Ядерний тероризм росії, заява ЗСУ, загострення в Нагірному Карабаху Захоплена ЗАЕС повністю вийшла з-під контролю
Ситуація на захопленій російським загарбниками Запорізькій атомній електростанції з кожним днем стає дедалі серйознішою. Усі принципи ядерної безпеки було порушено. Про це заявив Рафаель Гроссі, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), у інтерв'ю виданню "Sky News".
"Всі принципи ядерної безпеки були порушені. На карту поставлено надзвичайно серйозну, надзвичайно серйозну та небезпечну справу", - сказав Гроссі.
Він вказав на обстріл біля станції на початку війни.
Наразі АЕС контролюється російською федерацією, але там утримують український персонал, що призводить до конфліктів та насильства над працівниками станції.
"МАГАТЕ має деякий контакт з персоналом, але він "неоднорідний", - додав Гроссі.
Він також сказав, що ланцюжок поставок обладнання та запасних частин на АЕС було перервано, тому агенство не впевнено, що станція отримує все, що потрібно для функціонування.
Окупанти на Херсонщині приречені - ЗСУ
Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України заявляє, що російські загарбники, які нарощують свої сили на Херсонщині, не матимуть успіхів у наступальних діях.
За даними ЗСУ, російські окупанти накопичують сили та засоби в Херсонській області для стримування контрнаступу ЗСУ та підготовки наступу на Криворізькому та Миколаївському напрямках.
Свої склади із боєприпасами загарбники розміщують або на лівому березі Дніпра, або на правому - втиснувшись у берег річки, аби їх не дістали українські РСЗВ.
Зазначається, що до позицій росіян 30-40 км, а отже, HIMARS можуть нанести удар по ворожим складам.
Крім того, росіяни не мають жодного великого складу, який би забезпечував їхні передові підрозділи боєкомплектом і ПММ на відстані менш як 10-15 км. Деякі склади окупантів взагалі віддалені від передових позицій до 30 км.
У Страткомі натякнули, що знають, у яких населених пунктах на півночі та північному сході Херсонщини розташовані склади росіян. Тому у ЗСУ підсумували, що окупанти, які формують на правому березі Херсонщини повноцінну ударну групу, будуть забезпечені повною мірою людським ресурсом, але матимуть проблеми з технікою та супутніми витратними елементами.
Перше судно з українським зерном пройшло перевірку
Судно RAZONI пройшло інспекцію Спільного координаційного центру у Стамбулі та готове прямувати до пункту призначення. Про це повідомляє Мінінфраструктури.
"Це перше судно, що йде узгодженим з ООН та Туреччиною "зерновим коридором". Завдяки ЗСУ та портовим службам RAZONI безпечно пройшло шлях до Босфору, де відбулася перевірка представниками СКЦ. На прикладі RAZONI остаточно узгоджуються та відпрацьовуються всі необхідні заходи щодо контролю та координації між Україною та партнерами-підписантами - ООН та Туреччиною", - йдеться у повідомленні.
У відомстві нагадали, що перевірки в українських портах чи територіальних водах здійснює виключно Україна.
Зазначається, що паралельно відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантажено 17 суден, які чекають на дозвіл на вихід.
Омбудсмен назвав наслідки рішення суду росії щодо "Азова"
Верховний суд країни агресора визнав український полк "Азов" так званою "терористичною організацією", щоб вивести полонених бійців підрозділу з-під дії Третьої Женевської конвенції та застосувати до них кримінальне переслідування. Про це написав Дмитро Лубинець, український омбудсмен.
"Якщо спростити, то росія відмовлятиме у доступі до військовополонених представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста і вважатиме це законним. Це виключить можливість перевірки стану здоров'я, протидія застосуванню до військовополонених безсудних страт, катувань, а також жорстокого поводження. росія припинить надавати інформацію через Центральне агентство розшуку для родичів військовополонених про перебування у полоні та іншу інформацію", – розповів Лубинець, маючи на увазі перший аспект рішення російського суду.
