Українців, які постраждали внаслідок військової агресії, можуть доправити на лікування до Європи Українці, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії рф проти України можуть бути евакуйовані та доправлені на спеціалізоване лікування до клінік Європи, повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
Вказано, що до закордонних клінік насамперед транспортують пацієнтів з:
- з травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
- важкими опіками;
- новоутвореннями (дітей та дорослих);
- дітей з орфанними (рідкісними вродженими або набутими) захворюваннями.
З повним переліком захворювань та критерії направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану можна ознайомитись за посиланням.
У міністерстві наголосили, що рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон ухвалює лікар, якщо пацієнт відповідає критеріям, визначеним у наказі МОЗ.
Для евакуації на лікування до ЄС під час дії воєнного стану в країні, пацієнтам необхідно мати форму первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Попередньо документ має заповнити лікар медзакладу, який координує направлення громадян України для лікування за кордон.
Медична евакуація здійснюється за таким алгоритмом:
- заклади охорони здоров’я формують евакуаційні листи;
- МОЗ інформує країни-члени ЄС, вносить інформацію у медичну іфнформаційну систему ЄС, яка здійснює пошук клініки;
- департаменти охорони здоров'я в регіонах, за підтримки МОЗ та інших відомств і неурядових організацій, транспортують пацієнтів зі стаціонарів в областях до координаційних медзакладів, зазначених вище.
МОЗ узгоджує з Держприкордонслужбою час та пункт перетину кордону. За підтримки обласної військово адміністрації здійснюється евакуація пацієнтів до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.
Стан пацієнта, який перебуває на лікуванні за кордоном відслідковується МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС, через платформу EWRS (Early Warning and Response System).
Повернення в Україну здійснюється через посольства чи консульства у країні
перебування пацієнта.
Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на програму медичної евакуації.
Підготував Євген Голобородько
53089 |
Інше по темі:
|