Удар по Антонівському мосту, десятиліття на післявоєнне відновлення природи, успіхи партизанів Українські захисники нанесли черговий удар по Антонівському мосту
Збройні сили України знову завдали точкових ударів по Антонівському мосту, у ніч на 27 липня, біля окупованого рашистами Херсона. Про це заявила Наталія Гуменюк, керівниця прес-центру Сил оборони півдня, у ефірі телемарафону «Новини Єдності».
Гуменюк наголосила, що українська армія тримає під вогневим контролем стратегічно важливі для ворога логістичні та транспортні шляхи. При цьому наші солдати цінують все, що є в Україні, тому «не руйнують інфраструктуру, а руйнують плани ворога».
«Робота нашої артилерії настільки делікатна та ювелірна, що вона більше спрямована на деморалізацію ворога», - зазначила Наталія Гуменюк.
Трохи згодом з’явилося відео, де видно значні пошкодження, зокрема великі дірки, у деяких місцях міст навіть «просвічується» наскрізь. На відео можна спостерігати близько десяти пробоїн.
Також Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента, коментуючи успішні обстріли мосту, запропонував військам країни-агресора залишити українське місто Херсон, поки у них є така можливість, бо далі іншого шансу може вже не бути і росіянам треба цим скористатися.
«Рідкісний птах вилетить із середини Дніпра. Можна, звичайно, назвати Антонівський міст засобом ru-ППО, що перехоплює ua-ракети, але від реальності не втечеш: окупантам варто вчитися вплав перетинати Дніпро. Або залишити Херсон, поки є можливість. Третього попередження може не бути», - написав Подоляк у Твіттері.
ЗСУ звільнили від рашистів чергові населені пункти на Херсонщині
Збройні Сили України повністю вибили окупантів з Андріївки та Лозового, що на Херсонщині. Крім того, протягом минулого дня українські захисники завдали кількох потужних ударів по ворогові у південних регіонах країни. Про це повідомляє оперативне командування «Південь».
Повідомляється, що українська авіація завдала чотирьох ударів по ворогові із застосуванням літаків штурмової авіації, бомбардувальників та гелікоптерів. Вражені ворожі опорні пункти в районі Андріївки, Білогірки та Благодатного.
«Таким чином, Андріївка звільнена та остаточно зачищена від російських окупаційних військ. Як і Лозове, де наші війська кількома днями раніше надійно закріпили свої позиції» - йдеться у повідомленні.
Рух спротиву зачищає Херсон від колаборантів
У тимчасово окупованому Херсоні партизани продовжують нищити колаборантів та прихильників «руського миру», даруючи їм «квитки на концерт Кобзона». Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що рух спротиву за допомогою радіокерованого фугасу підірвав автомобіль з екіпажем так званої поліції російської окупаційної адміністрації. Внаслідок чого один поліцейський помер на місті, а іншого доставлено з пораненнями до медзакладу.
«В результаті один поліцейський «відбув на концерт Кобзона», а другий дещо «затримається» у медичному закладі. Нагадуємо усім зрадникам про неминучу розплату за допомогу російським окупантам», - звернулись до колаборантів ГУР МО України.
Партизани Херсона залишили яскраві повідомленням окупантам
Партизани розклеїли у тимчасово окупованому Херсоні кумедні листівки, адресовані російським загарбникам. Вони нагадали військам країни-агресора, що українські захисники вже зовсім близько, як і сезон знаменитих херсонських кавунів. Про це повідомляє телеграм-канал «Київ Оперативний».
Військовим «другої армії світу», які окупували Херсон, нагадали про потужність західної зброї – РСЗВ HIMARS та M270 MLRS – за допомогою якої українські солдати завдають результативних ударів по позиціях та тилах ворога.
На відновлення природи в Україні після війни знадобляться десятиліття
За думкою чеських і українських екологів, відновлення степу на півдні України після закінчення бойових дій займе, щонайменше, 50 років. Про це повідомляє чеське видання «Blesk».
