Ашан - спонсор війни, майно дружини Медведчука, юридичний Рамштайн Ашан потрапив до списку міжнародних спонсорів війни
Національне агентство із запобігання корупції (далі НАЗК) внесло французьку корпорацію Ашан до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляється на сайті НАЗК.
"Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що під час повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія відмовилася від припинення фінансування держави-терориста і не закрила свій бізнес у росії", - повідомили у відомстві.
Там нагадали, що завдяки журналістським розслідуванням The Insider, Le Monde та Bellingcat стало відомо, що з початку війни російська дочірня компанія французького Ашану постачала товари російським військовим на захоплених територіях України під виглядом гуманітарної допомоги, а також допомагала з виконанням мобілізаційних заходів до рф.
"Для Ашана росія є другим за значимістю ринком збуту після Франції. Тільки у 2020 році російський Ашан сплатив 167 млн доларів до російського бюджету. За підрахунками журналістів, це дорівнює вартості 15 літаків Су-25, 42 танків, 222 ракет Калібр або 477 тисяч автомат АК-74. Ми не можемо дозволити, щоб росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців. Ми хочемо, щоб будь-якій компанії було соромно співпрацювати з убивцями. Інститут репутації має працювати, тому ми внесли Ашан до переліку міжнародних спонсорів війни", – заявив Олександр Новіков, голова НАЗК.
10 перемог ЗСУ за рік війни - Міноборони
Українські солдати за рік повномасштабного російського вторгнення досягли чимало успіхів, з яких можна виділити десять головних перемог. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
"Насамперед - це успішна оборона Києва, Чернігова, Сум та Харкова у лютому-квітні 2022 року. Наша друга велика перемога - це масовий опір мирного населення російським окупантам на тимчасово зайнятих загарбниками територіях", - зазначила Маляр.
Третьою перемогою ЗСУ заступник міністра оборони назвала вигнання окупантів із півночі України та повну деокупацію Київської, Чернігівської та Сумської областей.
За словами заступницею, четвертою перемогою можна назвати знищення російського крейсера Москва, а п'ятою - звільнення острова Зміїний.
"Наша шоста перемога - знищення системи логістики російських окупаційних військ на півдні та сході України у червні та серпні. Сьома перемога - вигнання російських окупантів з Харківської області у вересні-жовтні. Вигнання російських окупантів з Херсонської області у вересні-жовтні - восьма перемога", - сказала посадовиця.
Дев'ятою перемогою назвали успішні дії сил протиповітряної оборони, десятою - стримування наступу росіян на сході.
Заарештовано майно дружини Медведчука
Суд заарештував майно дружини українського олігарха, політика та кума Путіна - Віктора Медведчука Оксани Марченко за матеріалами Служби безпеки України. Дружину екс-лідера забороненої партії ОПЗЖ підозрюють у фінансуванні російських окупаційних угруповань.
Служба також зазначає, що загальна вартість заарештованих активів становить понад 5,6 мільярдів гривень.
"Рішення суду стосується пакетів по 14% акцій у двох обленерго та понад 4% у третьому, якими Марченко володіє через п'ять офшорних компаній. Також накладено арешт на дві земельні ділянки, чотири житлові будинки у Києві та Криму і 10 автомобілів, що належать фігурантці", - йдеться у повідомленні.
Суд також заарештував активи Марченко у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах: Терра-Інвест, Укркапітал та Спорт-Тур.
Ці компанії Марченко використала для проведення підривної діяльності проти України.
Компанії започаткували фірму за законами країни-агресора. Через неї Марченко переказувала мільйонні суми на рахунки росгвардії та мвс росії в тимчасово окупованому Криму, а також сплачувала "податки" до російського бюджету.
У повідомленні наголошується, що слідчі СБУ раніше повідомили Оксані Марченко та голові афілійованої кримської фірми про підозру за статтею Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України).
"За цією ж статтею повідомлено про підозру топ-менеджеру Укркапіталу та Спорт-Туру. Зловмисника затримано та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Злочин, у якому підозрюється Марченко та менеджери причетних компаній, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна. Арешт активів забезпечить можливість конфіскації за рішенням суду та убезпечить майно від перереєстрації на інших осіб", - додали у відомстві.
Наразі триває розслідування.
