В Україні та світі: події 1 червня Суд дозволив спецдосудове розслідування щодо екс-президента В. Януковича
Віктора Януковича, колишнього президента України, підозрюють у підбурюванні до дезертирства та незаконному перетині державного кордону. Про це повідомили у Офісі генерального прокурора.
«За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора Печерським районним судом м. Києва надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього Президента України у кримінальному провадженні за обставинами вчинення ним організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до вчинення дезертирства (ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 408 КК України)», - зазначається у повідомленні.
За даними слідства, 23 лютого 2014 року екс-президент України, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки та представниками Російської Федерації, за допомогою трьох гелікоптерів збройних сил РФ, вилетів з с. Урзуф Донецької області та повітряним шляхом незаконно перетнув і переправив не менше 20 осіб, через державний кордон України до м. Анапа Краснодарського краю Російської Федерації.
Цього ж дня колишній президент, перебуваючи на територій військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації в районі Козацької бухти в м. Севастополі, підбурював військовослужбовців Управління державної охорони України, які безпосередньо виконували завдання по забезпеченню його особистої охорони, до вчинення дезертирства.
Рашисти загрожують обстрілами Одещині
Російська війська активізують свої дії навколо острову Зміїний та тримають напоготові до ракетного удару 2 фрегати, споряджені крилатими ракетами типу «Калібр». Про це 1 червня повідомило оперативне командування «Південь». Командування зазначає, що розташування ворогом на острові зенітних ракетно-гарматних комплексів, реактивних систем залпового вогню, в тому числі модернізованих, та станцій радіоелектронної боротьби свідчить про намір захистити від нашого ураження кораблі рашистів та про загрозу застосування озброєння по узбережжю Одещини.
«І хоча ознак підготовки десантної операції немає, не виключені спроби підходів та висадки ДРГ на берег чи в гирло Дуная, або демонстративний обстріл прибережних районів», - йдеться у повідомленні ОК «Південь».
Більшість українців підтримують «легалізацію» зброї
Міністерство цифрової інформації 1 червня опублікувало результати опитування щодо того, як українці ставляться до обігу вогнепальною зброєю серед цивільного населення.
Результати опитування свідчать, що більшість українців вважають, що зброю можуть носити всі. Отже, 59% респондентів із 1,7 млн українців допускають, що пістолети можуть мати всі громадяни, які дотримуються вимог закону, та можуть вільно носити їх із собою в громадських місцях. Натомість 22% опитаних вважають навпаки, а саме за їх думкою пістолети категорично не повинні бути в обігу серед цивільного населення. Ще 19% респондентів відповіли, що пістолети можуть мати всі громадяни, які дотримуються вимог закону, та використовувати їх тільки в тирах чи на стрільбищах. Носити зброю із собою заборонено.
Зазначається, що отриманні дані будуть передані до Міністерства внутрішніх справ для подальшої оцінки.
До країни-агресора депортували 234 тис. дітей з України
У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що понад 200 тис. дітей було вивезено з України до Росії. Про це 1 червня повідомила Катерина Павліченко, заступниця, міністра внутрішніх справ України, на брифінгу.
- Є інформація, що, як мінімум, 234 тис. дітей перетнули кордон з РФ, тобто були вивезені з території України, ОРДЛО. Наразі встановлюються конкретніші дані, - наголошує К.Павліченко.
За словами заступниці міністра, діти, позбавлені батьківського піклування, вимагають особливої уваги українських правоохоронців та держави загалом, оскільки , існує реальна загроза подальшого їх незаконного усиновлення на території Росії.
Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет
44749 |
Інше по темі:
|