Ціни на нафту, використання росією стратегічної зброї, закупка ракет Естонією Використовують стратегічні запаси зброї
Цьогорічні ракети та запаси окремих видів озброєння росія вже почала використовувати на війні в Україні. Як заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, частина російських ракет використовується прямо з конвеєра.
"Наскільки їх вистачить - багато залежить від виробництва. Так, воно впало порівняно з довоєнним періодом. Але, на жаль, Росія через обхід економічних санкцій ще здатна випускати певну кількість крилатих ракет та іншого озброєння, яке використовується проти нашої держави", - наголосив представник ГУР.
За інформацією української розвідки, протягом двох місяців Росія вивозила артилерійські боєприпаси 122 мм, 152 мм із Білорусі.
Говорили про ціну на нафту
Країни Великої сімки (G7) та Австралія встановили стелю цін на нафту, що експортується з Росії морем, на рівні $60 за барель. Про це пише Кореспондент з посиланням на Мінфін США.
"G7 разом з Австралією приєднуються до ЄС і приймають стелю $60 за барель за нафту, що поставляється морем з Росії", – йдеться в заяві.
Рівень граничної ціни встановлений досить високим, щоб зберегти для росії чіткий економічний стимул продовжувати продавати нафту на світових ринках, а отже, "збереже стабільність постачання енергоносіїв у світі".
"Ціна в $60 встановлена на рівні, що історично склався для Росії, який вищий за собівартість виробництва і порівняний з цінами, за якими Росія продавала нафту до війни в Україні", – йдеться в документі.
У заяві країни G7 нагадують, що "наступного тижня Коаліція з питань граничної ціни (G7, ЄС та Австралія – ред.) запровадить заборону на широкий спектр послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, пов'язаних із морськими перевезеннями сирої нафти російського походження, за винятком тих випадків, коли покупці купуватимуть нафту за вартістю $60 або менше $60 за барель”.
При цьому уточнюється, що імпортери, які купують російську нафту в рамках цінової межі, збережуть доступ до різних послуг у державах-учасницях коаліції, необхідних для торгівлі нафтою.
Естонія отримає далекобійні ракети ATACMS
Договір про закупівлю реактивних систем залпового вогню HIMARS підписав генеральний директор Державного центру оборонних інвестицій (RKIK) Естонії Магнус-Вальдемар Саар з американським агентством із співробітництва в галузі оборони та безпеки (DSCA). Як повідомив портал телерадіомовлення ERR, загальна вартість контракту становить понад 200 млн доларів. Це найбільша оборонна закупівля в історії Естонії.
"У пакет входять ракети, дальність дії яких становить від 70 до 300 кілометрів", - зазначив керівник відділу озброєнь Центру оборонних інвестицій Раміль Ліпп.
У рамках договору, крім РСЗВ, Естонія також закупить боєприпаси та засоби зв'язку. Також угода включає вирішення питань, пов'язаних з навчанням і логістикою.
Фото ілюстративне з мережі Інтернет 47853 |
Інше по темі:
|