Модернізація Вільхи-М, очікування від саміту НАТО, вартість утримання військовополонених Україна отримає декілька типів винищувачів – міноборони
Олексій Резніков, міністр оборони України, впевнений, що пілоти ЗСУ отримають винищувачі від країн Заходу. Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті Bild.
За словами очільника відомства, буде кілька типів бойових літаків і один із них буде основним для ЗСУ.
"Я впевнений, що у нас буде два-три типи винищувачів. Буде один основний літак, і це залежатиме від того, який з них кращий для України. Для наших аеродромів, для наших інженерів, для обслуговування", - заявив він.
Резніков також прокоментував відмову канцлера Німеччини Олафа Шольца надати літаки.
"Я пам'ятаю, що Німеччина не хотіла надсилати танки. Тепер у моїй країні є Леопарди, я особисто тестував Леопард з Німеччини", - сказав він і додав, що щодо літаків буде така ж коаліція, як зараз щодо танків.
Засуджено до 12 років льотчика, який бомбив Харківську телевежу
Оперативники Служби безпеки України зібрали беззастережні докази провини російського військового льотчика, який брав участь в обстрілі Харкова. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
"Зловмисником є заступник командира військової частини 6-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони західного військового округу з рф. 6 березня минулого року він на російському бойовому літаку перетнув державний кордон України та здійснив бомбардування радіотелевізійної станції у Харкові", - повідомили у відомстві.
Російський військовий злочинець під час проведення повітряної атаки застосував вісім авіаційних бомб ФАБ-500 загальною вагою 2,5 тони у тротиловому еквіваленті.
Українські захисники збили літак із льотчиком одразу після того, як він скинув бомби. Його після катапультування та приземлення затримали.
На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ, суд визнав його винним за статтею Порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України). Найближчі 12 років військовий злочинець проведе у в'язниці.
Скільки коштує утримання російських військовополонених
Близько 10 тисяч грн на місяць витрачаються на утримання одного російського військовополоненого. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.
"Якщо ми поговоримо про більш-менш нормально розраховану вартість утримання військовополонених у таборі за результатами 2022 року, беручи до уваги утримання табору, з податками, заробітною платою, комунальними витратами, - ця сума становить близько 10 тисяч гривень на місяць", - сказала заступниця.
За словами Висоцької, коли в Мін'юсті говорили про три тисячі гривень на місяць, щоб утримувати одного російського військовополоненого, вони взяли до уваги лише вартість їжі та комунальних послуг. Тому розрахунок був неправильний, оскільки не враховувалася оплата праці персоналу, охорони, конвою та інших.
Водночас вона зазначила, що утримання ув'язнених у СІЗО у 2021 році коштувало близько 130 тисяч на рік. Відповідно, утримання одного ув'язненого - також близько 11 тисяч гривень на місяць.
В Україні мають намір модифікувати Вільху-М
Україна використовує на полі бою керовані ракети Вільха-М, які мають більшу дальність, ніж ракети HIMARS. Українські ракети мають боєголовку масою 220 кг та летять на відстань до 110 км. В планах - збільшити дальність польоту до 150 км. Про це заявив перший заступник голови Національної асоціації оборонно-промислового комплексу України Іван Винник, повідомляє The War Zone.
Повідомляється, що Вільха-М - це модифікована радянська артилерійська ракета БМ-30 Смерч довжиною 7,6 м (25 футів). Радіус дії - 110 км (68 миль). Ракета має 300-міліметрову боєголовку вагою 485 фунтів (близько 220 кг), яка може вражати цілі з високою точністю.
Для порівняння, боєприпаси GMLRS, що використовуються високомобільними артилерійськими ракетними системами M142 або HIMARS та реактивною системою залпового вогню (РСЗВ) M270, наданими Україні, мають радіус дії приблизно до 80 км (приблизно 50 миль) та 227 мм, 200-фунтова (90 кг) боєголовка.
За словами Винника, Вільха-М уже використовувалася у бойових діях. Вперше їх застосували у травні 2022 року.
"Їхня точність підвищується завдяки так званому "газовому керму" - десяткам невеликих отворів, що випускають паливо, які використовуються для наведення ракети на ціль через GPS. Хоча Вільха-М вважається досить точним і високоточним боєприпасом, поки не розголошується, наскільки він точний", - розповів Винник.