Фінляндія оголосила про передачу “леопардів”
Уряд Фінляндії оголосив про передачу 13 пакета військової допомоги Україні. До нього вперше увійдуть танки - три бойові машини Leopard 2. Про це повідомляє Міноборони Фінляндії.
Вказано, що таке рішення ухвалив президент Саулі Ніїністе на пропозицію уряду.
"У рамках міжнародного співробітництва щодо бронетехніки Leopard Фінляндія передасть Україні три основні бойові танки Leopard 2, включаючи навчання, пов'язане з їхнім використанням та обслуговуванням. Ці три машини включені до пакета допомоги, рішення про який зараз прийнято", - йдеться у повідомленні уряду.
У свою чергу міністр оборони Фінляндії Мікко Савола заявив, що бронетехніки буде відправлено ще більше, і країна й надалі братиме участь у співпраці з танками Leopard.
"З оперативних причин і для забезпечення того, щоб доставка досягла місця призначення, більш детальна інформація про вміст допомоги, спосіб доставки або графік не буде надана", - зазначили у військовому відомстві.
Вартість цього пакета допомоги Фінляндії становить понад 160 млн євро. При цьому з початку війни влада країни передала на потреби ЗСУ військову техніку та боєприпаси на 750 млн євро.
В ООН готові підтримати українську резолюцію миру
Генасамблея ООН готова проголосувати резолюцію, висунуту Україною та її союзниками про необхідність всеосяжного, справедливого та міцного миру відповідно до установчого Статуту ООН. Про це пише агенство Reuters. Розгляд резолюції заплановано на 24 лютого.
Представник Сполучених Штатів Америки заявила, що голосування за документ "увійде до історії".
"Ми побачимо, яку позицію займають народи світу щодо миру в Україні", - заявила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.
У агентстві зазначили, що Україна та її прихильники сподіваються, що майже три чверті членів Генеральної Асамблеї проголосували "за".
Проєкт резолюції ООН, який не має обов'язкової сили, але має політичну вагу, відображає торішню вимогу Генеральної Асамблеї до Москви вивести війська та припинити бойові дії.
При цьому, напередодні Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш нагадав, що всі держави мають уримуватись у своїх міжнародних відносинах від погроз чи застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави.
кремль буде змушений вивести війська - Буданов
Агресор незабаром буде змушений вивести свої війська з території України під тиском української армії, внутрішньоросійських політичних процесів та під тиском дипломатії. Інакше це швидко спричинить крах російського режиму. Про це заявив голова Головного управління розвідки МО Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Le Monde.
За його словами, росіяни мали можливість спокійно вийти із ситуації, яку вони самі створили, але вони обрали шлях ескалації.
Голова відомства додав, що на росію чекають дуже важкі часи. Потенційно може змінитися політико-територіальна конфігурація росії.
"І це не питання десятиліть, це може статися швидко. Світу не потрібна рф у тому вигляді, як вона сьогодні, яка загрожує всьому світу. І крім ядерної загрози, росії більше нема чого запропонувати. Ця загроза нікому не потрібна. росії доведеться змінюватися", - заявив Буданов.
Україна готує "юридичний Рамштайн"
У березні в Україні заплановано масштабну міжнародну конференцію United for Justice. Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.
"Працюємо далі над об'єднанням наших союзників у системному форматі, який можна буде назвати "юридичним Рамштайном". У березні заплановано масштабну міжнародну конференцію United for Justice. Вона відбудеться в Україні з ініціативи Офісу генпрокурора", – сказав Костін.
За словами генпрокурора, Україна сьогодні на передовій процесів зміцнення системи світового правопорядку.
Костін наголосив, що зараз робиться все для притягнення винуватих у військових та інших міжнародних злочинах росії до відповідальності як у національних судах, так і на міжнародному рівні.
"Проте є ті, хто через обмеження існуючих правових механізмів поки що не можуть постати перед судами - це президент, глава уряду та міністр закордонних справ держави-агресора. Засудити їх може лише спеціальний міжнародний трибунал", - зазначив посадовець.
За словами Костіна, рішучість партнерів України щодо створення трибуналу зросла після Генасамблеї ООН та масованих ракетних обстрілів, починаючи з жовтня минулого року. Наразі тривають переговори щодо юридичної композиції спецтрибуналу.
49018 |
Інше по темі:
|