Котлетні хитрощі Рецептів приготування котлет - мільйон і навіть більше. Котлети бувають м'ясні, картопляні, парові, овочеві, рублені або традиційні. Напевне, у кожної українки є свої, "фірмові", рецепти, але якщо потрібне щось новеньке - тоді до вашої уваги декілька порад та ідей Не можна однозначно сказати, що один рецепт правильний, а інший - ні, бо кожна господиня готує котлети по-своєму. Але з нашим консультантом ми підготували для вас підбірку найрізноманітніших варіантів та маленькі секрети приготування цієї страви.
Поради
Почнемо приготування з деяких порад.
Для приготування котлет добре використовувати змішаний фарш, що складається на 3/4 з яловичини і на 1/4 - зі свинини, телятини, м'яса птиці або баранини. Додавайте у фарш білий хліб без скоринки, розмочений в молоці.
Для того, щоб котлети вийшли якомога соковитішими, додавайте до фаршу трохи тертої картоплі або сметани, а всередину кожної котлети, коли будете їх формувати, покладіть по шматочку вершкового масла.
В останню чергу акуратно додайте у фарш збитий білок. Важливий нюанс, про який відомо далеко не всім господиням: жовток в фарш додавати не рекомендується.
Ретельно вимішуйте фарш не менше 5 хвилин, бо чим довше вимішувати, тим пухкішими вийдуть котлети.
Фарш повинен "дозрівати" в холодильнику не менше 1-ї години, в крайньому випадку покладіть його на холод хоча б хвилин на 10-15.
Важливо правильно смажити котлети. Перші 30 секунд їх слід смажити на сильному вогні, щоб схопилася скоринка і не дозволила витекти соку. Потім вогонь треба зменшити до середнього, через хвилину перевернути і знову на 30 секунд збільшити вогонь. Досмажувати слід на середньому вогні, періодично поливаючи їх маслом.
Запечені та на пару
Крім смажених котлет, домогосподарки вже давно полюбили котлети на пару та запечені у духовці.
Котлети, запечені у духовці, мають свій особливий смак і виходять навіть більше соковитими і м'якими, ніж на пательні.
Приготовлені в духовці котлети оцінять особливо ті, хто притримується дієти чи правильного харчування, бо для їх приготування майже не знадобиться олії. Ще одним плюсом є те, що за один раз на деко можна викласти багато котлет, яких вистачить на велику родину.
Що стосується парових котлет, то вони зберігають максимальну кількість вітамінів, а також відмінно засвоюються організмом. Приготувати це блюдо можна за допомогою пароварки, мультиварки або у звичайній каструлі.
Для котлет на сковорідці, у духовці чи на пару фарш готується майже однаково. Але кожна господиня може зробити їхній смак незабутнім, лише додавши у рецепт щось своє.
Бурякові котлети
Інгредієнти: буряк – 800 г, часник – 2 зуб., манна крупа – 100 г, яйця – 2 шт., рослинна олія – 60 мл, сіль – за смаком.
Спосіб приготування: зваріть буряк до готовності (можна запекти – за бажанням). Натріть на крупній тертці, посоліть і додайте подрібнений часник та яйця. Всипте манну крупу і добре перемішайте. За допомогою столової ложки сформуйте на сковороді котлети і обсмажте їх по 2-3 хвилини з кожного боку.
Котлети зі шпинату, кіноа та сиру чеддер
Інгредієнти: кіноа – 1/4 скл., перлова крупа – 1/4 скл., вода – 1 скл., оливкова олія – 1 ст. л., цибуля-шалот – 1 шт., часник – 1 шт., шпинат свіжий – 3 скл., яйце – 2 шт., молоко – 2 ст. л., панірувальні сухарі – 2 ст. л., сир чеддер – 2 скл., сіль та перець – за смаком.
Спосіб приготування: у каструлі змішайте перловку та кіноа, додайте 1 склянку води і доведіть до кипіння. Варіть на невеликому вогні до тих пір, поки вода не вбереться. Перекладіть масу в окрему миску.
Подрібніть цибулю-шалот та часник і обсмажте на оливковій олії до м'якості. Додайте шпинат і смажте ще кілька хвилин. Перекладіть суміш в перловку з кіноа. В окремій мисці змішайте молоко з яйцями. Додайте тертий сир, панірувальні сухарі, сіль та перець. Ретельно перемішайте і з'єднайте з основною сумішшю.
