Переводимо годинник на літній час О 3:00 ранку 26 березня Україна перейде на літній час.
Перехід на літній час в Україні відбувається в останню неділю березня. Годинник переводять на одну годину вперед, щоб продовжити світловий день. Повернення на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня о 4:00 ранку, коли годинник переводять на одну годину назад.
Це відбувається для того, щоб адаптувати робочі години під світловий день. Як наслідок, працівники мають змогу раніше починати роботу. Крім цього, існує ще одна причина для переведення — економія електроенергії.
Цікаво, що кілька міст України (наприклад, Ужгород і Харків) мають той самий час на годиннику, але астрономічний час у них відрізняється на годину (як і в інших крайніх східних та західних точках нашої держави).
Противники переведення годинників вважають, що ця процедура лише шкодить Україні. Ось їхні аргументи:
- У сучасному світі люди ведуть занадто різний спосіб життя, тому економія електроенергії через переведення часу незначна.
- У високотехнологічних сферах переведення годинників обходиться дорого.
- Переведення часу різко змінює біологічні ритми й шкодить здоров'ю.
- В Україні кілька разів хотіли скасувати переведення годинників.
Але щоразу Верховна Рада провалювала голосування.
Як сезонне переведення годинника впливає на здоров’я
Лікарі зазначають, що переведення годинника впливає на режим сну та бадьорості нашого організму. Через це можливі дискомфорт, втома та порушення сну, надто в перші дні після зміни часу.
Як підготувати організм до переведення годинників
1.Через те що перехід часу порушує сон, не варто після пробудження різко вставати з ліжка. Полежіть ще кілька хвилин, щоб організм адаптувався до нового часу пробудження. Найголовніше — спокійно відійти від сну і привести себе в стан неспання.
2.У цей період рекомендується пити кілька чашок зеленого чаю на день.
3.Намагайтесь більше гуляти та вживати вітаміни, які допоможуть легше перенести період адаптації. Якщо перший час вам важко через переведення годинника, намагайтесь не їздити за кермом і не виконувати роботу, яка через втрату пильності може призвести до травмування.
4.Намагайтесь лягати спати на 30-40 хвилин раніше звичайного часу. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а вранці прокинутися — контрастний.
5.Не користуйтесь гаджетами перед сном.
6.Відмовтесь від кофеїну в другій половині дня. Краще пити трав’яний чай з ромашки чи м’яти.
7.Перегляньте час вечері. Їжте за три – чотири години до сну.
8.Розпочинайте свій ранок із зарядки. Не завадить так робити й протягом року.
9.Усі важливі справи робіть ввечері. Під час адаптації організму до нового часу правило ранок вечора мудріший не працює.
Що буде, якщо не переводити годинник
Відмова від цієї процедури призведе до деяких незручностей. Справа в тому, що Україна - велика за площею країна. Відстань між західними і східними областями занадто велика, щоб жити в одному часовому поясі весь рік.
Приміром, якщо залишити літній час назавжди й не переходити на зимовий, то в Ужгороді взимку схід Сонця буде лише о 9:20, і його жителям доведеться йти на роботу і в школу в темряві.
А якщо залишити незмінним зимовий час, то влітку в Харкові схід Сонця буде о 3 годині ночі, а захід - о 19:47. В результаті півночі буде занадто світло, а темніти буде майже як взимку. 49494 |
Інше по темі:
|