|
Полковника СБУ засудили до довічного ув'язнення за роботу на фсб Шевченківський районний суд Києва засудив до довічного позбавлення волі колишнього начальника Штабу Антитерористичного центру СБУ Дмитра Козюру, визнаного винним у державній зраді. Про це повідомили в СБУ та Генеральній прокуратурі.
За даними слідства, кадрового офіцера СБУ завербували співробітники фсб у Відні ще у 2018 році. За грошову винагороду він погодився передавати російським спецслужбам оборонні відомості, зокрема інформацію, що становила державну таємницю. Для конспірації використовував посередника, а свої шифровані повідомлення підписував особисто.
У прокуратурі зазначають, що активну шпигунську діяльність засуджений розгорнув після початку повномасштабного вторгнення. У 2024–2025 роках він систематично передавав російській стороні інформацію про наслідки ракетних ударів по Києву, місця дислокації підрозділів СБУ, службові документи, аналітичні матеріали, а також секретні дані щодо об'єктів критичної інфраструктури, зокрема газотранспортної системи та планів посилення її протиповітряної оборони.
У СБУ повідомили, що під час документування діяльності агента його використали у контррозвідувальній операції «Щур», передаючи через нього фсб дезінформацію. Затримали зрадника у лютому 2025 року. Під час слідства він визнав, що працював на російську спецслужбу за фінансову винагороду.
Суд визнав Дмитра Козюру винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, а також у незаконному поводженні зі зброєю. Окрім довічного ув'язнення, йому призначено конфіскацію майна. ![]() 60522 |
Інше по темі:
|
