Наслідки ембарго на російський дизель, теми саміту ЄС-Україна, винищувачі від Польщі Нові вимоги щодо продажу курячих яєць
В Україні оприлюднили проєкт наказу "Про затвердження вимог до курячих яєць". Про це повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Згідно з наказом, в Україні з'являться нові вимоги щодо продажу курячих яєць. Проєктом наказу передбачено затвердити низку вимог до курячих яєць, зокрема:
- сортування яєць за їх якістю та вагою;
- штампування яєць;
- маркування упаковок (контейнерів) та транспортної тари для яєць;
- маркування контейнерів для промислових яєць та надання інформації споживачеві при поштучному продажу яєць;
- упаковка та перепакування яєць;
- вимоги до записів, які мають вести оператори ринку.
До того ж, курячі яйця ділитимуться на два класи А і В. Яйця, що належать класу А, повинні бути чистими, з неушкодженою шкаралупою, з малорухомим жовтком без чітких контурів. Крім того, такі яйця мають бути без сторонніх запахів.
За вагою яйця класу А сортують за такими категоріями:
XL – дуже великі: яйця, вага яких становить 73 г і більше;
L – великі: яйця, вага яких становить 63 г і більше, проте менші за 73 г;
М – середні: яйця, вага яких становить 53 г і більше, проте менше 63 г;
S малі: яйця, вага яких не перевищує 53 г.
Сортування яєць класу А за вагою не буде обов'язковим для яєць, що поставляються на харчові та/або нехарчові потужності.
До яєць класу В відносяться яйця, які не відповідають показникам якості, зазначеним вище. Також до класу можуть бути знижені яйця класу А, які більше не відповідають їх показникам якості.
Теми саміту Україна–ЄС
На саміті Україна–ЄС, який відбудеться 3 лютого, обговорюватимуть військову ситуацію, мирний план президента Володимира Зеленського, а також підтримку України з боку партнерів. Про це розповів представник Європейського союзу в Україні Матті Маасікас, передає Укрінформ.
"Щонайперше – є сигнал солідарності з Україною. Серед обговорюваних питань – звісно, військова ситуація, мирний план президента Зеленського, який здобув підтримку у ЄС. Ми бачимо затримки у наданні допомоги Україні як у військовій, так і економічній, фінансовій, гуманітарній та енергетичних сферах тощо", – зазначив він.
За словами дипломата, Брюссель також обговорює прогрес України у роботі над рекомендаціями ЄС, які стосуються надання статусу кандидата на вступ у Євросоюз. Тому коло питань досить велике.
Матті Маасікас також додав, що швидкість будь-якого процесу інтеграції залежить передусім від дій кандидата, зокрема від того, як швидко буде ухвалене і запроваджене законодавство ЄС, і що оцінювання прогресу України з імплементації триває.
Строки постачання танків від США
Танки Abrams від США будуть доставлені в Україну лише наприкінці 2023 або на початку 2024 року, повідомляє видання The Washington Post.
Зазначається, що США купуватимуть танки Abrams із конвеєра, а не братимуть із існуючих запасів. Автори публікації поспілкувалися з великою кількістю чиновників, які так чи інакше задіяні в переговорах щодо постачання Україні західних танків. Ті визнали, що США анонсували постачання Abrams лише тому, що інакше Берлін відмовлявся відправляти свої Leopard.
Щоб зламати опір Олафа Шольца, Білий дім вирішив оголосити про постачання Києву 31 танку М1А2 Abrams. Однак бойові машини візьмуть не зі складів американської армії, а замовлять у виробника нові.
"Вони будуть побудовані без захисту з використанням збідненого урану та будуть доставлені наприкінці цього чи наступного року", - пише видання.
Таке рішення співрозмовники пояснили тим, що уранова броня є секретною технологією, і Пентагон не хоче, щоб вона потрапила до рук росії.
Польща готова передати Україні літаки F-16
Польща готова надати Україні свої літаки F-16, проте це можливо лише у координації з НАТО. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час прес-конференції 30 січня, повідомляє WNP.PL.
"Як це було кілька місяців тому в контексті МіГів, так само будь-яка інша повітряна сила реалізовуватиметься і, можливо, передаватиметься з узгодженням із країнами НАТО. Тут ми діятимемо у повній координації", - зазначив прем'єр.
На заяву Моравецького вже відреагували в Офісі президента. За словами голови ОП Андрія Єрмака, робота над отриманням винищувачів F-16 триває.
"Ми маємо позитивні сигнали від Польщі, яка готова передати нам їх у координації з НАТО", - заявив Єрмак.
Ембарго на російський дизель не вплине на ціни
Ембарго на імпорт нафтопродуктів до країн Європейського Союзу з 5 лютого не вплине на ціни в Україні. Ринок досить довго готувався до цієї події. Про це у коментарі РБК-Україна сказав директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
За його словами, ціни не зміняться і через місяць, "насамперед, завдяки тому буферу, який ми створили".
"Це вже закуплений за певною вартістю запас нафтопродуктів, який навіть у разі якихось різких коливань зовнішніх цін не зможе швидко розчинитися, він все одно стримуватиме ціну", - розповів експерт.
Куюн сумнівається, що і на зовнішньому ринку можливі якісь різкі коливання, оскільки ЄС готувався до цієї дати 5 лютого, яку було оголошено завчасно.
"Європейський ринок дуже серйозно готувався, теж сформували дуже важкі запаси. І я бачу, що ринок дуже спокійно підходить до цієї дати. Якась нервозність у грудні, але в січні вже все спокійно", - сказав він.
У той же час, Куюн не виключає коливання на ринку у другій половині березня - у квітні, коли запаси скоротяться. За його словами, в цей час ринок вже працюватиме за новими правилами без російського дизельного палива, яке замінять постачаннями з Азії, Перської затоки та США.
"Як показує практика запровадження того ж нафтового ембарго, нічого страшного не відбувається. Дуже багато інтересантів, щоб не було дестабілізації, ні Європа в цьому не зацікавлена, ні Штати. Тому впевнений, що знайдуть і законтрактують необхідну кількість палива", - додав Куюн. 48615 |
Інше по темі:
|