В Україні та світі: головні події 4 червня в нашому дайджесті Рашисти знищили найбільший дерев’яний храм України
У Святогірську, що на Донеччині, 4 червня загарбники обстріляли Свято-Успенську Святогірську Лавру, внаслідок чого сталася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скита. Про це повідомив Інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви. Зазначається, що полум’я повністю охопило головний храм обителі. Інформація щодо загиблих та поранених наразі відсутня.
Трохи згодом на звірства росіян вже відреагував голова української держави у Телеграмі. Володимир Зеленський, президент України, зазначив, що внаслідок ворожого артобстрілу був знищений Всіхсвятський скит.
«Він був освячений ще в 1912 році. Вперше його зруйнували за часів радянської влади. Згодом відбудували. І ось його спалила російська армія», - пише президент.
Корім того, В. Зеленський зазначив, що окупанти точно знають по якому об'єкту росіяни наносять обстріли артилерією.
«Вони знають, що на території Святогірської лаври немає військових цілей. Знають, що там укриваються від бойових дій близько 300 мирян, зокрема 60 дітей. Але все одно російська армія обстрілює лавру», - пише Зеленський.
У Маріуполі загарбники зносять будинки разом із загиблими
Російський загарбники у тимчасово-окупованому Маріуполі розпочали знесення зруйнованих будівель разом із тілами полеглих внаслідок військової агресії рф. Про це 4 червня повідомив Петро Андрющенко, радник міського голови, у Телеграмі.
За словами радника, бойовики не розбирають завали зруйнованих будинків, навіть враховуючі інформацію про загиблих у будинку. П. Андрющенко пише, що росіяни після оприлюднення даних про тіла загиблих під завалами все одно приступили до прямого знесення будинків без розбору завалів. Перші будинки по пр. Єдності 56-60 за посиленою охороною вже знесено.
Через дії окупаційної влади неможливо отримати данні про загиблих.
«Данні про нові тіла загиблих неможливо отримати у з’вязку з тим, що після знесення все вивозиться на сміттєзвалище Лівобережного району. Якщо в будівлях залишались трупи, то їх разом зі сміттям вивантажено на сміттєвому полігоні», - пише П.Андрющенко.
В МВС розповіли, скільки потрібно часу на розмінування України
С початку російського вторгнення в Україну на територіях, де точилися чи точаться військові дії, залишилося чимало снарядів та мін, котрі можуть детонувати. Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України, повідомив, що внаслідок війни росії на території України заміновано й забруднено нерозірваними боєприпасами залишається близько 300 тис. квадратних кілометрів, а - це половина території України.
Міністр зазначає, що на розмінування в таких масштабах потрібно буде 5–7, а максимум - 10 років.
З 24 лютого піротехніками ДСНС вже знешкоджено майже 130 тис. боєприпасів, у тому числі майже 2 тис. авіабомб, а очищено територію площею майже 30 тис. квадратних кілометрів.
Про безпекову ситуації на Запорізькій АЕС
З 4 березня персонал Запорізької АЕС працює під тиском російських загарбників. Натомість окупанти неодноразово погрожували відключити ЗАЕС, але виконати погрози вони не зможуть. Про це розповів Петро Котін, голова «НАЕК «Енергоатом», в ефірі телемарафону «Єдині новини».
"На сьогодні відключення станції неможливе. Якщо вони поставлять весь персонал під дули зброї, то можуть, як терористи, змусити працівників вимкнути станцію, але це буде актом ядерного тероризму. Тому що разом з відключенням станції будуть зупинені всі насоси, які охолоджують активні зони реактора, їх там шість штук. Звичайно, це призведе до ядерної катастрофи, тому ми не вважаємо це можливим. І персонал буде до останнього робити так роботу, щоб блоки працювали безпечно, а це означає, що вони працюють на енергосистему України", - наголосив П.Котін.
Війна в Україні активізує «тривимірну глобальну кризу»
Антоніу Гутерреш, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй, з нагоди 100 днів з початку повномасштабного вторгнення росії заявив, що війна в Україні створює «тривимірну глобальну кризу» - продовольчу, енергетичну та фінансову.
"Конфлікт уже забрав тисячі життів, спричинив невимовні руйнування, перемістив мільйони людей, призвів до неприпустимих порушень прав людини й активізує тривимірну глобальну кризу – продовольчу, енергетичну та фінансову, – яка б'є по найбільш уразливих країнах та економіці", – заявляє генеральний секретар ООН.
У заяві А.Гутерреш вкотре закликав «негайно припинити насильство, забезпечити безперешкодний гуманітарний коридор до всіх тих, хто цього потребує, безпечну евакуацію мирних жителів, які потрапили в пастку в районах бойових дій, а також терміновий захист цивільного населення та дотримання прав людини відповідно до міжнародних норм».
Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет
44814 |
Інше по темі:
|