Знову перемішайте до однорідної консистенції. Сформуйте невеликі котлетки і обсмажте на оливковій олії.
Котлети в духовці з підливою
Інгредієнти: пів кілограма м'ясного фаршу, 30 мл соняшникової олії, столова ложка борошна, 3 грам спецій, 200 мілілітрів бульйону, дві головки цибулі, два зубчики часнику, 80 грам томатів у власному соку, скибочка батона, 30 мілілітрів молока, лавровий лист.
Спосіб приготування: наріжте батон маленькими шматочками. Викладіть його в тарілку і залийте холодним молоком. Залиште хвилин на десять.
Ріпчасту цибулю і зубчики часнику звільніть від лушпиння. Вимийте. Цибулини розріжте на чотири частини. Викладіть все у блендер і перебивайте до однорідної кашки.
М'ясний фарш з'єднайте з овочами. Булку злегка відіжміть і додайте у миску з фаршем. Приправте все спеціями і посоліть.
Гарненько вимісіть фарш до однорідності. Накрийте миску плівкою і залиште на 20 хвилин. Це потрібно для того, щоб фарш просочився спеціями. З фаршу зробіть невеликі котлетки круглої або овальної форми. Глибоку жароміцну форму змажте маслом. Найкраще для цього підійде керамічна або скляна. Духовку розігрійте до 180 градусів. Викладіть у форму котлетки щільно одну до одної.
Поставте на плиту сковороду. Висипте на суху, розігріту сковороду борошно і обсмажте його до золотистого відтінку.
Додайте до борошна томати у власному соку і ретельно перемішайте, щоб не залишилося грудочок. Влийте в томатну суміш бульйон і ще раз розмішайте. Готуйте все пару хвилин.
Залийте котлети томатною підливою. Між котлетками викладіть лавровий лист.
Поставте форму в розігріту духовку і готуйте приблизно пів години.
Щоб котлети зверху підрум'янились, включіть у кінці на кілька хвилин гриль.
Рублені котлети з курячого філе
Інгредієнти: куряче філе - 500 г, цибуля ріпчаста - 1 шт., майонез - 1 ст.л., крохмаль картопляний - 1 ст.л., сіль і перець за смаком, спеції за смаком (каррі, хмелі-сунелі або інші)
Рецепт приготування: куряче філе нарізати невеликими шматочками, висипати у глибоку миску. Додати сіль і перець, спеції відразу, можна це зробити пізніше. Цибулину подрібнити в блендері або нарізати дрібно ножем, висипати до філе.
Перемішати цибулю з філе, додати сире яйце, майонез, сіль і перець, спеції, перемішати. Додати крохмаль, знову перемішати.
На розігріту сковороду викласти ложкою готову масу як оладки і смажити на середньому вогні з двох боків по кілька хвилин.
Щоб позбутися зайвого жиру після смаження викласти котлети на паперові рушники.
Із квасолі
Інгредієнти: 1скл. квасолі, 4 зубки часнику, 1 цибулина, 1 яйце, 0,5 ч.л. соди, 3 ст.л. манки, сіль, перець, олія.
Спосіб приготування: квасолю залити водою і залишити на ніч. Після замочування квасолю, часник, цибулю - перемолоти. Потім додати яйце, соду, манку, посолити та поперчити. З отриманої маси формуємо котлетки і обсмажуємо на олії з двох боків.
Паралельно нарізати цибулю, моркву натерти і тушкувати у сковороді. Тушковані цибулю з морквою відправляємо в ємність, у якій будемо тушкувати котлети, а зверху складаємо котлетки.
Потім необхідно взяти пів склянки теплої води та розчинити у ній пів чайної ложки улюблених приправ. Цим бульйоном заливаємо наші котлети. Накриваємо кришкою і на 30-40 хвилин відправляємо в духовку.
Марина Мухіна
Фото автора
Дякуємо за допомогу Ірині Назаренко, кухарю з 20-річним стажем
40637 40638 Часто для приготування котлет використовують панірувальні сухарі 40639 |
Інше по темі:
|