Мобілізація на тимчасово окупованих територіях до армії агресора: техніка безпеки Окупаційні війська та ті, хто їх підтримують, продовжують здійснювати військові злочини. Серед таких не тільки обстріли житлових будинків та торгівельних центрів, а й примусова мобілізація населення на тимчасово окупованих територіях. Окупантам все одно на міжнародні права людини, правила війни та навіть на свої ж правила мобілізації, тому жоден чоловік на тимчасово окупованій території не може почувати себе безпечно з цього приводу Мобілізують усіх, не дивлячись на вік, стан здоров’я, сім’ї та інше. Не несе можливості захистити себе від цього і український паспорт (хоча за усіма міжнародними нормами та законами окупанти не мають права примушувати громадян воювати проти своєї країни).
Московські війська та представники місцевих військкоматів видають повістки на вулицях, у магазинах, проводять рейди на заводи та підприємства. Відомо навіть про декілька випадків появи окупаційних військових комісарів на порозі дому або квартири. Та навіть серед таких випадків є інформація про надзвичайні, коли чоловіків призовного віку зачиняють в казармах на кілька днів, морячи голодом для того, щоб ті погодилися йти на фронт як добровольці.
Звісно, не має жодного способу бути у безпеці в повній мірі, знаходячись в зоні ОРДЛО, але для того, щоб мінімізувати шанс бути примусово мобілізованим намагайтеся дотриматися цих мір безпеки:
- намагайтеся уникати особистого отримання повісток з окупаційних «воєнкоматів»;
- змініть свій номер телефону, або тимчасово не використовуйте його взагалі;
- тимчасово змініть своє місце проживання та ніяк і нікому не повідомляйте про нове.
Якщо з вами якимсь чином все ж таки зв’язалися – не відмовляйтеся від служби прямими словами, а спробуйте знайти та обґрунтувати причину, чому вам не можна служити.
Можливими причинами відмови від воїнської служби є:
- непридатність за станом здоров’я;
- статус опікуна або піклувальника неповнолітніх сестер чи братів;
- виховання дитини без матері;
- наявність двох або більше дітей;
- навчання в денній формі в навчальних закладах;
- робота педагогом у навчальних закладах;
- наявність дитини віком до трьох років з інвалідністю;
- наявність дитини та вагітної дружини з терміном вагітності понад 22 тижні;
- утримання чотирьох та більше дітей віком до 16 років.
Однак, у випадку якщо все ж таки не вдалося уникнути примусової служби, правозахисники рекомендують здатися в полон українській армії при першій можливості. Але якщо ви обстрілювали цивільні об’єкти та мирне населення, або скоювали інші військові злочини – ваші дії в будь-якому випадку будуть розцінені та кваліфіковані як злочини без терміну давності, та за них доведеться відповідати перед міжнародним судом.
Тож як правильно здатися у полон? Якщо ви один - знайдіть бійців Збройних сил України, бійців Територіальної оборони, Національної служби поліції України, або Служби безпеки України, бо тільки їм можна здатися у полон. Відкиньте зброю подалі від себе, встаньте прямо, підніміть руки або білий прапор, та голосно кричіть «Здаюсь!». Якщо у полон хоче здатися група військових, потрібно скласти зброю на достатній відстані, встати перед вашою військовою технікою, в якій попередньо потрібно вимкнули двигун та перевести з бойового стану в звичайний. Нагадуємо, що за здану техніку видається додаткова винагорода. Для повідомлення українській стороні про складання зброї вашою групою можна відправити до позицій переговорника без зброї та з піднятими руками або білим прапором. Після здачі у полон необхідно виконувати всі вказівки українських військових. Кожний полонений мусить повідомити своє ім’я, прізвище та по-батькові, військове звання, дату народження та особистий номер або рівнозначну інформацію.
Також можно зателефонувати на гарячу лінію СБУ за коротким номером 2402, який працює як для російських номерів, так і для українських.
Будьте обачні та бережіть себе!
Олексій Дмитренко
Для написання використані матеріали з сайтів
https://kanaldom.tv/
https://static.nv.ua/
https://apostrophe.ua/
https://media.slovoidilo.ua/
https://t.me/s/SBUkr/4348
Читайте також:
Старобільська міська рада продовжує надавати консультації для допомоги громадянам, зокрема ВПО
Мобілізація в лнр: що відбувається і чого чекати
46301 |
Інше по темі:
|