Грошова допомога від Європейського суду з прав людини: хто та як може отримати Орієнтовний перелік ситуацій, які дають Вам право звернутися до Європейського суду з прав людини:
- Зруйноване житло;
- Загибель родича;
- Поранення;
- Незаконне позбавлення свободи (полон);
- Катування;
- Насильницьке зникнення людини.
Щоб отримати допомогу від Європейського суду з прав людини, треба подати до нього заяву протягом чотирьох місяців від моменту, коли людина постраждала від російської агресії. Проте це треба зробити не пізніше 16 січня 2023 року.
Як подати заяву:
Треба заповнити форму на сайті ;
Завантажити документ на комп‘ютер, надрукувати, покласти у конверт та наклеїти на нього адресу ЄСПЛ (вона сформується автоматично при заповненні заяви на сайті);
Надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти (для відправника послуга безоплатна).
Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року.
Якщо у тебе виникли питання щодо отримання допомоги, звернися до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у твоєму місті.
Звертаємо увагу, що:
* ЄСПЛ не виплачує будь-яких компенсацій в автоматичному режимі. ЄСПЛ є судовою інстанцією, яка розглядає індивідуальні скарги за зверненнями громадян. Суд дійсно може присудити компенсацію у разі встановлення порушення Європейської конвенції з прав людини тією чи іншою державою-членом Ради Європи. Розмір такої компенсації встановлюється індивідуально відповідно до практики ЄСПЛ і виключно за результатами розгляду справи. Немає жодних гарантій, що така компенсація буде присуджена в кожній конкретній справі.
* Розгляд справ в ЄСПЛ є складним багатоетапним процесом, який вимагає якісної підготовки необхідних матеріалів і збору належних доказів. Перед подачею будь-яких документів до ЄСПЛ ми наполегливо радимо отримати юридичну консультацію.
* ЄСПЛ не має встановлених строків розгляду справ. Зазвичай, справи розглядаються довго, особливо в контексті міжнародних збройних конфліктів. Такий розгляд в окремих справах може перевищувати 10 років.
* Заповнення електронної форми на сайті espl.com.ua і подальше подання відповідної заяви до ЄСПЛ не є гарантією, що така заява буде розглянута Європейським судом. Це в значній мірі буде залежати від дотримання вимог, які висуваються до таких заяв (більш детально за посиланням), якості зібраних доказів та обґрунтування порушень, наведених у заяві.
Громадські приймальні УГСПЛ надають консультації виключно з юридичних питань. Юристи УГСПЛ надають консультації і допомагають готувати юридичні документи, у тому числі заяви до ЄСПЛ.
Підготував Олексій Дмитренко
46362 |
Інше по темі:
|