Озброєння від Німеччини, небезпека з Білорусі та намір Грузії долучитися до НАТО Україна отримала від Німеччини артилерійські установки
Німеччина передала Україні самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000. Вони вже стали частиною арсеналу 155-мм гаубиць артилерії Збройних сил України. Про це 21 червня повідомив Олексій Резніков, міністр оборони України, у Фейсбуці.
«В українській артилерійській сім'ї з'явилися німецькі Panzerhaubitze 2000 з підготовленими українськими екіпажами. Важливо. Це вже шостий вид артилерії 155-мм калібру, який посилює нашу оборону. Наші воїни вже б'ють ворога за допомогою M777, F070, AHS Krab та Caesar. Тепер до цього «клубу найкращих» приєднався і Ph2000», - йдеться у повідомленні.
Міністр переконаний, що Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ генерал, на всі 100% ефективно застосує німецькі САУ на полі бою проти російських загарбників.
Російські окупанти крадуть запчастини зі своєї підбитої техніки
Рашисти крадуть запчастини зі своєї підбитої бойової техніки і намагаються продати їх або ж обміняти на алкоголь. Про це 21 червня повідомило Головне управління розвідки Міноборони.
«Підбиті захисниками України російські танки, БТРи та БМП окупанти евакуюють для ремонту на територію Росії. Але під час подорожі бойова техніка ворога остаточно перетворюється на металобрухт, який вже не підлягає ремонту і відновленню. «Доблесні» російські воїни знімають із техніки запчастини і блоки управління озброєнням і намагаються продати їх або обміняти на алкоголь", – заявили у розвідці.
ГУР наголошує, що, з урахуванням масштабів розкрадань і критичного рівня оснащеності підрозділів, командувач військ Південного військового округу рф наказав провести термінові розслідування та подвоїти охорону ешелонів, що доставляють знищену техніку в ремонтні підрозділи.
Американські аналітики спрогнозували закінчення боїв за Сєвєродонецьк
На думку військових аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW) найближчий тиждень стане вирішальним у боях за Сєвєродонецьк. Там очікують, що російські війська посилять атаки на позиції ЗСУ з метою повного взяття під контроль обласного центру. Наразі бої тривають на території промзони заводу «Азот».
В інституті зазначають, що російські загарбники, ймовірно, активізують операції з перекриття українських ліній зв'язку вздовж траси Бахмут-Лисичанськ для підтримки ескалації операцій у Сєвєродонецьку-Лисичанську.
Повідомляється, що ворожі війська продовжують зосереджуватися на протистоянні подальшому просуванню ЗСУ на північ від Харкова до міжнародного кордону, а також ведуть оборонні операції вздовж південної осі.
Військові аналітики зазначають, що зміцнювати контроль за окупованими територіями росії заважають партизани. Через це країна-агресор не може досягти публічної підтримки «приєднання» тимчасово-окупованих територій.
У ISW відзначили, що російська окупаційна влада в Старобільську примушує людей до участі в колективних господарствах і змушує тих, хто працює в цій схемі, набувати російського громадянства.
Удар по Зміїному: відомі подробиці
Нагадаємо, що в ніч, на понеділок, 20 червня, українські військові завдали удару по окупованому росіянами острову Зміїний. Натомість 21 червня з’явились нові подробиці від оперативного командуванні «Південь».
«По острову Зміїний було завдано зосередженого удару із застосуванням різних сил і засобів ураження, під час якого те, що рашисти гордо називали острівним гарнізоном, підраховує значні втрати. Військова операція продовжується і вимагає інформаційної тиші для її завершення», – зазначається в повідомленні командування.
На Українсько-Білоруському кордоні перебувають до семи батальйонів
На кордоні Білорусі з Україною перебувають до семи білоруських батальйонів. Про це повідомив Олександр Мотузяник, речник Міністерства оборони України, в ефірі національного телемарафону «Новини Єдності».
«На кордоні в Брестській та Гомельській областях зараз до семи білоруських батальйонів. Це приблизно 3,5-4 тис. особового складу. Але потрібно розуміти, що там є і російські війська. Не скажу їхньої кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартировані», - сказав Мотузяник.
За словами речника, вся армія Білорусі налічує близько 60 тис. осіб, але влада самопроголошеного президента Лукашенка хоче збільшити її ще на 20 тис. військових. У Міністерстві оборони України не відкидають, що росіяни зможуть досить швидко перекинути на територію Білорусі додаткові резерви.
«Станом на цей день ми поки що цього не бачимо. Але дії росії, у тому числі і білоруської армії, змушують нас тримати там війська. Це така російська тактика станом на сьогоднішній день. Основний удар - Луганщина, Донеччина, решта - постійні обстріли, відволікання нашої уваги, сковування дій наших підрозділів», - додав речник.
Як зазначає представник Міноборони, у такий спосіб країна-агресор змушує Україну тримати на кордоні війська.
Україна стала партнером-учасником ініціативи Трьох морів
Країни-учасники Ініціативи трьох морів створили новий формат партнерства та надали Україні статус партнера-учасника. Про це заявив Анджей Дуда, президент Польщі, на саміті країн Тримор'я.
«Ми вирішили створити особливий новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів - окрім стратегічного партнерства - партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не тільки для України. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке партнерство можуть розділити і ті країни, які перебувають у Центральній Європі та не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися», - сказав лідер Польщі.
А. Дуда зазначив, що країни, які стануть на шлях вступу в Євросоюз, зможуть подати заявку на такий формат партнерства, та наголосив, що всі країни Тримор'я виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата у ЄС.
Грузія має намір стати учасником НАТО
Грузія має намір вступити до Північноатлантичного альянсу. Про це заявив Іраклі Гарібашвілі, прем'єр-міністр Грузії.
«Наша мотивація - стати членом НАТО. Це залежить від нашої стратегічної готовності й терпіння. Ми розуміємо, що членство в НАТО залежить не тільки від нашого бажання вступити в НАТО, для надання Грузії членства усі держави – члени Альянсу мають дійти консенсусу. Ми не наївні, ми розуміємо, що Грузія має територіальні проблеми, які ми маємо спочатку вирішити, а далі вже й вступати в НАТО. Така думка наших європейських друзів і друзів з НАТО», – сказав прем’єр-міністр.
За словами Гарібашвілі, політика уряду Грузії полягає у відновленні територіальної цілісності і суверенітету шляхом мирних переговорів.
«Ми не мали контактів, відколи прийшли до влади. У нас не було жодних політичних консультацій з 2012 року, є тільки торговельно-економічні відносини», – резюмував прем'єр.
45306 |
Інше по темі:
|