. Дякую Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими. Усі будуть вдома", - запевняє Єрмак.
Військова допомога від Німеччини
Німеччина надала черговий пакет допомоги Збройним силам України. За останній тиждень українській армії передали:
- три танкові мостоукладачі Biber;
- вісім надводних безпілотників (було передано два);
- 12 машин прикордонної охорони (було 53);
- 4 тисячі спальних мішків (було 10 тисяч);
- запасні частини до гелікоптерів Мі-24;
- 30 машин швидкої допомоги.
Також уряд Німеччини анонсував швидку передачу семи зенітних самохідних установок Gepard та 100 тисяч аптечок.
"З міркувань безпеки Федеральний уряд утримується від надання докладної інформації про способи та дати транспортування до моменту передачі", - йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що з 1 січня 2022 року Німеччина дозволила експорт в Україну озброєнь на загальну суму понад 1,9 млрд. євро.
США уклали контракт про закупівлю ППО для України
Пентагон та американська компанія Raytheon Technologies підписали контракт на суму $1,2 млрд на закупівлю системи ППО NASAMS для України. Про це повідомляє прес-служба Пентагону.
"У рамках п'ятого пакету ініціатив з надання допомоги Україні в галузі безпеки Армія США уклала контракт на суму 1,2 млрд доларів з компанією Raytheon Missiles and Defense на постачання Україні шести батарей NASAMS, навчання та матеріально-технічну підтримку Збройних сил та сил безпеки України", - йдеться у заяві.
Сполучені Штати схвалили передачу Україні восьми комплексів ППО NASAMS для захисту від російських ракетних атак та безпілотників. Україна отримала перше постачання двох систем ППО NASAMS у листопаді. Інші будуть доставлені протягом наступних місяців, як тільки вони будуть збудовані.
Підготував Євген Голобородько 47842 |
Інше по темі:
|