Подовження воєнного стану, наслідки вибуху в Криму, прогнози щодо перемоги В Україні продовжать воєнний стан
Верховна Рада найближчим часом знову продовжить термін дії воєнного стану та загальної мобілізації на території України. Про це повідомив Ярослав Железняк, народний депутат, у телеграмі.
"Відповідний указ президента буде внесено на затвердження Ради найближчими днями... Поки що термін продовження невідомий, але очікується, що він, на жаль, буде досить довгим", - написав Железняк.
Нардеп зазначив, що воєнний стан буде продовжено вже вчетверте.
"Востаннє дія воєнного стану була продовжена на 90 діб до 23 серпня", - нагадав Железняк.
Зазначається, що разом із воєнним станом буде продовжено і загальну мобілізацію.
Під час вибухів у Криму загинули 60 російських військових
Внаслідок вибухів на аеродромі в Саках в тимчасово окупованому Криму загинуло щонайменше 60 російських військових. Про це повідомив Антон Геращенко, радник голови МВС.
"Загинуло не менше 60 і поранено 100 пілотів і техніків військового аеродрому в Саках. Вчорашній "мимовільний підрив боєприпасів" за своїм масштабом завдав шкоди російській військовій мощі на Півдні не меншої, а я навіть думаю більшої, ніж знищення крейсера москва", – зазначив Геращенко.
Радник упевнений, що рф приховує реальний розмір руйнувань і кількість загиблих на аеродромі.
"Багатьох людей не можуть знайти, оскільки їхні тіла були спопелені після займання 1,5 тис. тонн авіаційного гасу і вибухів сотень тонн авіаційних боєприпасів, як завжди халатно розкиданих по аеродрому, замість того, щоб бути в підземних сховищах", – зазначає радник голови МВС.
Також Геращенко заявляє, що під час вибуху було знищено чи пошкоджено майже всі літальні апарати, обладнання зв'язку і радіолокації.
На його думку, на відновлення аеродрому знадобиться не менше року.
У ЗСУ припустили, коли Україна зможе святкувати перемогу
Активна фаза війни в Україні може закінчитись до кінця цього року. При цьому українські військові можуть визволити Херсон. Про це розповів генерал Дмитро Марченко в інтерв'ю РБК-Україна.
"Я б не хотів братися за прогнози. Але якщо у нас буде та кількість озброєння, яка нам була обіцяна, яка нам потрібна, то, думаю, навесні наступного року ми святкуватимемо перемогу", - зазначив Марченко.
За словами генерала, точку неповернення Україна вже пройшла після Ірпеня та Бучі, тому говорити про будь-які переговори шляхом здачі якоїсь своєї території категорично не можна.
"Якщо ми це зробимо, то ми цю війну просто перекладемо на плечі наших дітей. Якщо ми залишимо ворогові бодай шматок землі, він повернеться додому, зробить певні висновки і через шість чи вісім років нападе знову. Тому нам потрібно відстояти всю територію, нам потрібно брати під контроль усі кордони України та не залишати їм жодного клаптика нашої землі", - сказав Марченко.
Також генерал зазначив, що визволення Херсона стане закінченням активної фази ведення війни. І це відбудеться ще до кінця року.
"Херсон - 100%. Тобто звільнення Херсона і закінчення активної фази ведення війни, а потім уже відбуватимуться якісь локальніші військові дії. Але до кінця року ми повинні закінчити основну фазу цієї війни", - сказав він.
Варто зазначити, що Марченко не назвав точних термінів деокупації Херсона, але впевнений, що це буде швидким процесом.
ЗСУ завдали удар по Каховському мосту: міст не придатний до використання
У Херсонській області українські військові знову завдали чергового удару по мосту в районі Каховської ГЕС. Тепер він непридатний для використання. Про це повідомило Оперативне командування "Південь".
"Наш вогневий контроль транспортно-логістичних шляхів на тимчасово окупованих територіях Херсонщини призвів до закріплення статусу моста в районі Каховської ГЕС як непридатного для використання", – йдеться у повідомленні.
У командуванні наголосили, що влучення було "акуратним, але дієвим".
СБУ затримала коригувальника ударів по позиціях ЗСУ на сході
Служба безпеки України затримала російського агента, який надавав загарбникам цілі для ракетних ударів по Донецькій області та звітував про результати "прильотів".
За даними слідства, зрадником виявився житель Бахмута, завербований кадровим співробітником служби фсб після початку повномасштабного вторгнення росії. "Пропозицію" щодо негласної співпраці отримав на власний телефон через месенджер.
Встановлено, що російський куратор обрав йому оперативний псевдонім "сивий" і поставив завдання - збирати розвіддані з дислокації особового складу та військової техніки ЗСУ на східному напрямку.
Передавання даних ворожий агент здійснював через закриті канали зв'язку, ретельно приховуючи факт співпраці зі спецслужбою країни-агресора. У своїх повідомленнях вказував на електронні геолокації об'єктів та підтверджував їх матеріалами фото-, відеофіксації.
У ході обшуку у затриманого виявлено засоби зв'язку із доказами комунікації з російським координатором.
Наразі зловмиснику повідомили про підозру в державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Заходи щодо викриття ворожого агента проводилися співробітниками СБУ у Вінницькій області у взаємодії з підрозділами СБУ у Донецькій та Луганській областях та Департаментом контррозвідки СБУ при процесуальному керівництві Вінницької обласної прокуратури.
Тихановська оголосила про створення перехідного уряду Білорусі
Світлана Тихановська, лідер об'єднаної білоруської опозиції оголосила про створення "колективного виконавчого органу" - Об'єднаного перехідного кабінету. Про це повідомляє білоруське видання "Дзеркало".
"Це колективний виконавчий орган, який щодня працюватиме на головні цілі - захищати незалежність і суверенітет Республіки Білорусь, представляти національні інтереси Білорусі, здійснити фактичну деокупацію нашої країни, відновити конституційну законність і порядок, розробити та реалізувати заходи щодо припинення незаконного утримання влади, забезпечити транзит влади від диктатури до демократії, створити умови для проведення чесних та вільних виборів, розробляти та виконувати рішення, необхідні для досягнення демократичних змін у Білорусі. І в результаті цього мають бути звільнені всі політв'язні.", - пояснила Тихановська.
Своїх соратників Тихановська призначила на певні посади. Зокрема, у Об'єднаного перехідного кабінету з'явилися: представник кабінету з транзиту влади, представник із відновлення правопорядку, представник із закордонних справ та представник із оборони та нацбезпеки.
Вона уточнила, що склад Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі схвалюватиметься Координаційною радою білоруської опозиції, але в умовах війни та загрози втрати суверенітету країни перші призначення будуть тимчасовими - терміном на шість місяців.
Підготовув Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет 46255 |
Інше по темі:
|