«Різні екосистеми мають різний час відновлення. Наприклад, відновлення початкового степу в природоохоронних територіях на півдні України займе 50 років», - вважає програмний координатор проекту Україна екологічної організації Арніка Марцела Чорнохова.
За її словами, деякі екосистеми, популяції деяких тварин та рослин були настільки знищені, що ми можемо втратити їх безповоротно.
«Наприклад, через Україну проходять важливі міграційні шляхи низки видів птахів», - зазначає Чорнохова.
Експертка зазначає, що катастрофа посилюється із кожним додатковим вибухом, а також нерозірваними боєприпасами, мінами або уламками військової техніки. Найбільше турбує переміщення важкої військової техніки та обстріли, що викликають пожежі. Це призводить до великих проблем на місцевому та регіональному рівнях, особливо на півдні та сході України.
Особливо складна ситуація, за думкою екологів, склалася на Сході, де під обстріл часто потрапляють нафтопереробні заводи та склади.
«Вибухи, пожежі або затоплення постраждалих територій забруднюють воду, повітря та ґрунт небезпечними речовинами, що можуть залишатися у навколишньому середовищі десятиліттями», - каже Лукаш Грабек, прес-секретар Greenpeace.
За словами Олексія Ангурца, українського еколога, у Сєвєродонецькій та Харківській областях зафіксовано кілька нападів на промислові об'єкти та витік небезпечних речовин. Він каже, що розрахунковий викид забруднюючих речовин унаслідок бомбардувань та обстрілів нафтосховищ з початку війни вже перевищив 290 тисяч тонн: таку кількість забруднюючих речовин великий металургійний завод викидає за півтора роки. Зазначається, що забруднене повітря – проблема не тільки України, бо воно може «помандрувати» і в сусідні країни.
Серйозною проблемою експерти вважають забруднення ґрунту. Окрім пожежі, граната або снаряд, що розірвалася, покриють місце і околиці вибуху важкими металами. Проте ґрунт отруюється не тільки ними. Наприклад, витік палива від потрапляння або рухомого військового устаткування забруднює його нафтопродуктами.
«У майбутньому всі токсичні речовини у ґрунті можуть потрапити або безпосередньо в їжу, або у харчовий ланцюг», - зазначила Чорнохова.
Перед українським сільським господарством та фермерами стоїть ще одна небезпека: у багатьох місцях неможливо займатися землеробством або збирати врожай зерна через нерозірвані міни та боєприпаси.
«Україну називають житницею світу, тому війна дуже болісно вплине на деякі бідніші країни, де існує реальна загроза голоду», - додала експертка.
Борис Джонсон може стати генсеком НАТО
Борис Джонсон, прем'єр-міністр Великої Британії, який раніше подав у відставку, може стати наступним генеральним секретарем НАТО. Про це повідомляє видання «The Telegraph».
Повідомляється, що Джонсона давно розглядають на посаду генсека НАТО через недовіру США до діячів Євросоюзу, які очолюють Альянс.
Як пише видання, старші лідери Консервативної партії Британії підтримують кандидатуру Джонсона на місце генсека.
Депутат Марк Франсуа вважає, що політична спадщина Джонсона буде спірною протягом багатьох років, але одна річ, яка явно безперечна, - це його абсолютна непохитна підтримка України.
«Якби він подав заявку на посаду генерального секретаря НАТО, я підозрюю, що він міг би покластися на президента Зеленського в плані рекомендації», - зазначив Марк Франсуа.
За інформацією джерела, у Міноборони Великої Британії, не всі країни ЄС схвалюють кандидатуру Джонсона. Джерело зазначило, що у разі спроби Джонсона стати генсеком НАТО він зіткнеться з французьким вето, оскільки рішення в Альянсі ухвалюються одноголосно.
Підготував Євген Голобородько
Фото з телеграм-каналу "Київ оперативний"
![]() 45961 |
Інше по темі:
|