«ДРГ» у Брянській області, ракетний удар по Запоріжжю, строки вступу до ЄС «ДРГ» у Брянській області
Зранку 2 березня підконтрольні кремлю засоби масової інформації, а також низка російських телеграм-каналів, почали поширювати повідомлення про «проникнення української диверсійно-розвідувальної групи» до Брянської області, що на росії». Начебто "диверсійна група" у кількості близько 50 осіб, обстріляла автомобіль, через що загинув цивільний і отримав поранення 10-річний хлопчик. Також були повідомлення про пошкоджені газо- те електророзподільні вузли, та замінування інших об'єктів.
Трохи згодом в мережі з'явилось відео, в якому люди у військовій формі з жовтими пов'язками на фоні будівлі з табличкою "Любчанський фельдшерсько-акушерський пункт", повідомляють що вони, солдати Російського добровольчого корпусу, перейшли кордон росії в брянській області, що вони "не воюють з цивільним, не вбивають неозброєних", і закликали звичайних росіян підіймати бунт і боротися.
«Історія про диверсійну групу України в рф є класичною свідомою провокацією. рф хоче злякати свій народ, щоб виправдати напад на іншу країну і зростання бідності після року війни. Партизанський рух у рф стає дедалі сильнішим і агресивнішим. Бійся своїх партизанів...", - написав Подоляк.
Також ці події прокоментували у Головному управлінні розвідки. Цей інцидент свідчить про очищення росіян від диктатури Путіна. Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов.
"рф сьогодні є таким утворенням, всередині якого є велика кількість міжнаціональних, міжетнічних, міжрелігійних, соціально-політичних та інших конфліктів. Сьогодні є публічна заява РДК. Це люди, які зі зброєю в руках воюють проти режиму Путіна і тих, хто його підтримує. Можливо, росіяни починають прокидатися, усвідомлювати щось і вживати якихось конкретних заходів", – сказав Юсов.
Важливість оборони Бахмута
ЗСУ боронячи Бахмутський напрямок знесилюють росіян, щоб пізніше підготовлені резерви з новою технікою могли відкинути ворога. Про це заявив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в етері національного телемарафону «Єдині новини».
«Поки що, якщо ми подивимося на всю річну ретроспективу війни, ми побачимо, що майже у всіх операціях наші штаби, командування перегравали противника. І саме те, що зараз роблять захисники Бахмутського фронту, героїчно обороняючи цей відрізок фронту, – вони вимотують, знекровлюють, знесилюють ворога. Для того, щоб пізніше, коли підійдуть наші резерви, коли вони будуть підготовлені, зокрема з новою технікою, їм було набагато легше викинути ворога з нашої землі», – пояснив Череватий.
Також речник зазначив, «якщо є потреба зробити тактичний відступ, він буде зроблений, але з завданням максимальних втрат ворогу».
Росіяни нанесли удар по Запоріжжю
Окупанти завдали удару по Запоріжжю. Внаслідок обстрілу пошкоджено багатоповерховий будинок. Про це заявив секретар Запорізької міської ради Анатолія Куртьова.
"Внаслідок ворожого прильоту в одному з районів міста руйнувань зазнав багатоповерховий житловий будинок", - йдеться у повідомленні.
За інформацією Запорізької ОВА, внаслідок обстрілу зруйновано три поверхи багатоквартирного будинку.
"Попередньо удару по місту було завдано за допомогою ракет С-300", - йдеться в повідомленні.
Внаслідок удару російських військових по будинку є троє загиблих, а шестеро людей отримали поранення, повідомляє Нацполіція України. Зазначається, що з-під завалів деблоковано шістьох поранених людей і тіла трьох загиблих.
"Внаслідок удару по п'ятиповерхівці сталося руйнування понад 10 квартир з 2-го до 5-го поверху. Уламками та вибуховою хвилею пошкоджено довколишні будинки", - йдеться у повідомленні.
Рятувальники ДСНС продовжують роботи щодо пошуку людей під завалами.
За інформацією голови ОП Андрія Єрмака, окрім трьох загиблих, п'ятеро людей у лікарні та ще 20 евакуйовано.
Франція розглядає передачу Україні винищувачів
Франція розглядає можливість передачі Україні винищувачів Mirage. Підготовку пілотів можуть провести у Польщі, повідомляє французький телеканал ВMFTV.
Повідомляється, що міністр оборони Франції Себастьян Лекорню відповів на запитання представників французького Сенату про плани Парижа щодо передачі Києву 12 списаних і поставлених на зберігання влітку 2022 року винищувачів Mirage 2000-C, а також про можливі навчання українських пілотів у Варшаві.
Лекорню не підтвердив ні передачі літаків, ні підготовку льотного складу. Однак міністр додав, що Захід працює над тим, щоб передавати Україні більше боєприпасів.
Водночас голова французького міноборони додав, що «з українцями ведуться переговори щодо літаків та навчання». Крім того, він нагадав слова президента Франції Емманюеля Макрона, що жодних табу країна не має.
За його словами, труднощі з передачею літаків пов'язані з логістикою, підготовкою екіпажу та можливостями технічного обслуговування. Вирішення цих проблем розраховане на віддалене майбутнє.
Словаччина має намір передати Україні 10 МІГ-29
Словаччина розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які було знято з озброєння минулого року. Про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.
"Ми більше ніколи не використовуватимемо МіГи. У них немає для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони допоможуть врятувати чиєсь життя", - заявив посадовець.
Україна може стати членом Євросоюзу у 2029 році
Україна може набути повноправного членства в ЄС у 2029 році. Про це в інтерв'ю Європейській правді заявив депутат Європарламенту, колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.
Політик нагадав, що у резолюціях Європарламенту зазначено, що переговори з Україною щодо її вступу до ЄС мають розпочатися у 2023 році.
"І ми хочемо, щоб вони проходили так, як із Центральною Європою. У Литви на переговори з ЄС пішло три роки, у Польщі чотири роки - це країна велика, порівнянна з Україною", - сказав євродепутат.
За словами депутату, у Європарламенті оцінюють, що переговори з Україною можуть добігти кінця до 2027 року, коли Литва головуватиме в Євросоюзі. Ще рік-два знадобиться на ратифікацію договору у всіх 27 членах ЄС.
"Якщо працювати у хорошому темпі, то можна сподіватися, що вже у 2029 році Україна зможе брати участь у виборах Європейського парламенту як повноцінний член ЄС", - підсумував Кубілюс.
Євросоюз збільшить виробництво боєприпасів для України
Єврокомісія заявила про свої плани збільшити виробництво боєприпасів для постачання в Україну. Очікується, що нові партії боєприпасів ЄС зможе відправити вже весною. Про це пише Spiegel.
Також у Європі планують зайнятися поповненням власних арсеналів.
Очікується, що відповідну ініціативу голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн представить членам ЄС у рамках плану військової допомоги Україні.
Як зазначають журналісти, план щодо нарощування виробництва озброєння в Європейському союзі, який представить Урсула фон дер Ляйєн, складається з трьох частин.
Першим важливим аспектом вказується збільшення виробництва та постачання Україні 155-мм артилерійських снарядів - витрати ЄС планує покрити коштами Європейського фонду миру (EPF).
Другий компонент передбачає забезпечення власних запасів ЄС 155 мм снарядами у співпраці з Європейським оборонним агентством EDA.
Третім компонентом заявлено довгострокове формування європейських потужностей з виробництва боєприпасів, котрі коригуватимуться залежно від актуальної ситуації з безпекою в регіоні.
![]() 49119 |
Інше по темі:
|