В Україні та світі: події 6 червня У Маріуполі розпочинається епідемія
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко під час телемарафону "Єдині новини" повідомив про першу хвилю захворювань у тимчасово-окупованому Маріуполі.
Зазвичай на початку червня в морі виникає холерна палочка і це цілком природно для Маріуполя та Азовського моря. Подолати це можна у мирний час, але не в умовах рашистської окупації.
"Все те, що потрапляє наразі в акваторію моря, все те, що потрапляє не тільки в акваторію моря, а всі ті джерела, звідки береться вода через дренаж, ми ж розуміємо - неглибокі могили дають відповідні результати, гниття сміття на вулицях - все це потрапляє у воду, в море, в джерела питної води і ризик епідемії не просто загрозливий, а він уже такого рівня, що в принципі ми фіксуємо поодинокі випадки, наскільки ми можемо фіксувати, які дозволяють казати, що епідемія в принципі почалася", - говорить радник мера.
Він додав інформацію про незапланований і неприродній в літній час за відсутності аномального тепла мор риби.
"Дуже важко фіксувати причини смерті, але ми точно знаємо, що рівень смертності не знизився, а навпаки зростає. Все це каже про те, що фактично Маріуполь уже потрапив у першу фазу епідемії. І частково це підтверджують, бо наші джерела з влади підтверджують, що фактично місто зачиняють на карантин. Зараз це легкий варіант карантину, більш бюрократичний. Але я думаю, що і там уже розуміють, що епідемія пішла", - сказав Андрющенко.
Щодо епідемії радник додав, що це може бути холера, банальна епідемія дизентерії, а також будь-яка вірусна епідемія, пов'язана зі шлунковим трактом.
"Тобто як наслідок антисанітарії це може виникнути. Але найстрашніше, що навіть така начебто банальна річ як дизентерія в нинішніх умовах непрацюючої медичної системи, відсутності ліків, відсутності лабораторій, відсутності всього того, до чого ми звикли, відсутності вакцин у Маріуполі, навіть така банальна штука як епідемія дизентерії може призвести до десятків тисяч загиблих. Тут навіть і холери не треба очікувати. А якщо холера - то взагалі наслідки дуже складно прорахувати", - зазначив радник мера.
Велика Британія надасть Україні РСЗВ M270
Невдовзі Україна отримає від Великої Британії реактивні системи залпового вогню M270, які зможуть вражати ворога на відстані до 80 км.
Про це заявив Бен Воллес, міністр оборони Великої Британії, у агентстві новин Reuters.
Міністр оборони зазначив, що підтримка Британії щодо України змінюється з розвитком російської тактики.
"Ці високоефективні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще уберегти себе від жорстокого використання далекобійної артилерії, яку сили Путіна використали без розбору, щоб зруйнувати міста", - заявив Б.Воллес.
Надання систем M270 узгоджено зі Сполученими Штатами Америки, оскільки їх виробляє американська компанія і для передачі третій стороні потрібний формальний дозвіл Вашингтона.
У Міністерстві охорони здоров'я назвали епідемічні ризики на деокупованих територіях
На звільнених від російської окупації українських територіях існує ризик поширення інфекційних захворювань, а також можуть спостерігатися проблеми з питною водою, підтопленням територій та можлива зупинка вакцинації. Про це заявив Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України.
І.Кузін зазначив, що фахівцями епідемслужб вже досліджено деокуповані території Київської та Житомирської областей. Натомість, дослідження продовжуються у Чернігівській та Сумській областях.
За словами заступника міністра, внаслідок руйнувань та перебоїв у роботі інфраструктури погіршилася якість питної води.
"У Київській області з 21 зразка 2 не відповідали нормам за мікробіологічними показниками, а отже, ця вода не є безпечною", - каже І.Кузін.
Ще у 11 випадках вода не відповідає нормі за хімічними показниками, а це може призвести до стійких розладів стану здоров'я.
Санлікар також вважає, що на деокупованих територіях є загрози розвитку інфекційних хвороб, а саме: педикульоз, висипний тиф, короста.
Слід зазначити, що ризики епідемії збільшуються через масові поховання та удари російсько-окупаційними військами по критичній інфраструктурі, лікарнях та хімічних об'єктах.
З початку війни в Україні загинуло 32 журналіста
У понеділок, 6 червня, в Україні відзначається День журналіста. Із професійним святом колег привітав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. Міністр зазначив, що цього року цей день зовсім не святковий, адже з початку війни в Україні загинули 32 журналіста.
"Цього року День журналіста має особливий присмак гіркоти. Четвертий місяць повномасштабної війни - і ми втратили 32 журналісти… За вісім років війни ми втратили ще більше. Вічна пам'ять нашим борцям передового інформаційного фронту", - написав Олександр Ткаченко у Телеграмі.
Міністр зазначив, що всі журналісти, котрі сьогодні працюють 24/7 - справжні герої, оскільки ведуть гібридну війну, першу настільки масштабну в історії світу.
"Ваша роль сьогодні неоціненна. Як і ваша відповідальність, ваша відданість справі, завзятість і сміливість. Журналісти різних медіагруп, які зараз працюють на об'єднаному фронті єдиного марафону новин, між іншим, показали свою здатність домовлятися, співпрацювати і таким чином ставити понад усе єдину головну мету - нашу перемогу", - йдеться в повідомленні.
Південна Корея та США випустили ракети у відповідь на провокації КНДР
Південна Корея та Сполучені Штати Америки запустили вісім балістичних ракет у Японське море у відповідь на проведені Північною Кореєю випробування. Про це 6 червня повідомило агентство Ренхап.
Як уточнив Об'єднаний комітет начальників штабів збройних сил Південної Кореї, союзники запустили ракети тактичної ракетної системи класу "земля-земля" (ATACMS) зі східного прибережного району провінції Канвондо. Запуск почався о 4:45 ранку і тривав приблизно десять хвилин.
"Спільний запуск південнокорейсько-американських ракет класу "земля-земля" продемонстрував здатність і готовність завдати негайних високоточних ударів по джерелах провокацій та їхньому командуванню, і силах підтримки", - йдеться у повідомленні південнокорейських військових.
Євген Голобородько
Фото Reuters
44862 |
Інше по темі:
|