Як зареєструвати ФОП Станом на 2021 рік існує кілька способів способи реєстрації ФОП, електронний або у державного реєстратора. Для того щоб зареєструвати себе, як Фізичну особу-підприємця, або ФОП, у державного реєстратора потрібно підготувати такі документи:
• Підготуйте основні документи для внесення даних у заяву (паспорт, ідентифікаційний код);
• Переконайтесь у виборі вашого виду діяльності згідно з КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності), оскільки КВЕД показує, якою діяльністю ви будете займатись у якості ФОПа.
Після цього потрібно виконати наступні кроки:
• Зверніться до державного реєстратора або за місцем вашого проживання або до центру надання адміністративних послуг вашого місця проживання (скорочено - ЦНАП). Обов’язково візьміть із собою оригінали та копію паспорту та ідентифікаційного коду. Зверніть увагу й на те, що ви маєте змогу подати документи через спеціальний лист або представника, на якого оформлена відповідна нотаріальна довіреність;
• Заповніть реєстраційну заяву форми 10. Важливо: будьте уважні при обранні КВЕД, так як ви вказуєте ваш вид діяльності, який вноситиметься в єдиний державний реєстр, без можливості його розгляду в момент заповнення заяви. В разі допущення помилки ви маєте змогу перереєструватися;
• Реєстрація та внесення вас у державний реєстр має відбутися до трьох діб. В середньому остаточна реєстрація здійснюється за дві доби. Після цього державний реєстратор надає відповідну виписку, яку ви також можете отримати у ЦНАП;
• Подайте документи до податкового органу, а саме копію паспорту та ідентифікаційного коду, заяву щодо застосування єдиного податку, витяг з ЄДР та заяву на ім’я начальника податкової інспекції;
Інший спосіб стати ФОПом відбувається через сайт або додаток Дія, виконуючі такі кроки:
• Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).
• Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
• Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.
• Заповнену заяву на реєстрацію ФОП буде перевірено та автоматично надіслано до ЄДР для проведення державної реєстрації в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.
• Якщо ви обрали систему оподаткування (як загальну, так і спрощену), то відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем вашої реєстрації або за місцем провадження господарської діяльності.
Повідомлення про реєстрацію вас ФОП з’явиться в кабінеті та на електронній пошті. Після того, як запис про реєстрацію ФОП з’явиться в Єдиному державному реєстрі, впродовж 2 робочих днів ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина або у ЄДР за кодом доступу — він надійде вам на пошту. Виписка має юридичну силу — її можна роздрукувати й користуватися як будь-яким іншим документом. Якщо у вас СПРОЩЕНА система оподаткування: ви маєте вести облік доходів у будь-якій зручній для вас формі. Реєструвати книгу обліку доходів у податковій не потрібно. Якщо у вас ЗАГАЛЬНА система оподаткування: після реєстрації ФОП вам потрібно зареєструвати Книгу обліку доходів у податковій службі. Ви можете вести облік на папері або в електронній формі. Якщо у вас загальна система оподаткування, то на період карантину можна вести свою діяльність і облік доходів без реєстрації книги обліку. Проте протягом 3-х місяців з дня припинення карантину ви обов'язково маєте подати до Центру обліку платників за місцем реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця, заповнену книгу обліку, яка включає доходи, здійснені протягом карантину.
За інформацією порталу Державних послуг Дія та ЦНАПу підготував Олександр Черепеня
Фото автора мое 42937 |
Інше по темі:
|