Наслідки вибухів в Криму, як відбувається мобілізація в Україні, партизанська діяльність Вибухи в Криму завдали серйозної шкоди агресору
Вибухи на російських військових об'єктах у Джанкойському районі окупованого Криму 16 серпня завдали значної шкоди та серйозно порушили постачання армії ворога. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (далі SW).
"Місцеві повідомлення і відео показують серію вибухів на російському складі боєприпасів і трансформаторній підстанції в Джанкойському районі, а також на аеродромі біля Гвардійського. Російські війська використовували Джанкой як залізничний вузол для перекидання військ і техніки в окуповані населені пункти на півдні, включаючи Мелітополь", - зазначили аналітики.
Зазначається, що українські сили офіційно не взяли на себе відповідальність за інциденти, проте газета The New York Times з посиланням на анонімне джерело повідомила, що за вибухами стоїть "елітний український підрозділ, який діяв у тилу ворога".
"Український удар по логістичних об'єктах у Криму, який є суверенною територією України, не порушує зобов'язань України перед західними партнерами щодо використання поставленої Заходом зброї", - наголосили в ISW і додали, що немає жодних ознак використання ЗСУ поставленої США зброї в недавніх ударах по Криму.
Військові аналітики вважають, що атаки на російські позиції в Криму та навколо нього, ймовірно, є частиною послідовного контрнаступу України для відновлення контролю над західним берегом Дніпра.
"Російські лінії постачання з Криму безпосередньо підтримують російські сили на материковій частині України, у тому числі в західній частині Херсонської області. Націленість України на російські наземні шляхи сполучення, тилові та допоміжні засоби у Криму узгоджується з українськими контрнаступальними діями, які також націлені на мости через річку Дніпро та російські елементи тилового забезпечення в окупованій Херсонській області", - наголошується у звіті.
За даними ISW, кінцевим результатом цієї кампанії швидше за все буде порушення здатності російських військ підтримувати сили на західному березі Дніпра та захищати їх від українських контратак.
Як відбувається мобілізація в Україні - Резніков
В Україні на цьому етапі не мобілізують усіх поспіль, а призивають на службу конкретних фахівців. Про це в інтерв'ю Голосу Америки розповів Олексій Резніков, міністр оборони України.
Міністр стверджує, що зараз немає потреби у нарощуванні кількості особового складу, але потрібні конкретні фахівці для виконання тих чи інших завдань.
"Тобто не загального стільки і стільки там потрібно, тому що досить багато вже мобілізували до лав ЗСУ - і не тільки ЗСУ. Зараз - конкретні фахівці. Це можуть бути оператори БПЛА, можуть бути спеціальні айтішники, зв'язківці, артилеристи і так далі", - уточнив Резніков.
Міністр також зазначив, що завдання щодо мобілізації визначаються фахівцями Генштабу ЗСУ.
"Вони оцінюють ту чи іншу кількість сил і засобів, яка потрібна в той чи інший момент ведення бойових дій, а також оцінюють втрати. Давайте будемо реалістами - втрати у нас теж є: і поранені, і, на жаль, убиті", - сказав Резніков.
Партизан розповів про діяльність підпілля у Мелітополі
Ендрю Крамер, журналіст видання The New York Times, поспілкувався з партизаном із позивним Сварог про те, як працює українське підпілля у Мелітополі.
Сама бесіда відбулася у Запоріжжі, а спілкування схвалили українські військові.
За словами партизана, після вторгнення рф в Україну його направили до схованки на складі під Мелітополем. Там він знайшов вибухівку, детонатори, автомати Калашникова, гранатомет та два пістолети з глушниками.
"Мета (партизанів, - авт.) полягає в тому, щоб показати окупантам, що вони не вдома, вони не повинні спати спокійно", - пояснив Сварог.
Він зазначив, що військові розпочали підготовку партизанів за кілька місяців до вторгнення, коли росія зосередила війська біля кордонів. Співрозмовник не став озвучувати подробиці своїх операцій, проте він розповів, як його соратники пробралися до Мелітополя, дісталися провулками до потрібного місця, перерізали кабель ліхтарного стовпа та закріпили вибухівку на одному з автомобілів біля поліцейської ділянки.
"Кожен, хто керуватиме цією машиною, буде зрадником. Ніхто там не стежить за громадським порядком. Бомба вбила одного поліцейського і поранила іншого", - розповів український партизан.
Минулого тижня колега Сварога замінував машину колаборанта Шостака, який відповідає за пропаганду. Партизан додав, що його команда заклала бомбу під сидіння водія, налаштували так, щоб при запуску двигуна вона вибухнула. Внаслідок цього Шостак отримав поранення.
Кримський міст - законна військова ціль України
Україна розглядає Кримський міст, що з'єднує окупований півострів із материковою частиною росії, як законну військову ціль. Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю газеті The Guardian.
Подоляк зазначив, що Україна веде контрнаступ, спрямований на створення "хаосу всередині російських сил".
"Наша стратегія - знищити логістику, лінії постачання, склади боєприпасів та інші об'єкти військової інфраструктури. Це створює хаос у їхніх власних силах", - зазначив радник голови ОП.
За його словами, в найближчі кілька місяців можуть бути нові атаки, подібні до загадкових ударів по залізничному вузлу і авіабазі в Криму, а також удару по російських військових літаках на аеродромі Саки.
"Звичайно, я згоден із міноборони росії, яке прогнозує більше подібних інцидентів у найближчі два-три місяці. Я думаю, що ми могли б побачити більше таких випадків", - сказав Подоляк.
Як пише The Guardian, він також дав зрозуміти, що Україна розглядає Кримський міст "як законну військову ціль".
"Це незаконне будівництво та основні ворота для постачання російської армії в Криму. Такі об'єкти мають бути знищені", - наголосив радник.
Через пташиний грип у Нідерландах знищили 24 тис. курей
На нідерландській птахофабриці в місті Маурік через пташиний грип знищено 24 тисячі курей. Про це повідомляє NOS.
“У місті Маурік у нідерландській провінції Гелдерланд на птахофабриці у 24 тис. курей діагностували пташиний грип. Щоб запобігти поширенню вірусу, вони були знищені”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що, на думку експертів, ймовірність зараження у цьому регіоні невелика. Важливим фактором є те, що в одно- та трикілометровій зоні інфікованої птахофабрики інших птахофабрик немає. У 10-кілометровій зоні розташовані дев'ять птахофабрик, одна з яких – пакувальна. Там сортують та упаковують яйця.
Експертна група має зібратися наступного тижня для обговорення ситуації та оцінки ризиків.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46391 |
Інше по темі:
|