В Україні та світі: головні події 31 травня На Херсонщині окупанти відключили мобільний зв’язок та інтернет
На території тимчасово-окупованої Херсонської області 30 травня рашисти повністю відключили мобільний зв’язок та інтернет. Про це повідомляє korrespondent.net з посиланням на Геннадія Лагуту, голову Херсонської облдержадміністрації.
Зокрема повідомляється, що у мережі нещодавно з’явилися невизначені оператори, а щодо Інтернету, то наразі працює лише кримський провайдер «Скайнет». Також зазначається, що представники окупаційної влади стверджують, що Херсонщина повністю перейде на російський стільниковий зв’язок, а українські оператори в області вже працювати не будуть.
Заарештовано майно російської «Татнефти»
Згідно інформації, яку 31 травня було опубліковано Державним бюро розслідувань, стало відомо, що Україна заарештувала рухоме та нерухоме майно, рахунки та корпоративні права групи компаній, котрі засновані російською нафтовою компанією «Татнефть». Зазначається, що компанія постачає нафтопродукти для потреб міністерства оборони країни-агресора.
«Наразі арештовано 115 об’єктів нерухомого майна: нафтобази, заправні станції, нежитлові будівлі, земельні ділянки та 118 бензовозів і автомобілів. Лише вартість корпоративних прав підприємств та рухомого майна складає близько 400 мільйонів гривень. Після оцінки нерухомого майна сума може зрости до 2 млрд гривень», - йдеться в повідомленні ДБР.
Верховна Рада може позбавити партії державного фінансування
Група народних депутатів України запропонувала винести зміни до державного бюджету на поточний рік, а саме: нардепи пропонують повністю відмовитися від державних виплат політичним партіям. Про це повідомляє Ігор Фещенко, провідний аналітик із політичних фінансів руху ЧЕСНО, в Українській правді.
І.Фещенко вважає, що під час війни держава несе посилену відповідальність за збереження інститутів та інституцій, відповідно не можна руйнувати інститут державного фінансування партій.
"З одного боку, це заощадить бюджетні кошти і їх можна буде перенаправити на соціальні виплати та потреби військових. З іншого боку, це послабить здатність партій підтримувати свою діяльність та діяльність фракцій у парламенті та місцевих радах", - пише аналітик.
Нові санкції проти країни-агресора
Лідери країн ЄС на черговому саміті погодили шостий пакет санкцій проти Росії засуджуючі її повномасштабне вторгнення в Україну. Про це 31 травня написав Шарль Мішель, голова Євроради, у Твітері. З черговим пакетом санкцій на країну-агресора чекає заборона на понад дві третини імпорту нафти з Росії. Санкції доторкнуться й найбільшого російського банку – Сбербанк. У Євросоюзі прийняли рішення відключити російський банк від міжнародної системи передачі фінансових повідомлень SWIFT.
Крім того, ЄС запровадив заборону на мовлення в Європі ще трьох російських телеканалів та накладення персональних санкцій на осіб, відповідальних за військові злочини в Україні.
У Євросоюзі пообіцяли розглянути заявку на членство України у червні
За підсумками першого робочого дня саміту ЄС були оприлюднені висновки Євроради, де зазначається, що лідери країн Євросоюзу планують розглянути заявку України на членство в ЄС вже на наступному саміті, який має відбутися 23 червня.
"Європейська рада бере до відома підготовку висновків Комісії із заявки на членство в ЄС України, а також Республіки Молдова та Грузії і повернеться до цього питання на своєму червневому засіданні", - наголошується у документі.
Євген Голобородько
44724 |
Інше по темі:
|