Щодо другого аспекту, то омбудсмен пояснив, що в росії можуть застосувати до військовополонених "Азова" кримінальне переслідування в рамках загальнокримінального права на території рф.
"Тобто, на території рф військовополонених судитимуть як терористів лише за приналежність до організації, незалежно від дій, які конкретні військовослужбовці вчиняли. Також застосування таких норм може відбуватися і до цивільних осіб, якщо вони надавали допомогу або іншим чином взаємодіяли з полком "Азов"", - сказав Лубинець.
Загострення ситуації в Нагірному Карабаху
Так зване міністерство оборони невизнаної Нагірно-Карабаської республіки в середу заявило про порушення Азербайджаном режиму припинення вогню і загибель одного свого військового та сімох поранених.
Загострення ситуації в Нагірному Карабаху почалося 1 серпня. За даними невизнаної республіки, азербайджанські підрозділи спробували перетнути лінію зіткнення з північної та північно-західної прикордонної зони. Про це повідомляє видання "Європейська правда".
У вівторок увечері міністерство оборони росії також повідомило, що за останні дні зафіксовано три порушення режиму припинення вогню азербайджанськими підрозділами у зоні відповідальності російських миротворців.
За даними "міністерства оборони" невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, 3 серпня, близько 14:00 за Києвом, азербайджанські підрозділи "застосували ударні безпілотники, внаслідок чого смертельно поранено одного військовослужбовця". Пізніше там повідомили про поранення ще вісьмох. Своєю чергою Міноборони Азербайджану повідомило сьогодні про загибель під час обстрілу солдата азербайджанської армії. За даними відомства, стрілянина велася з території, де тимчасово розташований миротворчий контингент росії – у напрямку Лачинського району.
Азербайджанська сторона не коментувала заяв невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.
Вірменські ЗМІ без посилань на підтверджені джерела говорять про загибель трьох і поранення 15 військових у Нагірному Карабаху.
За даними вірменського журналіста Наїрі Охікяна, в районі Лачинського коридору тривають запеклі бої: азербайджанська армія підійшла до села Єгцаох і намагається зайняти позицію на пагорбі, що примикає до автомагістралі.
Як нагадує JAM-News, учора Азербайджан зажадав звільнити Лачинський коридор, на що Вірменія відповіла відмовою. Єреван вважає, що вимоги Азербайджану порушують тристоронню угоду від 10 листопада, яка зупинила Карабахську війну 2020 р.
У 2020 році Нагірний Карабах був у центрі шеститижневої війни, яка забрала життя понад 6500 людей, перш ніж завершилася угодою про припинення вогню за посередництва росії.
Згідно з угодою, Вірменія передала частину територій, які контролювала десятиліттями, а росія направила близько 2000 "миротворців" для нагляду за перемир’ям
Криза навколо Тайваню почнеться після повернення Пелосі
На думку американських журналістів, справжня криза навколо Тайваню розпочнеться тоді, коли представник Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка на острові вже зустрілася із президентом, повернеться додому. Про це пише видання "The Washington Post".
Зазначається, що вплив може виявитися через тижні, місяці, роки.
"Темп та інтенсивність суперництва між США та Китаєм зростуть, назавжди змінивши відносини, а Тайвань виявиться прямо посередині", - йдеться у матеріалі.
Очікується, що реакція Пекіна на візит Пелосі буде поетапною, і не лише у військовій сфері.
"Це може назавжди змінити американо-китайські відносини і піддати Тайвань довгостроковим стражданням", - повідомляється у матеріалі.
Ситуацією скористаються, передусім, ті, хто має намір змінити відносини між Китаєм та Тайванем. Тому найближча відплата Пекіна, швидше за все, буде спрямована проти економіки та суспільства Тайваню. У довгостроковій перспективі Пекін, швидше за все, скористається візитом Пелосі як приводом для внесення змін до своєї військової позиції щодо Тайваню, що розширить військову перевагу Китаю в Тайванській протоці..
Підготував Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46107 |
Інше по темі:
|