В Україні та світі: головні події 2 червня Блокада українських портів може призвести до голоду
Напавши на Україну 24 лютого, росія взяла в облогу українські морські порти та замінувала частину морської акваторії. Через блокаду Україна наразі втратила можливість експортувати сільськогосподарську продукцію морським шляхом. Натомість у російських пропагандистських ЗМІ нещодавно з’явилась інформація, що міністр закордонних справ РФ заявив про те, що росіяни пропустять судна з зерном, якщо Україна розмінує порти. На заяву кремля 2 червня надав відповідь Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ України.
О.Ніколенко зауважив, що Росія має негайно розблокувати українські морські порти, припинити обстріли Одеси та інших прибережних міст, відвести свій військово-морський флот на відстань, яка унеможливить напад на торговельні судна, та не створювати перешкод для міжнародної навігації.
«Як перший крок Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові ґарантії про ненапад на порти та комерційні конвої», - йдеться у повідомленні речника.
Речник МЗС зазначив, що наразі Україна опрацьовує разом з партнерами можливість створення міжнародної місії, зокрема під егідою ООН, яка візьме на себе забезпечення функціонування морських шляхів експорту української сільськогосподарської продукції.
Слід зазначити, що близько 22 млн тонн зерна застрягли в заблокованих портах і не можуть потрапити до кінцевих споживачів. Крім того, рашисти крадуть українське збіжжя на окупованих територіях, аби незаконно його продати в треті країни. Дії окупантів можуть призвести до світової продовольчої кризи, а в деяких регіонах - навіть до ситуації голоду.
ДБР завершило розслідування за справою В. Медведчука
Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування за кримінальним провадженням за підозрою народного депутата України від політичної партії «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ» Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді та порушенні законів та звичаїв війни. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
«Віктор Медведчук обвинувачується у тому, що спільно з іншим народним депутатом України від політичної партії «ОПЗЖ» (перебуває у розшуці), посадовими особами РФ та іншими діячами вчинили замах на розграбування національних цінностей – незаконного видобутку нафти та газу на шельфі Чорного моря в районі тимчасово окупованої території АР Крим які, відповідно до Конституції України, є власністю українського народу», - йдеться у повідомленні ДБР.
Крім того, зазначається, що В.Медведчук надав керівництву країні-агресора допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. Він здійснював збір інформації щодо місць дислокації військових формувань України, проведення заходів бойової підготовки, надавав сприяння в залученні громадян України до реалізації заходів на шкоду державі для дестабілізації суспільно-політичної ситуації.
Медведчуку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
З початку війни зникло понад 9 тис. українців
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україні до поліції надійшло 9030 заяв про зниклих безвісти. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Національну поліцію. З 9030 осіб – 6793 людини досі розшукуються.
Найбільше зниклих осіб зафіксували у таких областях: Донецькій (1660 осіб), Київській (584), Харківській (581), Полтавській (579) та Дніпропетровській (566). Крім того, у відомстві зафіксували 1115 непізнаних тіл. Найбільше їх у Києві (239 тіл), а також у Київській (234), Тернопільській (152), Луганській (123) та Чернігівській (85) областях.
Бойовики у Маріуполі саджають або розстрілюють тих, хто відмовився співпрацювати з окупаційною владою
Рашисти в Маріупольському районі ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників, котрі відмовляються працювати на окупаційну владу. Про це повідомив Вадим Бойченко у Телеграмі.
За словами керівника Маріуполя, фейковий суд так званої днр засудив до 10-річного ув’язнення голову одного з приазовських селищ. При цьому щонайменше одного держслужбовця страчено через розстріл.
Зазначається, що під ув’язненням в Оленівці знаходяться кілька десятків волонтерів, котрі в березні-квітні допомагали в евакуації маріупольців та намагалися доставити харчі з водою в заблоковане місто.
Крім того, на вирок фейкового суду чекає українська суддя, до якої застосовуються тортури.
Білоруську військову техніку везуть під Україну
З 1 червня у Білорусі з Гродно до Брестської області спостерігається пересування ешелонів з військовою технікою, що належить Збройним силам Білорусі. Про це 2 червня у Твітері повідомив Belarusian Hajun project. Зазначається, що у середу, 1 червня, на залізничних станціях Коробчиці та Свислоч Гродненського району проходило завантаження військової техніки. В обладнання входило 37 БМП, дві вантажівки Урал, БРДМ-2, тягач БТС-4, п'ять ракетних комплексів Оса, дві бази для ракетного комплексу Оса, вкриті брезентом.
«2 червня близько 08:00 цей поїзд відправився з Гродно, а о 10:00 його помітили у Барановичах та Лісовому. Через 40 хвилин його бачили поблизу Доманово (Івацевичський район), а об 11:00 – в Івацевичах, він рухався у бік Бреста. Частина цього обладнання, зануреного у поїзд, перебувала у Хойніках із 7 травня», - йдеться у повідомлені.
Крім того, Belarusian Hajun project уточнює, що раніше частину поміченої техніки використовували для зміцнення кордону з Україною в Гомельській області, а меншу частину ешелону використали для зміцнення кордону з Польщею.
Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет
44770 |
Інше по темі:
|