Чому газ починає горіти полум'ям іншого кольору замість блакитного Побутове газове обладнання вважається приладом підвищеної небезпеки. Якщо ви виявили, що в газовому приладі при згорянні газу переважає жовтий колір, падає чорна сажа, відчувається неприємний запах горілого, швидше за все полум'я коптить. Жовтий або помаранчевий колір на язиках полум'я свідчить про брак повітряної суміші (порушення інжекції).
Щоб газ згорав повністю, з максимальним виділенням тепла і високою інтенсивністю нагріву, він повинен отримувати необхідну кількість повітря, яке змішується з газом в основному пальнику в правильних пропорціях. Але коли кількість повітря обмежена чим-небудь - згоряння газу неповне і тому виділяється велика кількість окису вуглецю.
Колір полум'я і теплове навантаження (нагрів теплоносія), безпосередньо залежить від кількості надійшовшого кисню. Надходження повітря в межах норми забарвлює полум'я в синій колір. Якщо паливоповітряна суміш незбалансована (переважає газ), полум'я жовтіє, а з часом червоніє і біліє. Викликано це підвищеною подачею газу в основний пальник, в результаті чого паливо витрачається неправильно і пальник коптить. При цьому колонка не гріє воду, котел погано прогріває теплоносій, газова плита залишає чорний слід на посуді.
Дисбаланс в паливоповітряній суміші відбувається з різних причин. Отвори для всмоктування повітря забиваються частинками пилу, перешкоджаючи проходу повітря. У перший рік експлуатації газове обладнання особливо схильне до нальоту. Пальник і трубка запальної групи деякий час зберігає масляну плівку. Налиплий пил перешкоджає проходу повітря, але не газу. Підвищена подача газу в пальник порушує баланс при змішуванні палива до основного пальника. Коли з газом потрапляє пил або падаюча зверху сажа, при згорянні в камері вони надають жовтий або помаранчевий колір полум'ю.
Або регулююча заслінка подачі повітря може бути закрита, впала або зіскочила з кріплення, перешкоджаючи надходженню необхідної кількості повітря. При відсутності достатнього кисню, тільки деякі види плит можуть без проблем запалюватися від електророзпалу і мати сині полум'я, інші втрачають нагрів і коптять.
Полум'я має бути блакитного/синього кольору. Наявність у вогні сполохів помаранчевого або червоного кольору свідчить про неповноту згоряння і утворення чадного газу, отруєння яким смертельно.
При зміні кольору полум'я в газових пальниках плити або колонки (котла) на жовтий, червоний або помаранчевий колір необхідно звернутися в газову службу за місцем проживання і викликати фахівця для визначення причин та їх усунення. В екстреній ситуації необхідно звернутися за допомогою в цілодобову аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104.
За інформацією пресцентру АТ "Луганськгаз" підготував Ярослав Гальченко
Інфографіка АТ "Луганськгаз"
43042 |
Інше по темі:
|