Колабораціонізм: тлумачення та відповідальність З початку повномасштабного вторгнення російських військ до України, в заголовках засобів масової інформації та з телеекранів все частіше чутно про колаборантів та колабораційну діяльність. Що ж це таке та кому з посадовців та місцевих жителів слід переживати, розказала Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції України у своєму інтерв'ю журналістам Укрінформ.
Колабораціонізм - це співпраця громадян держави із ворогом, результатом якої є умисне заподіяння шкоди власній державі, а також підприв її суверенітету.
Зрадницьким діям вважаються, якщо громадянин України:
- публічно (в мережі Інтернет, тощо) заперечує збройну агресію проти України, закликає до підтримки дій держави-агресора, підтримує збройні формування агресора та його окупаційну адміністрацію, закликає співпрацювати з державою-агресором та її уповноваженими органами.
- добровільно зайняв різного роду посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а також брав участь в організації та проведенні незаконних виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території або публічно закликав до проведення таких незаконних виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території.
- Здійснює пропаганду в інтересах держави-агресора у будь-яких закладах освіти та сприяння впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти України.
- Передає матеріальні ресурси військовим держави-агресора, веде господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором.
- Організовує та проводить заходи політичного характеру, як то з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, круглі столи тощо, для підтримки держави-агресора, а також активно приймає участь у таких заходах.
- Добровільно зайняв посади в створених державою-агресором судових або правоохоронних органах, а також добровільно брав участь незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора чи надавав таким формуванням допомогу у веденні бойових дій проти України.
- Під час зайняття посад в незаконних органах створених державою-агресором, вчинив дії або прийняв рішення, що призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.
Відповідальність за колабораційну діяльність залежить від тяжкості злочину. Так, згідно законодавства, від позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років до довічного ув'язнення.
Саша Кот
Фото з мережі Інтернет
Читайте також: Українці отримають грошову допомогу від міжнародних організацій Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції України. Фото yur-gazeta.com 44735 |
Інше по темі:
|