Повідомляється, що навіть незважаючи на те, що цей комплекс виробляється у невеликих кількостях, Вільха-М дає Україні боєприпаси, які досягають на 36% більшої відстані з більш ніж удвічі більшим корисним навантаженням, ніж GMLRS.
За його словами, програма модифікації Вільхи-М розпочалася у 2018 році та випущено близько 100 одиниць. При цьому планується модифікувати Вільху-М, щоб збільшити радіус дії до 150 км (приблизно 93 милі). Нові варіанти не будуть випробовуватись до використання в бойових діях.
"Випробування проходитимуть на полі бою", - заявив він.
Загалом Вільха-М із збільшеним радіусом дії матиме приблизно таку ж дальність, як наземна бомба малого діаметра (GLSDB), яку Пентагон нещодавно дозволив використовувати в Україні, але із значно більшою боєголовкою та значно більшою кінетичною потужністю.
Також Винник сказав, що це було б особливо корисно проти таких цілей, як мости, великі споруди та важкі укріплення, які погано підходять як для GLSDB, так і GMLRS.
"Але навіть з радіусом дії 93 милі новий варіант Вільха-М все одно буде менше половини радіусу дії балістичних ракет малої дальності ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані приблизно 200 миль (понад 300 км). Але поки що США відмовляються надати їх Україні", - додав перший заступник.
У розвідці оцінили можливості Придністров’я для наступу
Контингенту росіян у так званій "Придністровській молдавській республіці" (далі ПМР) недостатньо для наступу на Україну. Громадяни, яких можуть мобілізувати до армії в ПМР, виїжджають на територію Молдови, щоб не брати участь у провокації Кремля. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у коментарі Укрінформу.
"Зрозуміло, що існуючого контингенту російських сил у так званій "ПМР", а насправді окупованій частині Молдови, недостатньо для ефективних наступальних дій щодо придністровського напрямку на Україну. Але щодо провокацій, то вони можливі. Неодноразово говорилося, і це не секрет", що відповідь на подібні провокації буде, і буде рішучою", - пояснив представник розвідки.
За словами Юсова, влада Молдови застерігала "ПМР" і російський анклав від порушень і молдавського та міжнародного законодавства. Населення Придністров'я, а також військові, що перебувають на території ПМР з російським громадянством, добре поінформовані про наслідки військових дій.
«Проте, яке рішення ухвалить божевільний диктатор - це окреме питання», - пояснив розвідник.
Юсов також відповів питанням, чи знають військові на території ПМР, як діяти у разі призову Кремля розпочати військові провокації.
"Вони знають, що їм робити, саме тому сьогодні потенційні мобілізовані активно виїжджають із території Придністровської молдовської республіки", - додав представник відомства.
Прем’єр озвучив очікування від саміту НАТО
Україна веде активну підготовку до липневого саміту НАТО у Вільнюсі та сподівається, що на ньому прозвучать очікувані політичні рішення. Про це заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль на щорічній прес-конференції за результатами роботи уряду.
"Ми активно готуємося до саміту у Вільнюсі та робимо все для того, щоб на цьому саміті були важливі оголошення. Нам буде мало "відчинених дверей" – ця фраза звучить для України вже багато років. Звичайно, ми хочемо і очікуємо від наших партнерів конкретики", - сказав прем’єр.
Також він повідомив, що уряд активно працює над розробкою та поданням до Верховної Ради законопроєктів, які дозволять Україні відповідати всім необхідним параметрам країн НАТО.
Він також наголосив, що де-факто Україна вже в НАТО, оскільки наші військові воюють на західній техніці та користуються стандартами Альянсу.
"Багато країн вступають до НАТО, щоб мати Петріот, щоб мати Леопарди. Сьогодні Україна вже має НАТО в цьому плані. Залишається політичне рішення наших партнерів, і ми робимо все, щоб на цьому саміті ці рішення прозвучали", - запевнив Шмигаль.
Прем’єр міністр визнав, що є певні обмеження, оскільки Україна перебуває у стані повномасштабної війни. Водночас, за його словами, "є і політичні рішення, які можуть дати відповіді на питання, що хвилюють наше суспільство та всіх нас".
"Я не можу озвучувати більше, але ми ведемо активну підготовку до цього саміту спільно з Офісом президента. Президент очолює цей процес, парламент готовий сьогодні підтримувати всі необхідні законодавчі зміни. Я переконаний, що ми до саміту будемо дуже потужно підготовлені", – підсумував Шмигаль.
![]() 49133 |
Інше по темі:
|