Митний безвіз, термін візиту МАГЕТЕ, четвертий етап війни Україна незабаром отримає "митний безвіз"
Україна отримає "митний безвіз" з Європейським союзом до кінця 2022 року. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України, у Телеграмі.
"Україна отримає "митний безвіз" вже цього року! Учора Об'єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня. Україна стане 36 державою-учасницею Конвенцій", - заявив прем'єр міністр.
За словами Шмигаля, "митний безвіз" – це швидке переміщення товарів між країнами Європейського регіону, де менше бюрократії на митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними із сусідніми митницями фактично в режимі реального часу.
Крім того, прем'єр вважає, що "митний безвіз" – один із ключових напрямів побудови в Україні зручної та прозорої митниці.
"Також зараз здійснюється реалізація проєкту електронної черги на кордоні, йде робота зі створення спільних пунктів пропуску з європейськими сусідами та сучасних сервісних зон у всіх пунктах пропуску", - підсумував Денис Шмигаль.
Міненерго назвало терміни візиту МАГАТЕ на ЗАЕС
Місія МАГАТЕ має відвідати Запорізьку атомну електростанцію наступного тижня, повідомила Лана Зеркаль, радниця міністра енергетики, в ефірі Радіо НВ.
"Наступного тижня заплановано візит місії МАГАТЕ, і зараз вирішуються всі логістичні маршрути, як вони діставатимуться. Незважаючи на те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об'єкта з огляду на ситуацію навколо нього", – сказала Зеркаль.
Радниця зазначила, що головною метою візиту місії МАГАТЕ є контролювати ситуацію на станції та вжити необхідних заходів, щоб убезпечити Європу і весь світ від можливої катастрофи.
У свою чергу міністр енергетики Герман Галущенко закликає МАГАТЕ та ООН організувати спільну місію на ЗАЕС для контролю над ядерною безпекою та застосуванням зброї російськими військами.
"Спільна місія МАГАТЕ та ООН на ЗАЕС повинна мати мандат для дослідження не тільки норм забезпечення ядерної безпеки, а й зовнішніх компонентів безпеки, передусім тих, що стосуються зброї і її застосування російськими військовими на території станції та біля неї. Термінова деокупація та демілітаризація ЗАЕС – єдиний шлях, щоб Європа могла спокійно спати і не боятися ядерних хмар у своєму небі", – написав він.
Крім того, Галущенко нагадав, що 25 серпня ЗАЕС вперше в історії була повністю відключеною від електромережі і що російські окупаційні війська обстрілами території навколо станції спровокували зміни в стабільності її роботи.
За словами міністра, від можливих катастрофічних наслідків світ убезпечив професіоналізм українських енергетиків.
"Наявність на ЗАЕС та біля неї російських військових, подальші дії яких не можна передбачити, – це постійний триґер можливої ядерної катастрофи", – наголосив він.
В Україні починається четвертий етап війни - Арестович
У війні росії проти України настав четвертий етап. Про це в інтерв'ю журналістці Юлії Латиніній заявив радник Офісу президента Олексій Арестович.
Арестович зазначив, що перший етап тривав з початку повномасштабного вторгнення російських військ до їхнього вигнання з півночі України.
Другим етапом війни стала окупація Лисичанська і Сєвєродонецька. Третім – спроби армії рф наступати на Миколаїв і Кривий Ріг - з 10 липня по 10 серпня.
"Четвертий етап війни триватиме два-три місяці до зими", – наголосив Арестович.
Він додав, що весь цей час сторони "стоятимуть на місці і гатитимуть одна одну чим можуть".
"Але у нас шанси набагато кращі – з тієї простої причини, що ми маємо HIMARS, а вони (росія, - авт.) не мають", – підсумував радник.
Українські воїни "вивели з експлуатації" рф міст через Інгулець
Українські захисники зупинили пересування ворожих військ Дар'ївським мостом через річку Інгулець на Херсонщині. Про це повідомило Оперативне командування Південь.
"Ракетно-артилерійськими підрозділами продовжено виконання вогневих завдань, у тому числі щодо забезпечення контролю над Дар'ївським мостом. Його експлуатацію зупинено", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що пара українських Мі-8 вранці "завдала результативного удару" по району зосередження живої сили, озброєння та техніки супротивника поблизу Високопілля.
Крім того, за ніч війська агресора втратили 27 солдатів і 120-міліметровий мобільний міномет. Інші втрати уточнюються.
Наголошується, що корабельно-катерне угруповання ворожого флоту продовжує маневрувати біля кримського узбережжя в Чорному морі, тримаючи напоготові два надводні та один підводний ракетоносії.
Нагадаємо, ЗСУ виводять з ладу мости через Дніпро та його притоки, щоб відсікти постачання угруповання ворога.
Окупанти розстріляли сімейну пару фермерів на Херсонщині
У Херсонській області росіяни розстріляли подружню пару, яка займалася фермерством у селищі Архангельське Високопільської громади. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Херсонську обласну прокуратуру.
За даними слідства, вбивство сталося 23 серпня. Тіла загиблих виявили у льоху на території їхнього господарства.
Херсонська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, початому за фактом порушення законів і звичаїв війни, поєднаних із умисним вбивством (ч.2 ст.438 КК України). Тривають слідчі дії.
За інформацією Центру прав людини ZMINA, тіла подружжя виявили сусіди. Зазначається, чоловіка вбито пострілом у голову, а під його тілом лежала вбита дружина, вкрита ковдрою.
За словами сусідів, подружжя Валентин і Лариса Павленки займалися дрібним фермерством. До них щонайменше тричі вторгалися російські військові. Подружжю пропонували виїхати на підконтрольну Україні територію, але вони не хотіли залишати господарство.
Аналітики оцінили шанси росії збільшити чисельність армії
Путін досі намагається уникнути загальної мобілізації. Про це свідчить досить скромне збільшення чисельності російських військ відповідно до підписаного ним указу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (далі ISW).
Ворожі військові, ймовірно, хочуть відшкодувати збитки від вторгнення в Україну та зібрати сили для продовження своєї так званої "операції" в Україні.
На думку аналітиків, російському командуванню, всупереч указу Путіна, навряд вдасться створити достатньо сил, щоб досягти кінцевої кількості більш ніж 1 млн 500 тисяч солдатів.
"Історично зс рф не досягли поставлених цілей за кількісною чисельністю. Наприклад, у 2022 році до повномасштабного вторгнення в лавах армії росії налічувалося близько 850 тисяч військовослужбовців, що значно менше від номінальної кінцевої чисельності в понад 1 млн осіб", - пишуть експерти.
Більше того, росія зіткнеться з проблемами на шляху швидкого залучення великої кількості нових солдатів: "Навчальні здібності росії, ймовірно, знизилися з 24 лютого, оскільки Кремль направив навчальні підрозділи для участі у бойових діях. І ці навчальні підрозділи, як повідомлялося, зазнали втрат", - йдеться у звіті ISW.
Водночас, аналітики зазначають, що росія може використати осінній призов у жовтні 2022 року (зокрема, на окупованих територіях в Україні), щоб залучити близько 130 тисяч осіб на заміну втрат.
Проте аналітики вважають, що збільшення бойової могутності росії буде не дуже великим.
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46552 |
Інше по темі:
|